Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co takhle zvolit moderátorku zpráv na Primě soubojem v bahně? Sledovanost by byla rekordní. VIP skandály a aférky

10.07.2018
Co takhle zvolit moderátorku zpráv na Primě soubojem v bahně? Sledovanost by byla rekordní. VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima

Popisek: Moderátorská dvojka TV prima

FOTO To se nám to mezi celebritami pere o výsluní. Chystá se výměna moderátorek na Primě. A rozhodně bude prima pozorovat, která dostane košem. To ovšem není problém americké tenistky Sereny Williams – tehdejší tenisová jednička po těhotenství nemusela absolvovat kvalifikační kolo. A to i když neměla nahoněné kvalifikační body. Když to jde, pravidla se mohou změnit. A co na to všechno Lucie Bílá? Nic, líbá se se svým ex.

V televizích se toho o prázdninách většinou neděje moc zajímavého, Prima a její moderátoři ale zažívají horké léto. Komu asi tak připadne mimořádně atraktivní židle moderátorky hlavních zpráv, vnadné blondýnce Evě Perkausové, nebo hnědovlasé miss Gábině Kratochvílové? Směr politiky i veškerého dění tak bude moderovat buďto prsatá bloncka, nebo prsatá bruneta. Zkrátka prašť jak uhoď.

Eva Perkausová, foto FTV Prima

Top meta pro mluvící hlavy

Stát se moderátorem hlavních zpráv je vysněná meta každé „mluvící hlavy“. Na toto místo se většinou nedělá konkurz, jste vybrán, protože jste populární, televize by právě vás na tomto místě viděla. Místo moderátora hlavních zpráv se nikdy jen tak nepouští. Pokud se stane, že moderátorka otěhotní, moderuje do posledních chvil před slehnutím, a poté se velmi brzy na obrazovku vrací. Tohoto místa se zkrátka a dobře každý drží zuby nehty. Tedy až na výjimky, jako byla třeba Nicol Lenertová, která dala výpověď a den ze dne prostě zmizela.

Moderátora může dělat kdokoliv

Česká Miss Gábina Kratochvílová, provdaná Lašková, se stala moderátorkou zpráv před pár lety. S nulovými moderátorskými zkušenostmi utvořila dvojici s desetibojařem Romanem Šebrle. Při jejich premiéře vše slízl právě Roman, jeho výkon byl totiž děsivě toporný, nepřirozený a neprofesionální, že nad jeho setrváním ve funkci každý kroutil hlavou. Gábina dělala také hodně chyb, ty ale vedle Romana spolehlivě zapadly, tak hrozný byl. Ovšem stalo se nemožné, jejich výkon výrazně stoupl, a hlavně Roman dokázal, že se správným týmem v zádech, s jazykovým poradcem a učitelem herectví může dělat moderátora hlavních zpráv prakticky kdokoliv. A také že zatímco na západ od našich hranic jsou moderátoři zpráv lidé ve středním věku se zkušenostmi, kteří působí na diváky uvěřitelně, a to hlavně z profesního hlediska, Češi chtějí hlavně líbivé tvářičky.

Gábina Lašková, foto Instagram

Místo Gábiny bloncka Eva

Gábina se stala na tuto dobu poměrně brzy, v necelých třiceti letech, maminkou syna. Těhotenství 'tajila', či spíše se o něm prostě nebavila, do pátého měsíce. Poté ještě nějakou dobu strávila v práci, aby odešla na mateřskou, vedle Romana Šebrleho ji nahradila Eva Perkausová, blonďatá sexbomba, které prý ke kariéře pomohl boháč Antonín Charouz. Eva se ale chytla a daří se jí i v hlavních zprávách. Gábina si už nějaký ten měsíc užívá mateřskou dovolenou a právě nyní začíná plánovat, že se vrátí zpátky na televizní obrazovky. A to je synu Benediktovi už pět měsíců, taková Lucie Borhyová začala vysílat krátce po skončení šestinedělí.

Místo je jen pro jednu

A pro obě nadchází zlomový okamžik. Které z nich dají televizní bossové, a hlavně šéfka Jitka Obzinová přednost? Eva se prý divákům líbí, ale ani Gábina neměla málo fanoušků. Roman Šebrle je ve svém vyjádření hodně opatrný, ale nenápadně říká, že s Evou je mu asi lépe: „Rozhodně bych nerad byl ten, kdo by měl rozhodovat, se kterou z dam bych měl do budoucna moderovat. Musím přiznat, že s Evou jsme si sedli víc, než jsem čekal, a i přátelé mi říkají, že jsme spolu energičtější. Na Gábinu ale nedám dopustit,“ řekl Blesku. Tiskový mluvčí Primy Adam Halmoši potvrzuje, že místo je jen pro jednu: „Eva Perkausová si v hlavních zprávách získala velké sympatie. Nicméně platí, že v tuto chvíli ještě není nic rozhodnuto. Jisté je, že vedle Romana Šebrleho je místo jen pro jednu moderátorku, dvě místa volná nejsou. Vše se bude rozhodovat v příštích týdnech.“

Vypadá k světu, Gábina jedna, foto Instagram

Budou ještě kamarádky?

Budou spolu dvě primácké krásky kamarádit? Nebo Prima najde ke Gábině jiného moderátora, či jí 'strčí' nějakou trafiku typu Topstaru, či Divošek? V takovém případě by se mohla Gábina asi cítit pěkně podvedená. Přišla přeci o hvězdnou pozici jen proto, že si dovolila otěhotnět. Na druhou stranu, televizní pravidla jsou jasná. Líbíš se, nelíbíš se, někdo se líbí víc? Končíš! Nic totiž není méně stálé než televizní sláva…

Serena s rodinou, foto Instagram

Serena je jiná třída

Jiná hvězda, jedna z nejlepších tenisových hráček všech dob Serena Williams, si také dovolila na vrcholu slávy otěhotnět. To není právě typická situace. Nicméně Serena oznámila těhotenství, když byla jednička v žebříčku, o to drsnější byl sešup, za který pochopitelně nemohla. Kdyby hrála, byla by na špici. Jenomže Serena je někdo, a tak pro ni byla vytvořena pravidla. Na Wimbledonu se nemusela probíjet únavnou kvalifikací, kterou by jinak coby hráčka bez bodů musela absolvovat. Taková Viktoria Azarenka sice prohlásila, že ona tedy, ačkoliv si také pořídila dítě, žádné úlevy neměla, ale ona prostě není Serena. Tak a jde dál tahat tenisového kačera.

Nový Filip Vaněk, stáří a smrti stejně neunikne, stejně jako nikdo z nás, foto Instagram

Filip Vaněk se nechal omladit!

Tak na tohle ještě stále nejsme zvyklí. To, že ženy absolvují nejrůznější procedury, aby byly mladší a krásnější, to známe dobře. Ale aby se k omlazení přiznal muž? Dobře, gay a módní stylista, ale stejně! „Ano, potřebuji, nevidím jediný důvod, proč nevypadat mladší, když můžu!“ odpověděl jasně Filip Vaněk na otázku, zda omlazení potřebuje. Filipovi bude čtyřicet, což není žádné stáří, ale v módním byznysu, se asi nic neodpouští. Obzvláště ne, když někdo stárne.

Pěkné, pěkné, až má člověk chuť se zeptat, jestli nemá hlad, strašlivý hlad... jestli hlady neumírá, foto Instagram

Takhle maká manželka fotbalisty na dovolené

Zatímco Diana Kobzanová, modelka a partnerka hokejisty, přiznala, že cvičit s dětmi je pěkně těžké a že naprosto rozumí všem těm matkám, které jsou rády, že jsou rády, a ukazovat břišáky před zrcadlem nemají čas a vůli, Tereza Barošová, modelka a partnerka fotbalisty Milana Baroše, se naopak chlubí tím, jak každý den cvičí, běhá, bez fotky před zrcadlem v plavkách by asi neusnula. Právě nyní dlí na dovolené a svěřila se, jak vypadá její ráno: „Budíček 7 hodin, 25 minut schody, 400x švihadlo, 500 sklapovaček, 200 výpadů, ruce/záda, lehký výklus... Na dovolených můj rituál každodenní.“ Tereza je sice opravdu velmi hubená žena s pekáčem buchet na břiše, ale jak je vidět, jinak jí není co závidět. Nebo vám by se taková dovolená líbila?

Bez chlapa ani ránu, foto Instagram

Lucka Bílá mate fanoušky, má chlapa?

Lucie Bílá je z těch žen, které nedokáží být samy. Před nedávnem se rozešla s o mnoho mladším Radkem Filipim a mezitím vedle sebe nikoho nového neukázala. Nyní na svém Instagramu publikovala fotku, kterak se s Filipim líbá, a připsala: „Měním stav na šťastná!“ Znamená to, že se snad k Filipimu vrací?

Vložil: Michaela Špačková