Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Požaduji, aby instalatéři od letoška nesouložili. Komentář Štěpána Chába

komentář 29.09.2018
Požaduji, aby instalatéři od letoška nesouložili. Komentář Štěpána Chába

Foto: mupe.cz

Popisek: Dá se ten církevní moloch vůbec nějak reformovat? Nebo to bude jízda středověkem až do skonání světa? Pánbu ví

Instalatéři se špatně soustředí na svou práci. Oni se mají přednostně věnovat čerpadlům, hasáku, potrubí, kapajícím kohoutkům a bojlerům. Pokud mají doma manželky a děti, nemohou své práci dát sto procent. Rozjímat o potrubí mají, ne si hledět manželčiny plodnosti. To by tak hrálo. A vůbec, elektrikáři to samé. Co si mají co souložit a mít rodiny. Jejich prací je přeci elektřina. Dráty, rozvaděče, pojistky, vypínače a zástrčky. Ne rodina. Zní to naprosto logicky, čím méně rodiny, tím více soustředění na práci.

Nebo to až tak logicky nezní? Mělo by, protože katolíci to tak mají. Prakticky všechny profese, které zřizuje katolická církev, musí žít v celibátu. V celibátu, to znamená bez manželek, bez dětí, bez starostí kolem nich. Prý a údajně, protože jsou ženatí s Bohem (pochybuju, že Bůh řekl při obřadu své ANO), prý jsou ženatí s církví, se svým údělem. Prý že jim vztah k Bohu nesmí kalit vztahy k člověku. Ale rázně se pokusím o rozhodnutí fráterů nesouložit pochybovat.

Pedofilie

Bývalý vysoce postavený představitel Vatikánu, arcibiskup Carlo Maria Vigano vyzval papeže Františka k rezignaci, protože… to se chyťte futer… papež František údajně celou dobu svého úřadování věděl o zneužívání dětí americkým kardinálem Theodorem McCarrickem. Prostě si ty ministranty kardinál servíroval jako v bordelu. A František o tom nejen věděl, ale zcela očividně šílené eskapády amerického kardinála kryl. Papežova reakce? Velkopanské odsuzování sexuální dravosti vlastních oveček, ovšem důsledky žádné. No, pánbu to vidí, milý Františku, ten to vidí. Vidí, kterak se McCarrick za zpovědnicí vyhrnuje tu svojí sutanu a k ministrantovi na půl huby pronese: „Jemně, ne abys kousal.“

Homosexualita

Carlo Maria Vigano ve svém prohlášení odhalil mnoho dalších jmen a praktik, které vrcholní úředníci boží páchají na věřících. Přičemž odhaluje, že až 80 % ze zvěrstev se děje na mladých chlapcích, jedná se tedy v případě církve o homosexuální pedofilii. Biskup končí výzvou k rezignaci papeže: „A kolik dalších zlých pastýřů František stále podporuje v jejich aktivním ničení Církve! František se zříká poslání, které Kristus svěřil Petrovi, aby posiloval své bratry. Ve skutečnosti je svým jednáním rozděluje, uvádí v omyl a podněcuje vlky k tomu, aby nadále trhaly ovce z Kristova stádce. V této nanejvýš dramatické chvíli všeobecné církve si musí papež František uvědomit svoje omyly a, podle vlastní hlásané nulové tolerance, musí být prvním, kdo ukáže dobrý příklad kardinálům a biskupům, kteří kryli McCarrickovo zneužívání, a spolu s nimi všemi rezignovat.“ Je zbytečné vyjmenovávat více případů pedofilie i homosexuality v církvi. Jsou jich stovky a stovky. A jedině pokrytec je nevidí. A neřeší, pokud může.

Znectění malého chlapce

„Nechte maličkých přijíti ke mně,“ pravil Ježíš, jak praví bible. Pochybuji, že tím přemýšlel nad orálním sexem. Malý chlapec je symbolem nevinnosti, naděje a zároveň síly světa. Obojí mu svou chlívnou slabostí sebere perverzní ouchyl zpoza oltáře. Jistě, nejde paušalizovat, ne každý farář je sexuální harašil. Ač dispozice naplňují všichni sakum prásk. Už právě jen tím, že mají zakázané své přirozené sexuální pudy uspokojovat a dostat se tak do dlouhodobého vztahu s dalším člověkem. Jim prostě permanentně hučí v kládě. A to i když se ono hučení snaží, v drtivé většině případů zcela marně, přetavit na svůj vztah k Bohu a církvi.

Fajn, ať si církev svůj celibát nechá… na dobrovolné bázi. Pokud chce někdo dokazovat svou sílu v Bohu, nechť se v myšlenkách vykastruje. Nechť se snaží dosahovat svatořečení tím, že nikdy… to, no, tamto. Ale ostatní? Co by bylo divného na tom, kdyby byla vedle papeže i paní papežová? Co by na tom bylo divného? I instalatéři mají své manželky a rodiny, práci odvádějí i s nimi dobrou, proč by farář nemohl vedle služby církvi sloužit i své rodině? Všichni to tak máme. Proč ne černoprdelníci?

 

Vložil: Štěpán Cháb