Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bavorský ministr vnitra potopil Merkelovou. Migrace je matka všech problémů

08.09.2018
Bavorský ministr vnitra potopil Merkelovou. Migrace je matka všech problémů

Autor: web.de

Popisek: Horst Seehofer a Angela Merkelová

Již třetí týden na vlastní oči sledujeme situaci v saském městě Chemnitz, kde se v uplynulých dnech konaly demonstrace na protest proti brutální vraždě německého občana Daniela H. Ten byl ubodán desítkami ran nožem a další dva muži byli těžce zraněni. Jenže, většina německých i našich médií celou tragédii obrátila proti protestující veřejnosti a tisíce nespokojených občanů hodila ho jednoho pytle s několika extrémisty, jejichž původ je, jak se postupně ukazuje, přinejmenším nejasný.

Kancléřka Angela Merkelová přesto neváhá (naposledy na tiskové konferenci, které se zúčastnila po setkání s Andrejem Babišem) stále tvrdit, že se v Chemnitz konaly štvanice. „Viděli jsme obrázky, které ukazují jasně velkou nenávist a pronásledování nevinných lidí a od toho je třeba se distancovat, to jsem udělala já i můj kolega a tím je řečeno všechno,“ reagovala na jeden z dotazů novinářů. Ke cti našeho premiéra tentokrát slouží, že tuto záležitosti komentoval skutečně diplomaticky: „Já bych se k tomu ani nechtěl moc vyjadřovat, protože skutečně neznám v detailu, co se tam vlastně stalo.“ Nyní byla navíc zveřejněna zpráva německé kontrarozvědky, podle níž se v Chemnitz skutečně žádné štvanice nekonaly a podle všeho šlo o záměrnou dezinformaci!

Matka všech problémů

Bez diplomatických servítků se také obešel spolkový ministr vnitra a koaliční partner Merkelové Horst Seehofer z Křesťansko-sociální unie (CSU). Ten prohlásil, že rozhořčení demonstrantů v Chemnitz chápe a dokonce označil migraci za matku všech problémů. Tuto překvapivou informaci zveřejnil německý deník Welt s odkazem na nedávné jednání poslanců CSU. Ohradil se také proti tomu, že jsou demonstranti v Chemnitz spojováni s nacisty. A podobně jako my upozorňuje na fakt, že se přestalo mluvit o příčině těchto demonstrací, tedy o vraždě Daniela H. Není od věci připomenout, že údajnou štvanici na nevinné v Chemnitz popírá i saský premiér Michael Kretschmer, který se minulý týden nebál setkat s občany Chemnitz tváří v tvář a souhlasil s tím, že to nejsou žádní extrémisté: „Chci jasně říct, že to vím.“

Štvanci?

Já sama jsem během poslední doby navštívila Chemnitz třikrát a vždy jsem doslova zírala na to, s jakým klidem se zde pohybují imigranti, od muslimských rodin s ženami zahalenými v šátcích, až po mladíky zcela černé pleti. Postávají na zastávkách, vysedávají v restauracích či nakupují, často v drahých obchodech. Bezpečně se naopak necítí mnoho místních občanů, kteří právě proto vyšli do ulic. Snad každý, kdo vidí na každém rohu party mladých mužů, neustále sledujících své okolí s mobily v ruce, musí být ve střehu.

Znovu připomínám, že to byli tři mladíci z Iráku a Sýrie, kdo napadli Daniela H. a ne naopak! Téměř vůbec se však nepíše o tom, že se jednalo o muže, kteří v Německu nemají právo na azyl, s největší pravděpodobností se zde pohybovali s falešnými doklady a navíc ozbrojeni.

Alternativa na vzestupu

Urputná kancléřka Merkelová, ale i další politici, přesto za otce současných problémů v zemi považují Seehofera, zatímco protimigrační strana Alternativa pro Německo jeho výroky samozřejmě vítá. Ostatně především díky politice Merkelové se AfD v preferencích ocitla na druhém místě. A nikoliv jenom v Sasku, jak se některá média snaží tvrdit a dělají z této spolkové země líheň nácků. Samotná Merkelová se tak stává nejlepší volební manažerkou AfD.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace