Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jako psíci se v teambuildingu spojíme a stvoříme fungující organismus. Komentář Štěpána Chába

komentář 27.09.2018
Jako psíci se v teambuildingu spojíme a stvoříme fungující organismus. Komentář Štěpána Chába

Foto: Youtube / repro

Popisek: Krychlička ke krychličce, a je z nás nádherný tým

„Podzim je za dveřmi a s ním přichází v mnoha firmách období teambuildingových akcí,“ začíná tisková zpráva společnosti ASIANA, která provozuje portál Letuška.cz. Plácá tam něco ve smyslu, že hitem poslední sezóny je teambuildingové třeštění v Černobylu a že zimní radovánky jsou za rohem a že bude teambuilding jako koulovačka, stavění iglú, anebo provozování podobných skopičin z řad hloupého marnění jedinečnosti, jakou je život člověka. Už dost na tom, že člověk do té práce chodí, ještě aby ho nutili, aby tam chodil rád.

Odhlédněme od témat, které by efektivitu v práci zvedly zaručeně. Těmi tématy jsou – dejte mi větší výplatu, větší volnost, delší dovolenou, větší výhody. Pak budu pracovat jako zapálený politický agitátor roku 1948. Pokud po mě chcete jen více práce, tak kulové. Přidej, přidám. Jasná rovnice, kde není ani jedna neznámá.

Ale čeho se dočkáme?

Pojďte, postavíme spolu iglú. Je to takové milé, ty uplácáš ze sněhu krychličku, podáš mi ji, já ji podám někomu dalšímu a tak, jako idioti nebo malé děti, dojdeme k tomu, že jsme tým. Já ti podám, ty převezmeš. Teď krychličku. Zítra lejstříčka. Hezky nám to spolu bude pasovat.

Víte o šmejdech a jejich hrncích? Senioři vyrazili na oběd zdarma. Za slůvko zdarma uhradili několik hodin svého života, kdy na ně křičeli lidé, že ten hrnec za 25 000 Kč vaří doslova sám. Motivovali je ke koupi, když to řekneme velmi jemně, neuvěřitelnou manipulací a skrytou agresivitou. To samé v bleděmodrém jsou teambuildingové sedánky u stavění iglú. Firma si zaplatí tým manipulačních pracovníků, kteří vám úsměvy do těch zasmušilých tváří prostě narvou. Usmívej se, buď vždy pozitivní, radostně naladěný, nekonfliktní, korektní. Jsi můj kamarád? Musíš být všech kamarád!

Krychlička sněhu, kterou právě předáváš Jardovi, je vyjádřením tvé důvěry v Jardu. Jarda zase věří, žes krychličku udělal dobře. Udělal jsi krychličku dobře? Jarda věří, že ano, že tvá krychlička bude pevnou součástí společného díla, tedy iglú. Věříš své krychličce, že udrží společné iglú? Protože krychlička je tvá práce v týmu a NA KAŽDÉ KRYCHLIČCE ZÁLEŽÍ!!! A musíš, promiň, ale musíš tu krychličku k iglú dělat s nadšením, s láskou, musíš Jardovi předat dokonale odvedenou krychličku, protože Jarda bude na tvou krychličku spoléhat, bude s ní stavět vaše společné iglú, rozumíš? Jsi součástí týmu? TAK JSI SOUČÁSTÍ TÝMU?!? Usmívej se. Hezky mě pozdrav, udělej pac, dostaneš keksíček. A aport s lejstříčky, šup šup. A pokud bude jen jedna chybička, máme tu lejstříčka s výpovědí, víme?

Teambuilding ve stylu Krajských listů

A tak mě naše šéfredaktorka instruovala, abych vymyslel teambuildingovou akci pro Krajské listy. Dovolím si k tomu přidat i hypotetický průběh.

Jelikož nejsme zrovna dvakrát sportovně založená redakce, odpadávají takové ty „zimní radovánky“, které nabízí ASIANA na zimní sezónu. Koulovačka? Biatlon? Stavění iglú. Nebo jízda s psím spřežením. Ne děkuji. Prosincová akce pro Krajské listy se bude točit kolem něčeho jiného, bude tam rozhodně teplo, útulno a něco k zakousnutí. K tomu možnost kouřit, samozřejmě. Nekouříme zdaleka všichni, ale ti, co kouří, velmi agresivně odmítají byť jen vstoupit na území, kde se kouřit nesmí. Věc cti, tomu každý kuřák rozumí.

Po vášnivé debatě, kterou bude většina ignorovat, padne rozhodnutí, že počkáme přinejmenším do jara, kdy bude trochu tepleji. Následně se rozhodne, že se budeme buildingovat někde nedaleko od bydliště… všech. Nakonec padne rozhodnutí na místo konání – Praha, před Hlavním nádražím. Alespoň prostudujeme sociální problematiku narkomanů a bezdomovců.

Průběh teambuildingu Krajských listů

Po vyhlášení termínu i místa konání se začínají s úspěchem scházet neschopenky od lékařů, které potvrzují, že ani jeden z členů není schopen. Neschopenku, kupodivu, mezi prvními dodala sama šéfredaktorka. Všem je vyhrožováno sankcemi. Přesto všichni ztepile odolávají nátlaku. Poté nastane období rozpačitého mlčení. Po jeho skončení celá redakce uznává, že udělá teambuilding přes Skype. V dohodnutý termín je na Skype několik omluv, že každý někam musel. V průběhu dne vždy někdo z redakce do společného chatu nakoukne a napíše tam něco cynického. Po týdnu všichni zkonstatují, že si to fakt užili.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace