Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Absurdní koncert v Chemnitz. Proti komu se vlastně konal? Proti náckům, nebo vrahům, politikům a prolhanému tisku? Byli jsme tam

05.09.2018
Absurdní koncert v Chemnitz. Proti komu se vlastně konal? Proti náckům, nebo vrahům, politikům a prolhanému tisku? Byli jsme tam

Foto: Facebook / Wir sind mehr

Popisek: Pondělní koncert v Saské Kamenici - proti komu nebo čemu?

REPORTÁŽ, FOTO Přesně týden poté, co se v saském městě Chemnitz konaly demonstrace nespokojených davů proti zabití německého občana Daniela H. dvěma imigranty, jsme se ve městě byli podívat znovu. A tentokrát se situace hodně lišila. Již v poledne bylo v jinak většinou klidném centru možné spatřit velké skupiny mladých lidí z celého regionu, mířících na večerní koncert, organizovaný proti násilí a nenávisti. Jeho pořadatelé se však doslova přepočítali, když jich namísto odhadovaných dvaceti tisíc návštěvníků dorazilo třikrát více. Výsledkem bylo podstatně více raněných než při demonstracích, ale o tom se opět příliš nemluví.

Být na místě bylo skutečně dost nebezpečné. A vůbec ne příjemné. Koncert se konal na špatném místě (v blízkosti frekventované dopravní tepny), byl nesnesitelně hlučný a k podivnému pocitu přispívaly i všudypřítomní policisté v černém. Již v poledne doslova obklíčili město a kontrolovali situaci buď přímo ze svých aut nebo osobně v terénu. Pobavila mě však reklama, lákající do jejích řad s tím, že německý policista získá tisíc možností. To tedy opravdu ano. Vážně neví, co dřív.

 

Policie obsadila město, foto Facebook

Proti komu a čemu?

Zatímco si občané Chemnitz stěžují na to, že se ve svém městě necítí bezpečně, protože policie je již několik let vyčerpávána migrační krizí, stovky policistů se ještě více vysilovaly dohledem nad naprosto zbytečným koncertem, který vůbec nic nevyřešil a akorát zvýšil politické dusno. Absurdně byl zorganizován proti násilí, nenávisti a extrémismu, ale nebylo vůbec zřejmé jakému. Byl to koncert proti těm, co v Německu či jiných městech EU najíždí automobily do davů nebo vraždí noži kolemjdoucí a znásilňují mladé dívky? Vždyť jenom loni byl v Německu spáchán každý třetí den zločin, považovaný za útok na křesťanské symboly a náboženství. Tak kdo zde šíří nenávist a násilí? Že by zdejší spřádaní křesťané? A proč německá policie většinou zamlčuje etnický původ pachatelů těchto činů?

 

Bouřlivý závěr koncertu s duhovou vlajkou. Možná účastníci bojovali za genderovou rovnoprávnost? Foto Facebook / Wir sind mehr

Bez souhlasu parlamentu pozvala do země miliony imigrantů

Anebo se koncert konal proti těm, jimž se tolerance německých úřadů a politiků vůči kriminalitě přistěhovalců vůbec nelíbí? Či snad proti kancléřce Merkelové, která porušila zákony své vlastní země a že svévolně, bez souhlasu parlamentu pozvala do země miliony imigrantů, i když v mnoha případech neměli ani doklady, a porušují německé zákony taktéž? Kancléřka se přitom pohoršeně pozastavuje nad tím, že mnoho občanů již nechce její vstřícnou migrační politiku snášet a dokonce tvrdí, že nereprezentují německý lid. Vůbec se pak nelze divit, že nespokojení lidé hledají zastání jinde a jiné alternativy. Stejně absurdní jako kamenický koncert jsou i některé výroky dalších politiků. Německý ministr zahraničí Haiko Maas se nechal slyšet, že je nejvyšší čas vstát z pohovek a ozvat se proti násilí. Když ovšem povstali občané Chemnitz proti tomu, že přistěhovalci ubodali Daniela H., tak je společně s Merkelovou postavili na pranýř a další vraždu nevinného přechází, jako by se vlastně nic nestalo.

 

Ještě záběr z policejních manévrů v Chemnitz v den, respektive večer koncertu. Foto Facebook

A ještě pár otázek

Vždyť i samotné německé orgány konstatují, že za nárůstem kriminality v Sasku jsou odpovědní z větší části migranti a na tomto nárůstu se podílí devadesáti procenty! V této souvislosti stojí skutečně za pozornost, jak se činí německá propaganda a tisk. Ne náhodou protestovali účastníci nedávných demonstrací také proti prolhaným médiím, která se snaží veřejnost přesvědčit, že protestů v Chemnitz se zúčastnili především extrémisté a náckové, zatímco ve skutečnosti šlo právě o nespokojené obyvatele města.

Snad právě proto byly v den koncertu další demonstrace zakázané. Státní orgány se rovněž snaží ostrakizovat či dokonce zakázat i stranu Alternativa pro Německo, které věří v Sasku stále více zdejších občanů a stala se zde již nejsilnější stranou.

Vložil: Adéla Hofmanová