Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Loni jsme přijali 30 000 ekonomických uprchlíků. A je to fajn. Ocení to Unie? Komentář Štěpána Chába

komentář 14.09.2018
Loni jsme přijali 30 000 ekonomických uprchlíků. A je to fajn. Ocení to Unie? Komentář Štěpána Chába

Foto: wiki

Popisek: Britský ´bobík´ nechť řeší tyto situace, my máme své imigranty rádi

K loňskému roku naše republika přijala podle statistického úřadu 30 000 ekonomických uprchlíků. Byli to převážně Ukrajinci, Slováci, Bulhaři, Rumuni, Kazaši, Mongolové, Moldavané, Rusové a tak podobně. Všichni bez problémů zapluli do naší ekonomiky, kultury i trhu práce. Problémy s nimi jsou stejné, jako se všemi. Občasná kriminalita statisticky srovnatelná s majoritní společností. Za jeden rok jsme tedy přijali migranty rovnající se počtem obyvatel městům Písek, Tábor nebo třeba Trutnov.

Itálie se stala nejzatíženější zemí v rámci imigrační vlny z Afriky a Blízkého východu. Loni do Itálie na vratkých korábech neziskových organizací připlulo 150 000 imigrantů, předloni pak 170 000 imigrantů. Ovšem když vezmeme počet obyvatel České republiky (10 500 000) a počet obyvatel Itálie (60 600 000), jedná se o srovnatelný počet přijatých ekonomických imigrantů jak u nás, tak i u Itálie. A protože Evropská unie neustále tvrdí, že imigrace z Afriky a Blízkého východu je pro společnost dobrá, výhodná, ba dokonce přínosná, nechápu, proč si neustále stěžuje na to, že ji k nám nechceme. Západ nechť vzkvétá, když má pocit, že imigranti z černého kontinentu jsou trefou a ternem.

Každému, co jeho jest

My jsme si vybrali stejně hojnou, ne-li hojnější, imigraci z východu, která je na Západě braná jako ta, která domorodcům bere práci a příležitosti. Vždyť k Brexitu se Velká Británie dokopala skrze nenávistné kampaně vůči východní Evropě, vůči nám, vůči Polákům, Maďarům, Slovákům. Imigrace z Afriky a Blízkého východu ty příležitosti dává, jak tvrdí špičky EU i Británie. No, rozdělili jsme si to. My bereme Slovany putující za lepším, Západ má černochy a muslimy putující za lepším. My vidíme v naší ekonomické imigraci přínosy, oni zase v té své. Každému, co jeho jest, že.

Zvláštností pak je rozmazlené halekání Itálie, že svou migraci nezvládá. Neslyšel jsem, že by v České republice zazněly výkřiky sebelítosti, které by požadovaly po Itálii, aby si od nás přebrala pár Ukrajinců. Nemluvě pak o halekačkách z Německa, které ústy své kancléřky tvrdí, že má demografický problém se stárnutím obyvatelstva a že migranty potřebuje. No, tak je má a může demograficky růst třeba jako Indie. Německá volba, která ovšem neznamená, že musí být i volbou všech ostatních v unii.

Chudině cpát svoje levobočky, to tak!

Na Ukrajině od Majdanu probíhá permanentní válka. Ne ta decimující celé území, ale válka, při níž umírají lidé. Denně. I teď. A teď také. Bojuje se tam. I my tedy, když přijímáme Ukrajince, přijímáme uprchlíky před válkou. Nevydíráme skrze to celou Evropu, nevyhrožujeme blokacemi jednání. A to přesto, že na tom ekonomicky nejsme tak dobře, jako hýčkaný Západ. Ekonomické údaje z loňska. Česká republika podle HDP 228 tisíc dolarů na hlavu. Itálie 2 270 tisíc dolarů na hlavu. Itálie je tedy desetkrát bohatší. A má šestkrát více obyvatel. A mluvit o Německu? DPH 3 958 tisíc dolarů na hlavu a osmkrát více obyvatel. Model přijímání imigrantů z Afriky a Blízkého východu se jim tedy vyplácí. Nechť v něm pokračují a neremcají, že nechceme bohatnout jejich cestou (ono už to vlastně nejde, Babiš nám kolonie v Africe ani se svým Agrofertem v zádech nevybojuje, tak to prostě je).

Orbánovská metoda výroby nových lidí

Troufám si tvrdit, že Německem provětrávanou otázku stárnutí populace bychom mohli řešit spíše po orbánovsku. Maďarský premiér Orbán se totiž rozhodl zvýšit počet obyvatel Maďarska tím, že podpoří rodiny. Překvapení dne, tak se totiž vyrábí lidé, v rodinách, ne na bárkách neziskových organizací ve vlnách Středozemního moře - žijí lidé na Západě v mylném přesvědčení, že nové obyvatelstvo lze vytvořit třením jako u ryb? Svou podporou rodin totiž Orbán dosáhne jediného – bude mít ve státě více Maďarů, ne více „nových Maďarů“ ze Středozemního moře, u kterých je pak ve zpravodajství nutné psát – byl to Maďar z Afghánistánu. Nebyl, v Afghánistánu se Maďaři nerodí, ti se rodí jen v Maďarsku.

A to je možná i důvod, proč je Maďarsko na černé listině Evropské unie. Nechápe přírodní procesy dovozu nových obyvatel přes Středozemní moře jako přírodní. On si ten Orbán, blázínek jeden, myslí, že k tomu je potřeba podporovat horem dolem vznik a uchování rodiny. A snad právě to by bylo fajn požadovat po naší vládě – podporu rodin horem dolem. Protože to smysl má. Jen tak pro zajímavost – Maďarsko má k loňskému roku HDP 162 tisíc dolarů na hlavu. Téměř pětaadvacetkrát menší, než je u Německa.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb