Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vzniká skutečně nezávislé médium Nový deník? Houbeles, vařit se bude ze stejného sajrajtu. Komentář Štěpána Chába

komentář 25.10.2018
Vzniká skutečně nezávislé médium Nový deník? Houbeles, vařit se bude ze stejného sajrajtu. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Ilustrační foto

Trump je ohyzdný lump, bez Evropské unie bychom se stali kolonií Číny nebo Ruska, pravda a láska zvítězí nad…, migrace je fajn, Merkelová by si zasloužila Nobelovu cenu, liberální obdiv k pokroucenému homosexualismu je náš vzor a všichni jsme #MeToo. Tak by se dal definovat s velkými fanfárami připravovaný Nový deník, který slibuje skutečně nezávislou žurnalistiku. A stejně by se dala tématicky a názorově definovat většina mainstreamových médií, která máme to štěstí mít na očích.

Za směrodatné je potřeba brát složení redakce Nového deníku. Odkud se oni legendární nezávislí novináři vylíhli? Drtivá většina vzešla z rukou arcikriminálníka Zdeňka Bakaly. Zbytek kolaboroval od Babiše a jeho deníků. V portfoliích redaktorů Nového deníku se do otupení opakují Aktuálně.cz, iDnes.cz, Respekt, Hospodářské noviny nebo Lidovky. To jest, do Nového deníku přecházejí lidé, které dávno známe, jejich smýšlení a psaní je v zásadě to samé, co předvádějí bakalanoviny a babišnoviny už teď. Přesto slyšíme, že Nový deník bude skutečně nový. Ale čím?

Levicová liberální progresivita

A víte co? Já bych uvítal nové médium, které by bylo v lecčems skutečně nové. Liberální demokraté jako politická i novinářská síla ovládli dokonale celý prostor a najít v té změti stále stejných názorů jeden, který alespoň trochu vybočuje, to aby si jeden najal detektiva. V mediálním prostoru nechybí další levicový postoj, další progresivně levicové médium. Chybí v něm čistá pravice. Pragmatická, skeptická, věcná a skutečně pravicová, která by podávala i jiný pohled na svět, než ten, který můžeme vidět jako přes kopírák v každém médiu. To, že je Donald Trump idiot, mi vysvětlují všude. A přibude ještě Nový deník, u kterého se dočkáme vysvětlení, že je Donald Trump idiot. Jak nové, jaká to revoluce. Trumpa beru jako příklad, za něho si lze dosadit jakékoliv téma. Zemana, Putina, migraci, Merkelovou, Junckera, Evropskou unii,...

Radši bych médium, kde mi prozradí, proč USA nekolabují, když je Trump takový idiot. Médium, které by jelo politiku a pohled na politiku po vzoru Strany svobodných občanů. Protože právě Strana svobodných občanů (Svobodní) v naší republice snad jako jediná zastává jakés takés zdravé pravicové smýšlení. A právě to v našem mediálním prostoru (i politice) chybí. Sem se měl Nový deník zaměřit, protože právě tady by, troufám si tvrdit, našli tu novost a přitažlivost pro čtenáře. Takhle stvořili jen kolovrátek, který jinými slovy bude říkat to, co se do čtenářů a diváků cpe horem dolem od České televize až po Mateřídoušku.

Kvalita redakce

Čímž nezpochybňuji kvalitu redakce Nového deníku. Je příjemně středově levicová a vyhraněná. Kdybych chtěl zahájit druhý Vítězný únor, v redakci Nového deníku bude opravdu na výběr z budoucích soudruhů funkcionářů propagandistů. Ne u všech, jistě, ale u většiny rozhodně. Ta propaganda je u většiny redakce totiž zažraná hluboko do jejich osobností. Oni té propagandě věří, proto se nedočkáme ničeho nového. Jen to získá punc nezávislosti. Což neznamená, že to bude mít i punc čistoty. Propaganda, ta pojede neustále, a vlastně jen naruší onu přízračnou nezávislost jako pojem.

Já nevím, připadá mi to jako na dětském divadelním představení. Herec má na obličeji masku princezny, běhá po jevišti, zaběhne do zákulisí, přehodí masku a šup, je z něj prostá děvečka. A děti skotačí nadšením. On se změnil z princezny na prostou děvečku. Ó, jaké to kouzlo. Ale pohádky ve světě dospělých fungují málo. Tady, když někdo přehodí masku, neznamená to, že si z něho společnost kecne na zadek. Zatím jsem si přečetl u Nového deníku několik ukázkových článků na jejich facebookovém profilu. V jednom z nich mě přesvědčovali, že Trump je idiot. Což nepopírám. Jen konstatuji, že to všichni dávno víme z řady převýchovných článků mnoha a mnoha mainstreamových médií. A pochybuji, že český mediální prostor potřebuje další.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace