Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rusko je drsné, novičokem se tam i sprchují. Porovnání dvou tajných služeb a jejich důvěryhodnosti. Komentář Štěpána Chába

komentář 10.09.2018
Rusko je drsné, novičokem se tam i sprchují. Porovnání dvou tajných služeb a jejich důvěryhodnosti. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Tak jo, ochrana především... tvrdí firma Primeros

Tajné služby Velké Británie přišly s další „storkou“ (jak jinak a vulgárněji to nazvat, netuším). Za útokem na Skripalovy fakt můžou Rusové. Jako důkaz předložily tajné služby spoustu fascinujících dohadů, za které by se nemusel stydět ani Baron Prášil. K porovnání tu pak máme vyjádření šéfa tajné služby v Německu, který pravil, že v Chemnitz nedemonstrují neonacisté, ale lidé, kteří se obávají o budoucnost sebe i svých dětí. Postoj k oběma vyjádřením byl úplně rozdílný.

Britské tajné služby se dočkaly souhlasných a soustrastných přikývnutí, která jim dávala za pravdu. A to i přes mnohé a mnohé a mnohé připomínky veřejnosti, která si všímala nelogických vývodů samotné tajné služby. Na druhou stranu šéf německých tajných služeb Hans-Georg Maassen byl lynčován vyjádřeními veřejně činných a hlavně těch správných lidí.

Britské poudačky

Dva agenti ruské tajné služby Petrov a Boširov, kteří vstoupili na území VB tajně, pod falešnými identitami a doklady, jsou zaručeně agenti ruské tajné služby Petrov a Boširov. Ač to byla, podle tvrzení britských tajných služeb, jména vymyšlená. Rusové mohou vsoupit na území VB jen s vízem v ruce. No jo. Britové našli v hotelovém pokoji vzorky novičoku, tohoto času nejefektivnější otravné látky pod sluncem. Nerozumové Petrov a Borišov se tím novičokem snad sprchovali. Přičemž stačí nepatrné množství, aby je novičok do několika minut zabil. Co to říká o hygieně v britských hotelích, je otázka jiná. Půl roku po odjezdu, a on tam ten novičok pořád je. A nikoho nezabil.

Pamatujete si ty kašpařiny s ochrannými oděvy britských služeb, které „otravu novičokem“ vyšetřovaly v původní verzi? Ochrana jak před atomovým spadem. A Petrov a Boširov? Jen tak, jako kdyby nic, přijdou a nejostřejšího frajera v lize otravných látek nastříkají z flakónku voňavky. Divočárna, stačila by jedna kapička, a Petrov nebo Boširov jdou k Pánu. Jeden uživatel diskusního serveru aktualnikonflikty.cz přišel s komickou vsuvkou – porovnal časové údaje ze záznamů kamerového systému. Výsledek? Za jednu minutu museli Petrov a Boširov urazit 550 metrů a koupit si za tu minutu navíc lístky na vlak a do vlaku také nastoupit, což jde označit za rychlostní rekord, který nepřekonají ani olympijští běžci. Bližší a podrobnější informace ZDE.

Příklad zmatenosti. IRozhlas informuje, že ve stockholmské čtvrti Rinkeby je ráj na zemi. A iDnes informuje, že tam je peklo na zemi. A to téměř ve stejnou chvíli. IDnes včera, iRozhlas předevčírem. Někdo tu pekelně lže. Proč? Za jakým účelem? A proč tak okatě a průhledně? To si mají čtenáři pravdu vybrat? A proč, když pravda by měla být jedna. Buďto v Rinkeby je peklo nebo tam je ráj. Ale čtenář si má vybrat podle vlastních preferencí. Takhle se přeci zpravodajství nedá dělat. A jak Český rozhlas, tak iDnes mají prostředky na to, aby si do Stockholmu zajeli a informace skutečně ověřili na místě. Kdyby tam nebyla ta povinnost nebo chuť pravdu křivit, foto Neprojdou - No Pasaran (s gustem na stránku odkážu)

A teď ty německé poudačky

Merkelová a její kumpanie se k protestům v Chemnitz vyjádřili jediným způsobem, který zvládají. Označili protestující za neonacisty. Hodili nálepku a měli pocit, že tím se to vyřeší. Ale ouha. Šéf německé tajné služby Hans-Georg Maassen na to konto oznámil, že v Chemnitz nejsou demonstrace v režii neonacistů, ale místních, které už neutěšená situace s imigranty dožrala natolik, až měli potřebu vyrazit to vykřičet do ulic. Co na to politické špičky Německa? Maassen by se měl omluvit za své prohlášení a přehodnotit ho. Jinak řečeno – přeformulovat jej tak, aby znělo následovně – v Chemnitz řádí neonacisté.

A teď si to spojme

V Británii tajné složky tvrdí očividné bludy, které mají tu moc ovlivnit stav celého světa, případně ho nacpat do uměle vyvolané války, která by mohla být fatální. Všichni ji poslouchají jako autoritu, která slouží vždy pravdě. Důležité je, že tvrdí to, co je potřeba, aby tvrdily. Tedy tradiční a ubohé – Rusko je nepřítel, Rusko je nepřítel. RUSKO JE NEPŘÍTEL. Nic jiného se po ní ani nechce. A na druhé straně Hans-Georg Maassen a jeho „nekorektní“ poznámka o neexistujících neonacistech. Co on? Je to tajná služba Německa, měli by ji všichni poslouchat, protože ona má tvrdit pravdu. Jako tajná služba Británie. Výsledek? Šéf tajné služby Německa nekřičí to, co křičet má. Němci jsou nepřátelé, Němci jsou nepřátelé. NĚMCI JSOU NEPŘÁTELÉ. AŤ ŽIJE NOVÉ NĚMECKO S NOVÝMI OBYVATELI. Protože to má, unisono s Merkelovou, křičet.

Co si o tom, my, prostí lidé, máme myslet? Tajné služby Velké Británie zcela nepokrytě lžou. Jde to vidět, pokud si pohled nezakryjete svým politickým přesvědčením, které tvrdí, že RUSKO JE NEPŘÍTEL. Proč lžou? Jsou v tom ubohé obchodní války, které mají vyčistit prostor pro USA? Pak je tu samotná Merkelová, která, stejně jako britské tajné služby, nepokrytě lže. Sama, strůjkyně všech problémů, které protentokrát vykypěly v Chemnitz. Proč lže? A co si o tak bezostyšném lhaní máme myslet? Lže lidem přímo do ksichtu. Stejně jako britská tajná služba. Jak je to možné? Jak to, že je ještě nikdo nezavřel? Ne do vězení, ale do blázince.

 

Vložil: Štěpán Cháb