Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Požaduji, aby instalatéři od letoška nesouložili. Komentář Štěpána Chába

komentář 29.09.2018
Požaduji, aby instalatéři od letoška nesouložili. Komentář Štěpána Chába

Foto: mupe.cz

Popisek: Dá se ten církevní moloch vůbec nějak reformovat? Nebo to bude jízda středověkem až do skonání světa? Pánbu ví

Instalatéři se špatně soustředí na svou práci. Oni se mají přednostně věnovat čerpadlům, hasáku, potrubí, kapajícím kohoutkům a bojlerům. Pokud mají doma manželky a děti, nemohou své práci dát sto procent. Rozjímat o potrubí mají, ne si hledět manželčiny plodnosti. To by tak hrálo. A vůbec, elektrikáři to samé. Co si mají co souložit a mít rodiny. Jejich prací je přeci elektřina. Dráty, rozvaděče, pojistky, vypínače a zástrčky. Ne rodina. Zní to naprosto logicky, čím méně rodiny, tím více soustředění na práci.

Nebo to až tak logicky nezní? Mělo by, protože katolíci to tak mají. Prakticky všechny profese, které zřizuje katolická církev, musí žít v celibátu. V celibátu, to znamená bez manželek, bez dětí, bez starostí kolem nich. Prý a údajně, protože jsou ženatí s Bohem (pochybuju, že Bůh řekl při obřadu své ANO), prý jsou ženatí s církví, se svým údělem. Prý že jim vztah k Bohu nesmí kalit vztahy k člověku. Ale rázně se pokusím o rozhodnutí fráterů nesouložit pochybovat.

Pedofilie

Bývalý vysoce postavený představitel Vatikánu, arcibiskup Carlo Maria Vigano vyzval papeže Františka k rezignaci, protože… to se chyťte futer… papež František údajně celou dobu svého úřadování věděl o zneužívání dětí americkým kardinálem Theodorem McCarrickem. Prostě si ty ministranty kardinál servíroval jako v bordelu. A František o tom nejen věděl, ale zcela očividně šílené eskapády amerického kardinála kryl. Papežova reakce? Velkopanské odsuzování sexuální dravosti vlastních oveček, ovšem důsledky žádné. No, pánbu to vidí, milý Františku, ten to vidí. Vidí, kterak se McCarrick za zpovědnicí vyhrnuje tu svojí sutanu a k ministrantovi na půl huby pronese: „Jemně, ne abys kousal.“

Homosexualita

Carlo Maria Vigano ve svém prohlášení odhalil mnoho dalších jmen a praktik, které vrcholní úředníci boží páchají na věřících. Přičemž odhaluje, že až 80 % ze zvěrstev se děje na mladých chlapcích, jedná se tedy v případě církve o homosexuální pedofilii. Biskup končí výzvou k rezignaci papeže: „A kolik dalších zlých pastýřů František stále podporuje v jejich aktivním ničení Církve! František se zříká poslání, které Kristus svěřil Petrovi, aby posiloval své bratry. Ve skutečnosti je svým jednáním rozděluje, uvádí v omyl a podněcuje vlky k tomu, aby nadále trhaly ovce z Kristova stádce. V této nanejvýš dramatické chvíli všeobecné církve si musí papež František uvědomit svoje omyly a, podle vlastní hlásané nulové tolerance, musí být prvním, kdo ukáže dobrý příklad kardinálům a biskupům, kteří kryli McCarrickovo zneužívání, a spolu s nimi všemi rezignovat.“ Je zbytečné vyjmenovávat více případů pedofilie i homosexuality v církvi. Jsou jich stovky a stovky. A jedině pokrytec je nevidí. A neřeší, pokud může.

Znectění malého chlapce

„Nechte maličkých přijíti ke mně,“ pravil Ježíš, jak praví bible. Pochybuji, že tím přemýšlel nad orálním sexem. Malý chlapec je symbolem nevinnosti, naděje a zároveň síly světa. Obojí mu svou chlívnou slabostí sebere perverzní ouchyl zpoza oltáře. Jistě, nejde paušalizovat, ne každý farář je sexuální harašil. Ač dispozice naplňují všichni sakum prásk. Už právě jen tím, že mají zakázané své přirozené sexuální pudy uspokojovat a dostat se tak do dlouhodobého vztahu s dalším člověkem. Jim prostě permanentně hučí v kládě. A to i když se ono hučení snaží, v drtivé většině případů zcela marně, přetavit na svůj vztah k Bohu a církvi.

Fajn, ať si církev svůj celibát nechá… na dobrovolné bázi. Pokud chce někdo dokazovat svou sílu v Bohu, nechť se v myšlenkách vykastruje. Nechť se snaží dosahovat svatořečení tím, že nikdy… to, no, tamto. Ale ostatní? Co by bylo divného na tom, kdyby byla vedle papeže i paní papežová? Co by na tom bylo divného? I instalatéři mají své manželky a rodiny, práci odvádějí i s nimi dobrou, proč by farář nemohl vedle služby církvi sloužit i své rodině? Všichni to tak máme. Proč ne černoprdelníci?

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace