Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jděte mi k šípku s křesťanskými hodnotami. Komentář Štěpána Chába

komentář 13.08.2018
Jděte mi k šípku s křesťanskými hodnotami. Komentář Štěpána Chába

Autor: archiv autora

Popisek: Věčné světlo... NEVYPÍNAT!!!

Křesťanství je dogmatické, stojí za tisíciletým zotročením celé Evropy a velké části zbytku světa. A kdykoliv slyším od nějakého protiimigrantského politika v projevu, že naše civilizace stojí na křesťanských hodnotách, tak se mi otvírá kudla v kapse. Křesťanské hodnoty? Něco podobného jako Evropské hodnoty v podání pornoherce Jakuba Jandy.

Vývoj lidstva se dá připodobnit k nádhernému ovocnému stromu, z něhož prýští doslova božská mana. Celý strom je historií neustále obepínaný škrtícím břečťanem, který se snaží celý vývoj zastavit, zmrazit na jednom místě, nebo, když to jinak nejde, tak alespoň přibrzdit, zmutovat, zdegenerovat. A jedním z nejzásadnějších šlahounů škrticího břečťanu je právě křesťanství. Protože křesťanství je jen starší brácha islámu. Šalební bratři církve a jejich zotročující ideologie. Jen křesťanství bylo dotlačené právě vývojem lidstva k tomu, aby se stalo umírněné.

Hodnota je ale úplně někde jinde

Stavět odpor k islámské imigraci na křesťanských hodnotách? Ale naše hodnoty jsou úplně jinde. Právě tím, že jsme se dokázali vývojem zbavit papežské stolice, a tím její moci nad našimi životy, jsme našli skutečnější hodnoty. Hodnoty v člověku, ve společnosti. Protože hodnota člověka, jeho jedinečnost, je mi milejší, než stádnost při mlácení čelem před oltářem s krucifixem. Případně o koberec hlavou směrem k Mekce a tedy zadkem ke zbytku světa.

Cílem celé společnosti je svoboda. Zbavit se všech břečťanů, ať už se jedná o křesťanství, islám, nebo ze světské branže bankovního systému, neovladatelných politiků, případně touhy jedněch z nenávisti vytlouct druhé. Svoboda, čistá svoboda. Rozhodně ne návrat k ubohostí protkanému křesťanství, které, vezměme to upřímně, jelo na stejné vlně radikalismu, jako celý zadělaný islám. Co z toho, že se vyžene čert ďáblem. Nic, peklo to bude pořád.

Jak zachránit muslimské země

Zachránit je jde jediným – uzavřít hranice a začít se sakra velikou párty, na které si budeme sakra užívat. Všichni a pekelně dobře. Proč párty? Protože příklady táhnou. A muslimské země, které budou zpovzdálí závistivě sledovat naši dobrou náladu, se samy rozloží, protože jejich obyvatelé začnou také toužit po… svobodě. Kdo teď drží moc v muslimských zemích? Pár obstarožních nadržených hipsterů, kteří místo latté lechtají svými jazyky Alláhovu prostatu. Nerad se odvolávám k masovému vrahovi duší Freudovi, ale nešť. Islám je jen další z mnoha psychóz, které jsou výrazem potlačované sexuality. Vždyť ta snaha donutit ženské plémě dokonale se podvolit tomu mužskému je jak z Freudovy učebnice o duševních nemocech.

Zbičovat toho červa

Představte si, že bych tohle psal někde v Saudské Arábii. Kolik bych vyfasoval? Ubičování? Ukamenování? Doživotní žalář? Zavřeli by i mou rodinu? Před několika stoletími bych byl upálený. Tady, v této zemi, na tomto kontinentu. Nebo by mě umučili. Případně zavřeli do kobky a už nikdy nepustili. Možná by došlo i na to kamenování, co my víme. Evropa nestojí na křesťanských hodnotách… protože křesťanské hodnoty vypadly ďáblovi ze zadnice jako vedlejší efekt metabolismu. Stejně jako samotný islám. Zkrátka sešněrování svobody člověka. Její udupání. Snaha o zotročení. Naší hodnotou je, že jsme se dokázali toho svinstva zbavit. Že jsme šli na odvykačku a prostě řekli – ne, děkuju, na opiu lidstva už nefrčíme (a ano, i toho Marxe si dneska vezmu do huby na podporu argumentu, takový já jsem).

A že křesťanskými hodnotami jsou pokora, soucit, věrnost nebo láska k bližnímu? Nejsou, skutečně nejsou. To jen šalebný křesťan ukradl to, co je člověku přirozené od počátku věků a řekl, že jsou to jeho hodnoty. Že on je snad až vynalezl. Nejsou to křesťanovy hodnoty. Jsou to hodnoty člověka jako takového. Stejnou krádež můžeme vysledovat i u islámu. I on mluví o lásce, o pokoře, o soucitu. A co je to za zvěrstvo, vidíme všichni. Uvědomme si a pamatujme si, že to křesťan vyvolal největší a nejdéle trvající genocidu v historii celého lidstva. Kam se na křesťana hrabe komunista, nacista, fašista nebo kapitalista. Islám je ze stejného vrhu jako křesťanství. Zkrátka tma pro duši, pro tělo i pro veškerý svobodný život. A to je důvod, proč odmítat obé, jak křesťanství, tak i islám. Hodnotou křesťanství je totiž faleš a nic než faleš.

Zaplať Bůh (jo, i toho v textu vyvolám), že se do základních definic Evropské unie, a ani našeho státu, nedostaly poučky o tom, že jsme vyrostli na základech křesťanství. Ne, my jsme přežili navzdory všem snahám křesťanství. Přežili a poslali je tam, kam slunce nesvítí. Takže až někdo bude zase kvákat o tom, že stojíme na křesťanských hodnotách, pošlete ho tamtéž. Protože nikam jinam nesměřuje. Tímto textem nenapadám víru v Boha. Jen víru v církev. Ať tu. Anebo tu.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace