Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bavorský ministr vnitra potopil Merkelovou. Migrace je matka všech problémů

08.09.2018
Bavorský ministr vnitra potopil Merkelovou. Migrace je matka všech problémů

Foto: web.de

Popisek: Horst Seehofer a Angela Merkelová

Již třetí týden na vlastní oči sledujeme situaci v saském městě Chemnitz, kde se v uplynulých dnech konaly demonstrace na protest proti brutální vraždě německého občana Daniela H. Ten byl ubodán desítkami ran nožem a další dva muži byli těžce zraněni. Jenže, většina německých i našich médií celou tragédii obrátila proti protestující veřejnosti a tisíce nespokojených občanů hodila ho jednoho pytle s několika extrémisty, jejichž původ je, jak se postupně ukazuje, přinejmenším nejasný.

Kancléřka Angela Merkelová přesto neváhá (naposledy na tiskové konferenci, které se zúčastnila po setkání s Andrejem Babišem) stále tvrdit, že se v Chemnitz konaly štvanice. „Viděli jsme obrázky, které ukazují jasně velkou nenávist a pronásledování nevinných lidí a od toho je třeba se distancovat, to jsem udělala já i můj kolega a tím je řečeno všechno,“ reagovala na jeden z dotazů novinářů. Ke cti našeho premiéra tentokrát slouží, že tuto záležitosti komentoval skutečně diplomaticky: „Já bych se k tomu ani nechtěl moc vyjadřovat, protože skutečně neznám v detailu, co se tam vlastně stalo.“ Nyní byla navíc zveřejněna zpráva německé kontrarozvědky, podle níž se v Chemnitz skutečně žádné štvanice nekonaly a podle všeho šlo o záměrnou dezinformaci!

Matka všech problémů

Bez diplomatických servítků se také obešel spolkový ministr vnitra a koaliční partner Merkelové Horst Seehofer z Křesťansko-sociální unie (CSU). Ten prohlásil, že rozhořčení demonstrantů v Chemnitz chápe a dokonce označil migraci za matku všech problémů. Tuto překvapivou informaci zveřejnil německý deník Welt s odkazem na nedávné jednání poslanců CSU. Ohradil se také proti tomu, že jsou demonstranti v Chemnitz spojováni s nacisty. A podobně jako my upozorňuje na fakt, že se přestalo mluvit o příčině těchto demonstrací, tedy o vraždě Daniela H. Není od věci připomenout, že údajnou štvanici na nevinné v Chemnitz popírá i saský premiér Michael Kretschmer, který se minulý týden nebál setkat s občany Chemnitz tváří v tvář a souhlasil s tím, že to nejsou žádní extrémisté: „Chci jasně říct, že to vím.“

Štvanci?

Já sama jsem během poslední doby navštívila Chemnitz třikrát a vždy jsem doslova zírala na to, s jakým klidem se zde pohybují imigranti, od muslimských rodin s ženami zahalenými v šátcích, až po mladíky zcela černé pleti. Postávají na zastávkách, vysedávají v restauracích či nakupují, často v drahých obchodech. Bezpečně se naopak necítí mnoho místních občanů, kteří právě proto vyšli do ulic. Snad každý, kdo vidí na každém rohu party mladých mužů, neustále sledujících své okolí s mobily v ruce, musí být ve střehu.

Znovu připomínám, že to byli tři mladíci z Iráku a Sýrie, kdo napadli Daniela H. a ne naopak! Téměř vůbec se však nepíše o tom, že se jednalo o muže, kteří v Německu nemají právo na azyl, s největší pravděpodobností se zde pohybovali s falešnými doklady a navíc ozbrojeni.

Alternativa na vzestupu

Urputná kancléřka Merkelová, ale i další politici, přesto za otce současných problémů v zemi považují Seehofera, zatímco protimigrační strana Alternativa pro Německo jeho výroky samozřejmě vítá. Ostatně především díky politice Merkelové se AfD v preferencích ocitla na druhém místě. A nikoliv jenom v Sasku, jak se některá média snaží tvrdit a dělají z této spolkové země líheň nácků. Samotná Merkelová se tak stává nejlepší volební manažerkou AfD.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace