Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A na příští festival v pamperskách, milé celebrity. Letos se hulí. VIP skandály a aférky

05.07.2018
A na příští festival v pamperskách, milé celebrity. Letos se hulí. VIP skandály a aférky

Foto: Instagram

Popisek: Modelka Simona Krainová je, soudě dle jejího Instagramu, hlavní ambasadorkou žhavé novinky, ´zdravých cigaret´. Že nevíte, o co jde? Čtěte

Víte, jaký je teď největší hit na festivalu ve Varech? Překvapivě je to kouření! Tedy nikoliv klasických cigaret, ale cigaret elektronických, které ve Varech obsadily prostě každý kout a kouří je, no, skoro každý. Celebrity se nechávají fotit s e-cigaretou, pronášejí v rozhovorech reklamní slogany a těší se na tučnou odměnu za loajálnost firmě Philip Morris. Nakoukněme do branže celebrit, které můžeme s gustem přejmenovat na reklamní agenty.

A o co vůbec jde? Normální e-cigareta, co z toho všichni mají, že jo. Chyba lávky. IQOS, tak se ta reklamní cigaretka z Varů jmenuje, je prý revoluční a pozor, údajně zdravá forma kouření, při které nejde o závislost, ale o zábavu. Podle výrobce je to kouření budoucnosti. A celebritky tomu mají dát tvář. Podle kritiků jde o tah firmy Philip Morris, jak naučit lidská mláďátka kouřit a tím si zachovat obrat. Aby byl obrat, musí se zvrátit trend. A trend mluví jasně, mladí se neučí kouřit. Hrůza. Děs. Něco se s tím musí udělat. Musíme přeci Philipu Morrisovi zachránit zadek. No, tak si objednáme celebrity, stejně je to jejich job, že.

Tak takhle to vypadá. Tohle má odnaučit lidstvo kouřit tím, že je kouřit naučí. Philip Morris jakoukoliv kritiku odmítá. Na výzkumnou skupinu, která podrobila IQOS drobnohledu a vznesla námitky, se sesypali právníci firmy. Už mlčí. V USA se jedná o vpuštění na trh. Zkoumají se účinky. Philip Morris tvrdí, že zachrání životy. Kritici pochybují. Však do vývoje a propagace narval Philip Morris tři milirdy dolarů. Nemůže říkat, že je to jen další e-cigareta. Foto Instagram 

Pokud se podíváte na obrázky z Varů, které nám servírují celebrity samy, asi jste si povšimli malého barevného kvádříku, který se nenápadně povaluje na každém druhém celebritím stole. Nejde o nic jiného než o IQOS, ze zkratky I quit ordinary smoking (Končím s běžným kouřením), čili tu ´úžasnou a zdravou´elektronickou cigaretu, kterou vyrábí obří tabákový gigant Phillip Morris. Pokud si myslíte, že byste touhle elektronickou cigaretou nějak ušetřili, jste na omylu.

Všichni jsme skvělí

Celý ten humbuk s e-cigaretami je o dost dražší než klasické pokouřníčko. A ve Varech se Philip Morris rozhodl přesvědčit širokou veřejnost, že je ale opravdu skvělý. Protože celebrity jsou skvělé a říkají skvělé věci a kouří skvělé cigarety a to nás láká k tomu, abychom byli také skvělí a kouřili skvělé e-cigarety a byli jako celebrity.

Tomuhle nóbl stanu se říká lounge (čti laundž) a tam, přímo u Thermalu, se propaguje ostošest, foto Instagram

Běžná reklama na kouření se dělat nesmí, a tak se gigant (vloni vydělal jen v ČR téměř tři miliardy, a to je prosím zisk) rozhodl využít celebrity a událost sezóny, tedy festival ve Varech. Každý si dokáže představit, že firma Philip Morris má zlaťáků více než dost, takže peníze na propagaci a patřičné ohodnocení (no, patrně asi zaplacení, důkazy o tom ale nejsou) celebrit nebyly problém. A tak se ke kouření začala přiznávat jedna celebrita za druhou a řekněme si, že Philip Morris ulovil opravdu velká jména. Počínaje Simonou Krainovou, po Kazmu, Jitku Schneiderovou, nebo Matěje Rupperta, či Veroniku Arichtevu. Všichni pokuřovali reklamní viržínka a plácali v rozhovorech o jejich nekonečné dobrotě.

Kazma už přes měsíc nevyvedl žádnou skopičinu... a z něčeho se žít musí, že jo, foto Instagram

Bez elektronické cigarety už ani ránu

Ještě vtipnější ovšem je, jakým způsobem se rozhodly celebrity elektronickou cigaretu od Philip Morris zpropagovat a vylíčit, že je to ta nejbáječnější věc na světě. Podívejme se třeba, co hlásá Simona Krainová, která se ještě před pár dny ukázala, jak tančí s cigaretou v ústech: „Můj život je kolotoč, ve kterém je stres na denním pořádku. Vždy potřebuji 5 minut na trochu klidu, zavřít na terasu samu sebe, zavřít oči, zacpat uši a neslyšet nic, abych mohla udělat v klidu další krok. Vždy jsem sáhla po cigaretě. Vždy a dokola, až se stala každodenním zlozvykem, který sice nenávidím, ale prostě tu byl. Milovala jsem ho v ten moment a nenáviděla, když jsem ráno vyběhla a cítila jeho následky, když za mnou přiběhly děti a já hledala žvýkačku. Tenhle zlozvyk mě prostě válcoval. V tomhle jsem prostě vždy úspěšně selhala. Proto jsem sáhla po něčem, co mi kouření už jen připomíná, co mi tu chvilku pro sebe vyplní, přesto se mi běhá daleko lépe a chuť na cigaretu se stává jen výjimkou.“ Simona to udělala chytře, protože rozhodně nevyloučila, že kromě produktu, který propaguje, bude kouřit i normální cigarety.

Libor Bouček a jeho reklamní pokouřeníčko, foto Instagram

Také Bouček a Arichteva a...

Kouří i moderátor Libor Bouček: „Rozhodl jsem se plně (skoro) elektrifikovat. Sebe, i Haralda. To je ten sivý frajer za mnou. Ve všech směrech lépe! Uvidíme se ve Varech,“ sliboval před pár dny. Herečka Veronika Arichteva prý nekouří nic jiného: „Já kouřím asi od dvaceti a nikdy jsem jako úplně nechtěla přestávat. Jiný elektronický aparáty mě štvaly, protože neměly ten filtr. Od prosince kouřím tohle a zvykla jsem si dřív než jsem čekala. Nebudu lhát, ze začátku mi vadila ta jiná vůně. Ale už sem nechtěla poslouchat doma (od odnaučeného kuřáka!!!!) že smrdím. Pozitivní na tom je, že toho nevyhulim tolik, nechrchlám a pak ty barevný měnitelný nástavce že jo. A nestojí to zas tak moc,“ hovoří o zařízení, které průměrného kuřáka vyjde asi na tři tisíce měsíčně…

Tak

Holt složenky, krávy zelený, něčím se zaplatit musí. Simona Krainová a její zázračná bílá krabička. Foto Instagram  hashtagy #iqos #iqosambassador#lepsivolba #prodospele #myiqos

Až uvidíme příště celebrity na mejdanu, teprve se zjistí, jestli budou stále sát z malé krabičky, nebo zda tato vášeň skončí poté, co se celebrity zavázaly, že budou elektronickou cigaretu podporovat. Ono je dost dobře možné, že na příštím festivalu budou všechny celebrity v plenkách kolem rozkroků, protože jejich loajalitu si pro změnu zaplatí firma Pampers. No, každému, co jeho jest.

Mahu řádila a kojila

Exoticky působící herečka Mahulena Bočanová moderovala akci v kubánském baru a svěřila, kdy se naposledy zlila jak zákon káže. Překvapivě to bylo, když byla její dcerka Márinka ještě mimino: „Pořádnou kocovinu jsem zažila, když jsem dokojila Márinku. Šla jsem tehdy po delší době do baru a druhý den jsem myslela, že umřu.“ Přidala ještě informaci o tom, co nejraději pije: „Mám ráda čokoládové drinky, rum s kolou. Vše, co je tmavé,“ poreferovala.

Mahu při oslavě narozenin klubu

Mahulena vypadala naprosto fantasticky a mladistvě, patří ke klikařům, co se s lety absolutně nemění. Za vše prý může dostatek spánku: „Chodíme spát s Márinkou brzy. Už v devět zhasneme barák a v sedm ráno nebo v půl osmé vstávám, a když se vzbudí, už má připravenou snídani a kakao. Měla jsem jít na nějakou kosmetickou proceduru a v salonu mi řekli, že ji vlastně vůbec nepotřebuju a vypadám líp než před třemi lety,“ svěřila se serveru super.cz.

Jitka bude zpívat a tančit v Hlasu

Kromě toho, že už Jitka Schneiderová nekouří cigarety, se chystá do pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Nova ohlásila, že se tento pořad vrátí na podzim na televizní obrazovky a také první dvě jména účinkujících. Jitka se prý natáčení pořadu docela obává: „Musím říct, že teď zažívám pocit úzkostného strachu. Ale samozřejmě se i těším. Hlavně na to, že budu tři měsíce zpívat a užívat si velkou show, kde se sejde hodně profíků. Takže abych to shrnula, jsem v takovém napjatém očekávání, co bude.“ Druhým jménem je Vojta Dokoupil. Bude zajímavé sledovat, zda se povede lépe novácké Tváři, nebo StarDance, která půjde tradičně na České televizi.

Jitka Schneiderová se od podzimu začne měnit na světoznámé zpěvačky, foto Instagram (překvapivě snímek s cigaretou IQOS, to by jeden nečekal, že...)

Oblečená, neoblečená Nikol Švantnerová

Česká Miss Nikol Švantnerová si na večírek na festivalu ve Varech oblékla velmi průhledné šaty, kterými rozpoutala diskusi podobnou té, která se strhla nad loňským výstřihem Jitky Čvančarové. Šaty byly ze salonu sourozenců Ponerových, které nemůže vystát zejména módní kritička Františka Čížková, tedy spíše jejich práci, kterou nazývá „levnou kopírkou“ zahraničních značek.

Jak se vám líbí? Vkusná, nebo nevkusná Nikol? Foto Facebook

Nikol a salon Poner to dále schytali od ředitelky Plesu v Opeře Zuzany Fryaufové: „Když si na sebe vezmeš průhledné šaty, neznamená to, že jsi sexy. Znamená to, že nemáš co jiného nabídnout.“ O šatech dále prohlásila, že nemají ani jeden šev rovně. Šaty jsme na vlastní oči neviděli, ale na Nikol vypadaly nádherně. Je fakt, že mohla volit tělové prádlo, bílé kalhotky jsou prohřeškem, ale na fotkách rozhodně nepůsobí nějak ordinérně. A není to poprvé, co se někdo do rób z tohoto salonu strefuje. Komupak asi leží sourozenci Ponerovi v žaludku?

 

Vložil: Michaela Špačková