Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Političku unesli, hromadně znásilnili a pak vydírali. Spáchala sebevraždu. Komentář Štěpána Chába

komentář 15.08.2018
Političku unesli, hromadně znásilnili a pak vydírali. Spáchala sebevraždu. Komentář Štěpána Chába

Autor: pvv.nl

Popisek: Willie Dille

VIDEO Holandská politička za stranu PVV Geerta Wilderse (něco jako náš Okamura) Willie Dille byla údajně v březnu tohoto roku unesena gangem marockých muslimů. Následně byla hromadně znásilněná. Pak následovala několikaměsíční tyranie vydírání a vyhrožování. Před týdnem politička spáchala sebevraždu. Důvod? Měla okamžitě skončit s protiimigrantskou politikou. Měla se přizpůsobit progresivistické době i politice a prostě odtáhnout z veřejného dění. Jinak…

Ve svém posledním videu, které natočila Willie Dille před sebevraždou, vedle popisu celé situace a jejích následků označila jako viníka také svého kolegu na radnici Van Doorna. Ten ve městě Haag vedl kandidátku muslimské strany. K islámu konvertoval před dvěma roky. Van Doorn se k obvinění odmítl vyjádřit a oznámil, že se bude bránit soudní cestou za očištění svého jména. Muslimové političce vyhrožovali zabitím, vyvražděním její rodiny. Vše bylo vedeno na principu obvinění vůči obvinění. Slovo proti slovu.

Politika se mění

V jednotě je síla. Věděli to nacisti, věděli to komunisti. Vědí to i islámisté. A právě z jejich středu vychází ona síla, která se neštítí ničeho. V jednotě i z těch nejnižších míst může vycházet teror na umlčení nevyhovujících politiků, na umlčení i většiny. Jde o to, že v naší společnosti jsme si zvykli na princip voleb. Odvolíme si ve volbách, a to, co z nich vzejde, zkrátka tolerujeme. Protože jsme si zvykli na to, že přesně tak pracuje demokracie. Islámisté se ovšem s výsledkem spokojit nemusí a může nastat teror jednoty. Teror masy. A případ údajného týrání Willie Dille a její sebevraždy stojí právě na principu tlaku jednoty.

A v tom je nebezpečí. Protože do protiimigrantské strany PVV Geerta Wilderse se teď začnou lidé bát vstoupit, případně za ni kandidovat. Může to ohrozit jejich život. Děsivá představa. Je přeci vůli lidí, kam bude směrovat politika. Představte si, že by zítra někdo zastřelil Ladislava Jakla jen proto, že kandiduje za SPD a má nevhodné poznámky o imigraci. Přišlo by nám to, no, absurdní, šokující, nesmyslné. Vždyť právě ve volbách se rozhodne, jestli Jaklova politika je tou určující a on tedy stane na půdě senátu. U nás, zatím, ano. V Holandsku už zdá se ne. Tam už jde s „nesprávným“ názorem doslova o hubu.

Soudní přelíčení

A co Van Doorn? Bude se nejspíš bránit soudní cestou za očištění svého jména. Jak to tak islámistické spolky a buňky dělají. Podle něj je to celé kauza proti němu. V případě jsou, samozřejmě, nejasnosti, ovšem sama politička už je nemůže dál objasnit. Van Doorn stojí v Haagu v čele islámistické politické strany. Je členem haagského zastupitelstva. Už teď má moc. A co víc, v programu islámistické strany jsou jako programové body zařazeny snahy o zavedení islámských principů do haagské politiky. Cítíte to pomalé ovládnutí? Postupné, plíživé… ale sakra skutečné. Willie Dille tvrdila, že je obětí tohoto ovládnutí. A to už je systémové selhání.

Evropské právo, politický systém i demokracie dávají do rukou všem možnosti. Ovšem je na zváženou, jestli je dvakrát promyšlené dovolit postupné ovládnutí veřejného prostoru lidmi, kteří jsou kulturně, politicky, nábožensky i lidsky ale tak jinde, tak mimo, až to začne ohrožovat samotné evropské právo, politický systém, demokracii a ve výsledku celou společnost. IDnes si může hrát na propagandu padesátých let a tvrdit nám, že nejkrásnější lidé na světě jsou právě muslimové, ale právě takovéto případy tvrdí opak. K tomu ovšem iDnes mlčí. To se do propagandy nehodí. Stejně jako propagandistům padesátých let informace o to gulazích a hladomorech a zabíjení statisíců lidí ve jménu socialismu.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace