Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O přátelství na sociálních sítích? Kabel, který neexistuje, vymyslel za týden, vyprávěla. Proč ale dala v klipu kopačky Liškovi?

12.10.2018
O přátelství na sociálních sítích? Kabel, který neexistuje, vymyslel za týden, vyprávěla. Proč ale dala v klipu kopačky Liškovi?

Foto: FTV Prima

Popisek: Bára Poláková u Krause

FOTO, VIDEO Bára Poláková o sobě dala nedávno vědět díky novému klipu k písni 2 – 8 – 5, který byl natočen na jeden zátah, zcela živě. To bylo také hlavní téma, o kterém si povídala s Janem Krausem v jeho Show. Vypadalo to, že Jan Kraus byl současnými možnosti sociálních sítí zcela ohromen.

Bára začínala jako herečka, ale dnes se o ní ví hlavně jako o zpěvačce: „V průběhu těch let, co jsem se stala matkou, jsem se stala také zpěvačkou,“ uvědomuje si ona sama. Bára si také dobře uvědomuje sílu sociálních sítí, kam pravidelně nahrává fotky. Nedávno se jí podařil husarský kousek. Sebrala celou řadu známých lidí, zapnula přímý přenos na Instagramu a klip přenášela živě. Jan Krausovi detailně vysvětlila, jak se jí podařilo uveřejnit klip v přímém přenosu: „Realizovalo se to tak, že na Instagramu je možnost živého vysílání v těch stories, tam se to zmáčkne a živě se to vysílá.“ Prozradila také, jak nápad na klip vznikl: „Ta písnička je o sítích, o přátelství, z toho to všechno vzniklo. Ten originál písničky z desky šel do toho telefonu, to vymyslel náš zvukař Jarda. Kabel, který neexistuje, vymyslel za týden. Já měla jednu a druhou krabičku, muzika šla kabelem dovnitř. Nebylo možné slyšet okolní ruch. Všichni, když chtěli, tak mohli také vysílat živě, v tom byl ten fígl. Takže se propojila ta živá vysílání, já jsem jim zamávala do toho jejich.“


Sešla se a hezky poprosila

V klipu účinkuje několik desítek lidí známých ze sociálních sítí, a to včetně jejího přítele Pavla Lišky, jenž hraje motorkáře, kterému dá Bára košem, aby si raději sedla na motorku k jeho kamarádovi Janu Revaiovi: „Pavlovi se nejdřív ta role, kterou tam měl, nelíbila, pak mi řekl, že to bylo dobré.“ Hraje i rodina Třeštíkových: „Radce Třeštíkové druhý den vycházela kniha, proto to tam je, zároveň se tam objeví Tomáš Třeštík (Radka Třeštíková je známá spisovatelka, Tomáš Třeštík je její manžel, fotograf a syn dokumentaristky Heleny Třeštíkové – pozn. red.). Lidé z těch svých stanovišť vybíhali na jiná stanoviště, já jsem jim mezitím různě stíhala natočit.“

Bára Poláková samozřejmě zazpívala, foto FTV Prima

Příprava na natáčení byla skutečně důkladná: „S každým jsem si dala schůzku, vysvětlila záměr, hezky ho poprosila. Začalo se to nabalovat,“ popsala přípravu videoklipu. Báře pomáhal kdekdo, i rodina: „Strašně moc mi pomohla moje ségra produkčně, my jsme neměli filmovou produkci, holky to dělaly samy. Všichni jsme dělali všechno. Když nemáte kameru a světla, tak to vlastně nebylo to klasické natáčení. Nebyl ani asistent režie, který křičí. Jen jsme si říkali, tak už asi bude těch tři čtvrtě, pojďme na značky, snad to zvládneme. Pak jsme to projeli a byla to obrovská euforie. Já jsem se bála, že někoho nenatočím, byli tam fakt jen na tři vteřiny. Mně by to bylo líto,“ přiznala. Naštěstí se jí povedlo do klipu dostat všechny, co původně chtěla.

Klipy nemají popisovat, ale povyšovat

Píseň hovoří o přátelství na sociálních sítích, a tak bylo logické, že osloví všechny ty, kdo jsou na Instagramu a Facebooku pořádně provaření: „Já mám pocit, že to vychází z té písničky. Když přemýšlím nad singlem, tak se snažím myslet nad tím, o čem ta písnička prapůvodně byla a ztvárnit ji, aby jí to ještě povýšilo, aby ji to nepopisovalo,“ svěřila se Bára Poláková Janu Krausovi. V klipu nenatáčela jen Bára svým mobilem, ale vlastně skoro každý, kdo tam účinkoval: „Bylo hrozně hezké ještě sledovat ta jejich živá vysílání, já jsme sestříhala making of, protože mi všichni posílali jejich materiály. Bylo dojemné se koukat, jak jeden běží a natáčí druhého. Fakt jsem se ve střižně smála nahlas, střihače jsem už nechtěla otravovat, aby to se mnou všechno nakoukal, bylo toho strašně moc. Ale bylo mi líto to vyhodit. Když se to neudělá hned, tak se to vyhodí, to znám. U Nafrněné bylo hrozně materiálu, jak byl ten záběr u zrcadla, jak se tam střídají ty holky, to bylo tak vtipné! To by dalo na jeden samostatný klip. Já jsem si slíbila, že to udělám. A nic jsem neudělala.“

 

Báru Polákovou nemůžeme v současné době vidět v žádném divadelním představení, dává přednost muzice, hrála ale třeba v Národním v Lucerně, v Dejvickém divadle, ve Viole, v Rubínu, ve Vinohradském, nebo ve Švandově divadle. Naposledy hrála ve filmu v Kvartetu Miroslava Krobota, vidět jsme ji mohli také v seriálech Základka, Nevinné lži, Neviditelní, nebo Marta a Věra. Přes léto zato pilně koncertovala, propagovala novou desku Ze.Mě. Pokud se vám líbí oblečení, které má na sobě v posledních klipech, navštivte Bářin e-shop, kde si můžete pořídit úplně to samé.

 

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace