Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kraj rozdělil obcím deset milionů na povodňové škody

04.08.2013
Kraj rozdělil obcím deset milionů na povodňové škody

Autor: profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Zastupitelstvo Středočeského kraje rozdělilo další peníze obcím na pokrytí prvotních škod po letošních povodních. Celkem zastupitelé schválili částku 9,9 milionů korun podle požadavků obcí došlých na krajský úřad.

Informoval o tom web Středočeského kraje. „Z dotace, kterou Středočeský kraj obdržel od Ministerstva financí ČR na pokrytí prvotních nákladů a nezbytná opatření přijatá obcemi a krajem při krizové situaci během povodní, nám zůstane k rozdělení ještě částka 68,5 miliónu korun. V této souvislosti jsme vyzvali obce dopisem, aby nám nejpozději do 20. srpna 2013 zaslaly odhad prvotních nákladů, pokud jim všechny již zaslané zálohy nepokryjí celkové prvotní náklady. Půjde již o poslední zálohové platby.  Pokud nám po tomto posledním rozdělení ještě nějaké peníze zbydou, pak je na zvážení Vlády ČR, zda jí je vrátíme do rozpočtu, nebo zda je bude možné využít na jiný účel, související s povodňovými škodami a jejich likvidací. Především by tyto peníze obce potřebovaly na opravy silnic a další dopravní infrastruktury po povodních,“ informoval hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Další rozdělení peněz na pokrytí prvotních škod po povodních projednají členové středočeského krajského zastupitelstva v září. Zastupitelé Středočeského kraje do této chvíle rozdělili z dotace od Ministerstva financí ČR v celkové výši přibližně 220 milionů korun na pokrytí prvotních nákladů a nezbytná opatření přijatá obcemi a krajem v rámci řešení krizové situace při povodních 151,5 milionů korun. 133,7 milionů korun bylo rozděleno mezi jednotlivé obce a 17,7 milionů korun připadlo na škody způsobené na majetku kraje.

Dalších přibližně 43 milionů korun vyčlenil na pomoc po povodních Středočeský kraj z vlastního rozpočtu. „Z těchto peněz bylo formou daru ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof rozděleno mezi 213 obcí Středočeského kraje zasažených povodněmi v roce 2013 celkem 34,08 milionu korun, to znamená 160 tisíc korun pro každou obec. 

Téměř 3,5 milionu na hasičské vybavení

Dále zastupitelé schválili přidělení finančního daru zasahujícím jednotkám Hasičského záchranného sboru a Sborům dobrovolných hasičů Středočeského kraje na poškozená požární čerpadla ve výši 1,991 milionu korun a na poškozené požární hadice ve výši přibližně 1,41 milionu korun,“ doplnil hejtman Josef Řihák.

Zastupitelé Středočeského kraje se zabývali rovněž návrhem starosty města Zubří. Ten nabídl 200 tisíc korun obci Středočeského kraje do 2000 obyvatel, kterou poškodila povodeň. Město Zubří má podle vyjádření svého starosty zkušenosti s povodněmi z minulých let.

„Uvědomujeme si, jaké škody povodně napáchaly a jak potřebná je jakákoli pomoc,“ uvedl v dopise starosta Zubří Jiří Randus. Radní Jiřina Fialová navrhla obec Hořín v okrese Mělník, kde povodňová hráz nedokázala obec před velkou vodou ochránit. Zastupitelstvo tento návrh schválilo a poděkovalo městu Zubří za jeho pomoc.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace