Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hrůza neutichá a my bychom ji neměli ignorovat. Komentář Štěpána Chába

komentář 08.10.2018
Hrůza neutichá a my bychom ji neměli ignorovat. Komentář Štěpána Chába

Autor: Tatan Syuflana

Popisek: Zemětřesení v severní Indonésii

VIDEO V pátek 28. září zasáhlo ostrov Sulawesi v severní Indonésii silné zemětřesení s následnou vlnou tsunami. Situace je stále kritická. Tisíce lidí přespávají venku. Jejich domovy byly poničené zemětřesením nebo odneseny vlnou tsunami. Díky své mezinárodní síti organizace ADRA okamžitě započala s pomocí přeživším a staví na místě provizorní přístřeší pro 3 000 rodin. Pomoci lidem v nouzi můžete příspěvkem na účet veřejné sbírky 66888866/0300, VS 396, nebo prostřednictvím dárcovské SMS v hodnotě 30 Kč, 60 Kč nebo 90 Kč na číslo 87 777 (tvar DMS ADRA xx).

„ADRA Česká republika poskytuje pomoc lidem v nouzi v místech postižených humanitárními katastrofami již od svého vzniku v roce 1992. Díky místním partnerům dokážeme na hrozby reagovat okamžitě a především efektivně. Dárci z řad české veřejnosti toto ocenili například v roce 2004 - 2005, kdy se v rámci veřejné sbírky na pomoc obětem tsunami v jihovýchodní Asii zdvihla velká vlna solidarity a vybralo se 120 milionů korun,“ řekl organizace ADRA Radek Špinka.

Má to smysl

Katastrofa má na svědomí již téměř 1800 lidských životů. Přes 5000 lidí je pohřešovaných. Katastrofa citelně zasáhla do života statisícům lidí, některé odhady mluví až o dvou milionech lidí. Nejvíce postižené oblasti se doslova potopily do bahna i s jejich obyvateli. Lidé ostrova potřebují to nejzákladnější. Vodu, potraviny, přístřeší, hygienické potřeby, naději. A to je ten okamžik, kdy si máme pomoci navzájem. Počet obětí může být skutečně děsivý. Vždyť v roce 2004 vznikla vlna tsunami, která v oblasti ostrova Sumatra pohřbila 226 000 lidí. Katastrofa, která zasáhla Sulawesi, může být podobně drtivá. Práce na odstranění všech následků bude podle odhadů trvat až půl roku.

Charita ČR

Mezi prvními se do mezinárodní pomoci zapojila i Charita ČR. „První pomoc od místní Charity se podařilo dostat do postižené oblasti ve středu. Její pracovníci distribuovali zatím 7 tun rýže a 500 balíků pitné vody. Indonéská Charita rozdává v zasažených oblastech pokrývky, karimatky, celty, hygienické potřeby i oblečení. Doprava do těchto oblastí je ovšem velmi komplikovaná, překonat k nim vzdálenost 500 km obvykle trvá 9 hodin, ovšem cesty jsou teď poničené. Přerušeny jsou dodávky elektrického proudu i paliva. Zdroje pitné vody byly kontaminovány,“ píše se na webu Charity. Do oblasti Charita vyslala ve spolupráci s německou pobočkou 40 lékařů a zdravotních sester. Akutně potřebuje pomoci 200 000 lidí. Celý ostrov je paralyzovaný, zničený, tisíce lidí přišly o své blízké.

Sbírkový účet Charity Česká republika, číslo účtu 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 115. Přispět je možné rovněž prostřednictvím dárcovské SMS na číslo 87 777: DMS CHARITASVET 30, 60 nebo 90. Cena jedné DMS je 30, 60 resp. 90 Kč. Službu provozuje Fórum dárců. Na sbírkové konto a prostřednictvím DMS čeští dárci přispěli k 5. říjnu částkou přes čtvrt milionu korun.

Každá poslaná koruna pomůže.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace