Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak přežít únavnou cestu autem a nezabít se. Je tu novinka, webový plánovač tras, z počítače rovnou do GPS. Dovolená V

23.07.2018
Jak přežít únavnou cestu autem a nezabít se. Je tu novinka, webový plánovač tras, z počítače rovnou do GPS. Dovolená V

Autor: Facebook

Popisek: No, aby to nebylo do hlíny, je dobré si všechno naplánovat a vědět, kde by mohly začít problémy

Na dovolenou po vlastní trase? Jak si želáte, milí dovolenkáři. Ale má to své nevýhody. Mezi ty nejhorší rozhodně patří cesta dlouhá třeba i několik tisíc kilometrů. Strávit takovou štreku za volantem? Jo, jasně, můžete kdykoliv zastavit, můžete odbočit, můžete jet oklikou, můžete cokoliv. Ale tady jde o to, co musíte. A musíte to celé odřídit. Tradiční GPS vás často provezou třeba polní cestou. Nebo vám naplánují trasu přes neexistující most. Jasně, nestává se to často. Ale co GPS neumí, to jsou různá dopravní omezení. A to po celé Evropě.

Nejčastější problémy, alespoň máme všichni ten pocit, jsou na té naší české dálnici D1. Neustálé překopávání, omezení, objížďky, výkopy, výmoly a Ťokovy sliby, že bude lépe. Nu, ono to je po celé Evropě obdobné. Až na toho Ťoka, samozřejmě. Všude se opravuje. Je léto, nejlepší čas na opravy dopravních spojení.

Čert aby se v tom vyznal

Omezení a objížďky jsou všude. Nejen u nás, ale i v zahraničí. BESIP proto připravil neustále aktualizovanou mapu, kde můžete najít dopravní informace z tras českých turistů. Nejčastěji se vyráží do Chorvatska. Rozvalit se u moře na pláži. A aby se turisté namísto u moře, nerozvalovali chirurgovi pod skalpelem, je dobré být připraven. BESIP právě to nabízí. Kudy jet, na co se připravit, kde nás co čeká. Výborná záležitost. Obzvláště, když zkonstatujeme, že je zdarma.

Nějaká ta čísla ze statistiky

Statistiky bohužel hovoří jasně. Nejvíce osob v důsledku dopravních nehod je usmrceno v červenci a srpnu. V období letních prázdnin je usmrcena a těžce zraněna pětina osob z počtu nehod v celém roce. I přesto, že se v posledních letech projevuje snižující se trend fatálních nehod, je toto období značně rizikové a v roce 2017 v průběhu prázdnin zemřelo na silnicích 101 lidí. A nejohroženější jsou v tomto období především nejzranitelnější skupiny v silničním provozu. Jedná se hlavně o děti, cyklisty a motocyklisty.

Plánujeme dopředu

Spoléhat se GPS? Jasně. Ale proč si ji nevylepšit? Přední poskytovatel GPS navigace Sygic spustil v květnu novou aplikaci, díky které se prostě nemáte šanci ztratit. Jaké jsou výhody? Celou trasu si naplánujete v klidu doma u počítače. Naplánujete si odbočky, odpočinky, zážitky, kousek po kousku si myší naklikáte, kudy kam. Naplánovanou trasu si pak pošlete do e-mailu a v autě nahrajete na GPS. A pak, pak pojedete prostě po svém.

„V praxi to znamená, že když uživatel naplánuje svou trasu v aplikaci Sygic Maps, může ji pak odeslat na svůj email. Jakmile pak bude chtít vyrazit na cestu, jednoduše otevře svůj email a klepnutím na tlačítko spustí navigaci. Trasa se otevře přímo v aplikaci Sygic GPS Navigation a řidič tak může okamžitě vyrazit na cestu, aniž by musel cokoliv dalšího plánovat,“ uvedl Lukáš Nevosád ze společnosti Sygic. A další dobrá zpráva – aplikace je zdarma. No neberte to. Přičemž aplikace toho nabízí mnohem víc, než „jen“ plánování trasy. Však koukněte a uvidíte.

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace