Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všichni budeme Marie Feryna, povinně. Komentář Štěpána Chába

komentář 15.10.2018
Všichni budeme Marie Feryna, povinně. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Marie Feryna je ono bájné něco bez pohlaví. Transgender, který se považuje za ženu, ač mu to nebrání ve znásilňování žen

VIDEO Tak Česká ženská lobby do toho praštila a podala na katolického kněze Petra Piťhu trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. Petr Piťha totiž v září pronesl v katedrále svatého Víta kázání, kde apeloval na odmítnutí takzvané Istanbulské úmluvy, zavádějící do společnosti pravidla, která budou negativně křivit samotnou společnost. Stačí si úmluvu přečíst a zjistíte, že to tak prostě je. Úmluva zavede do pravidel společnosti to, co má potenciál vyvolat zlo. Tečka. Prostě zlo.

Jako u většiny úmluv a smluv a bůh ví čeho ještě je důležité číst malá písmenka nebo předposlední odstavec. U Istanbulské úmluvy je potřeba číst veškerý text. Protože toxické záležitosti jsou zahrabané všude. Vedle slov o násilí na ženách se mluví hlavně o podpoře gender neziskovkám a gender lobby. Je to jasná pozvánka do dalšího fízlování a poškozování společnosti na základě ne příliš promyšlené ideologie. Ale ideologie nebývají nikdy příliš promyšlené.

Jak přišla úmluva na svět

Istanbulská úmluva je projektem Rady EU, což není institut Evropské unie. Žádný diktát z Rady EU přijímat nemusíme. Nemá to právní podložení. Ratifikovat můžeme, ale nemusíme. Nikdo nás do toho nenutí. A tak to Rada EU dělá tak, že své nápady dává ke schválení Evropskému parlamentu. A tam už problém trochu nastává, protože v okamžiku, kdy Evropský parlament přikývne, stává se pro členské státy povinností o věci rokovat a hlasovat o jejím přijetí či nepřijetí. Přičemž mnohdy i se sankcemi za odmítnutí.

O úmluvě se hlasovalo v Evropském parlamentu už jednou. Dostala ale řádně na frak. Evropský parlament ji odmítl v 80 % hlasů a označil ji za nadbytečnou. Ženská práva jsou řešená v národních i evropských zákonech a vše, co úmluva chce zavádět, už v zákonech prostě je. Co se týká násilí na ženách a jejich práv. Nikoliv to další, co je ovšem nadbytečné pro celou společnost. Tedy vytvoření dalšího mezinárodního ideologického fízla, který bude s energií právě fízla zasahovat do dění v zemích. Ovšem po těžkém lobistickém bombardování ze strany lobistických ženských skupin se k hlasování přistoupilo znovu. A protentokrát padl souhlas. Proč?

První a druhá verze

K prvnímu hlasování došlo bez výrazné ideologické masírky. Europoslanci mohli vyjádřit svůj postoj nejen k částem o násilí na ženách, ale také k té ideologické části a k části zavádějící nový fízlovský institut ovládaný ženskou lobby. Druhé hlasování pak stálo na principu – nesouhlasíš s úmluvou? Pak jsi svině, která schvaluje týrání žen, ženskou obřízku, znásilňování nebo stalking. Nesouhlasíš s úmluvou, pak jsi šovinistický chlap, který tvrdí, že jednou za měsíc dát své ženě po hubě je zdravé pro vztah – ale ono to tak prostě není. V zákonech jsou znásilnění, stalking i týrání zohledněné a nedochází k přehmatům, kdy se například nahlášené znásilnění nebo domácí násilí neřeší. Řeší, v rámci platných a dobrých zákonů. Nikdo znásilnění nemarginalizuje, nesnižuje jeho dopad a násilník je po právu a přísně potrestaný. Stejně tak zákony zohledňují domácí násilí, stalking a podobné.

GREVIO

Ale kdo bude regulovat a dohlížet na novou instituci GREVIO? Není to jen další institut, který bude nadnárodní a v rámci státu prakticky nedotknutelný? Už sama úmluva říká, že činitelé GREVIO jsou před zákonem nedotknutelní, že nemohou být právně napadeni u národních soudů. Jinak řečeno, nemůžeme se jim vlastně bránit. A tak tu vzniká nějaká nová sorta nadlidí? Ono to tak skutečně vypadá. Podpisem úmluvy stvoříme nedotknutelnou feministku se štemplem, která bude mít vždy pravdu? Protože pokud začneme brblat, že tu pravdu nemá, tak prostě dostaneme po čuni. Ona feministka totiž bude nad zákonem i nad soudní mocí státu. Neděsí vás to? Feministka, kterou nemůžete pohnat k soudu, za to, že vám chce zkřivit dítě?

Co dalšího v úmluvě najdeme

Ratifikací Istanbulské úmluvy vznikne nový, mezinárodní a téměř nedotknutelný institut GREVIO. A v jeho rukou bude děsivá agenda. Zavedení bezpohlavnosti do škol. Vymazání rozdílů mezi dívkami a chlapci. Tam patří i ono idiotské – každé dítě si k vlastní pohlavní, čili gender identitě musí dojít samo, nesmí mu být vnucovány stereotypy společnosti. Neděsí vás to? Mělo by. Váš syn Kája povinně do školy v sukních, nalíčený. Je to jen hra… zpočátku. V šesté třídě psát milostné dopisy „svému“ homosexuálnímu příteli? Také jen hra. Autíčka? Panenky? Zakázat, protože takové hračky svádí ke stereotypu.

Bezpohlavnost je děsivá, protože identita se tvoří v dětství a je velmi, velmi důležité, aby byla vytvořená i identita pohlavní, kdy se chlapeček vymezuje vůči holčičkám prostým a dětským fuj. Stejně jako se vymezují holčičky vůči chlapečkům slovem fuj. Protože děti rozdíly vidí. Protože tam prostě rozdíly jsou. A ne pouze fyzické. Rozdíly jsou v identitě člověka jako takového. A je nadoblačně idiotské se pokoušet růst do identity uměle zastavovat, překrucovat, zavádět do něj ideologii genderu. S takovou výchovou bude mladý člověk vykazovat známky nevyrovnanosti, nesouladu, nejistoty, snad až hrůzy. Až bude dospívat, až dostane občanku, až půjde poprvé k volební urně.

Rovnoprávnost je… (vložte vhodné sprosté slovo dle vlastního uvážení)

Role ženy a role muže jsou rozdílné. Společensky rozdílné. Stejně jako jsou rozdílní muži a ženy. Rovnoprávnost v dnešním pojetí, onen šalebný gender, se snaží vymazat rozdíly v rolích žen a mužů. A naivně si myslí, že právě to je řešení. Ale ono to prostě řešení není. Rovnoprávnost je to, že ženská role bude stejně hodnotná a společensky uznávaná, jako role muže. A obráceně. Gender se snaží velmi hloupě role pouze obrátit. Ne je zrovnoprávnit. A nesklouzněme k planým diskusím, které mi budou mlátit o hlavu, že rolí ženy je plotna a fakani. Sklouzli bychom do tolik nenáviděného stereotypu.

Istanbulská úmluva řeší a chce nastolit spoustu velmi nebezpečných praktik, které po ratifikaci nebudou mít v rukou národní parlamenty, ale právě GREVIO. A v souladu s Piťhovým kázáním volám po odmítnutí Istanbulské úmluvy. Fízlovských institucí tu máme dost. Jedna navíc, notabene s takovým ideologickým podkresem, je prostě jen další rána na solar celé společnosti. Celé společnosti, nejen mužskému šovinismu a patriarchátu, který je dávno minulostí. V lecčems Petr Piťha mluvil o těch nejčernějších scénářích, které zněly jak z chmurné sci-fi, přesto i scénáře, které zmiňoval, se mohou stát. Protože Istanbulská úmluva jim prostě otvírá dveře. A ty bychom měli rázně zabouchnout a zalígrovat.

 

Vložil: Štěpán Cháb