Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Loni jsme přijali 30 000 ekonomických uprchlíků. A je to fajn. Ocení to Unie? Komentář Štěpána Chába

komentář 14.09.2018
Loni jsme přijali 30 000 ekonomických uprchlíků. A je to fajn. Ocení to Unie? Komentář Štěpána Chába

Autor: wiki

Popisek: Britský ´bobík´ nechť řeší tyto situace, my máme své imigranty rádi

K loňskému roku naše republika přijala podle statistického úřadu 30 000 ekonomických uprchlíků. Byli to převážně Ukrajinci, Slováci, Bulhaři, Rumuni, Kazaši, Mongolové, Moldavané, Rusové a tak podobně. Všichni bez problémů zapluli do naší ekonomiky, kultury i trhu práce. Problémy s nimi jsou stejné, jako se všemi. Občasná kriminalita statisticky srovnatelná s majoritní společností. Za jeden rok jsme tedy přijali migranty rovnající se počtem obyvatel městům Písek, Tábor nebo třeba Trutnov.

Itálie se stala nejzatíženější zemí v rámci imigrační vlny z Afriky a Blízkého východu. Loni do Itálie na vratkých korábech neziskových organizací připlulo 150 000 imigrantů, předloni pak 170 000 imigrantů. Ovšem když vezmeme počet obyvatel České republiky (10 500 000) a počet obyvatel Itálie (60 600 000), jedná se o srovnatelný počet přijatých ekonomických imigrantů jak u nás, tak i u Itálie. A protože Evropská unie neustále tvrdí, že imigrace z Afriky a Blízkého východu je pro společnost dobrá, výhodná, ba dokonce přínosná, nechápu, proč si neustále stěžuje na to, že ji k nám nechceme. Západ nechť vzkvétá, když má pocit, že imigranti z černého kontinentu jsou trefou a ternem.

Každému, co jeho jest

My jsme si vybrali stejně hojnou, ne-li hojnější, imigraci z východu, která je na Západě braná jako ta, která domorodcům bere práci a příležitosti. Vždyť k Brexitu se Velká Británie dokopala skrze nenávistné kampaně vůči východní Evropě, vůči nám, vůči Polákům, Maďarům, Slovákům. Imigrace z Afriky a Blízkého východu ty příležitosti dává, jak tvrdí špičky EU i Británie. No, rozdělili jsme si to. My bereme Slovany putující za lepším, Západ má černochy a muslimy putující za lepším. My vidíme v naší ekonomické imigraci přínosy, oni zase v té své. Každému, co jeho jest, že.

Zvláštností pak je rozmazlené halekání Itálie, že svou migraci nezvládá. Neslyšel jsem, že by v České republice zazněly výkřiky sebelítosti, které by požadovaly po Itálii, aby si od nás přebrala pár Ukrajinců. Nemluvě pak o halekačkách z Německa, které ústy své kancléřky tvrdí, že má demografický problém se stárnutím obyvatelstva a že migranty potřebuje. No, tak je má a může demograficky růst třeba jako Indie. Německá volba, která ovšem neznamená, že musí být i volbou všech ostatních v unii.

Chudině cpát svoje levobočky, to tak!

Na Ukrajině od Majdanu probíhá permanentní válka. Ne ta decimující celé území, ale válka, při níž umírají lidé. Denně. I teď. A teď také. Bojuje se tam. I my tedy, když přijímáme Ukrajince, přijímáme uprchlíky před válkou. Nevydíráme skrze to celou Evropu, nevyhrožujeme blokacemi jednání. A to přesto, že na tom ekonomicky nejsme tak dobře, jako hýčkaný Západ. Ekonomické údaje z loňska. Česká republika podle HDP 228 tisíc dolarů na hlavu. Itálie 2 270 tisíc dolarů na hlavu. Itálie je tedy desetkrát bohatší. A má šestkrát více obyvatel. A mluvit o Německu? DPH 3 958 tisíc dolarů na hlavu a osmkrát více obyvatel. Model přijímání imigrantů z Afriky a Blízkého východu se jim tedy vyplácí. Nechť v něm pokračují a neremcají, že nechceme bohatnout jejich cestou (ono už to vlastně nejde, Babiš nám kolonie v Africe ani se svým Agrofertem v zádech nevybojuje, tak to prostě je).

Orbánovská metoda výroby nových lidí

Troufám si tvrdit, že Německem provětrávanou otázku stárnutí populace bychom mohli řešit spíše po orbánovsku. Maďarský premiér Orbán se totiž rozhodl zvýšit počet obyvatel Maďarska tím, že podpoří rodiny. Překvapení dne, tak se totiž vyrábí lidé, v rodinách, ne na bárkách neziskových organizací ve vlnách Středozemního moře - žijí lidé na Západě v mylném přesvědčení, že nové obyvatelstvo lze vytvořit třením jako u ryb? Svou podporou rodin totiž Orbán dosáhne jediného – bude mít ve státě více Maďarů, ne více „nových Maďarů“ ze Středozemního moře, u kterých je pak ve zpravodajství nutné psát – byl to Maďar z Afghánistánu. Nebyl, v Afghánistánu se Maďaři nerodí, ti se rodí jen v Maďarsku.

A to je možná i důvod, proč je Maďarsko na černé listině Evropské unie. Nechápe přírodní procesy dovozu nových obyvatel přes Středozemní moře jako přírodní. On si ten Orbán, blázínek jeden, myslí, že k tomu je potřeba podporovat horem dolem vznik a uchování rodiny. A snad právě to by bylo fajn požadovat po naší vládě – podporu rodin horem dolem. Protože to smysl má. Jen tak pro zajímavost – Maďarsko má k loňskému roku HDP 162 tisíc dolarů na hlavu. Téměř pětaadvacetkrát menší, než je u Německa.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace