Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byla sexsymbol 60. a 70. let. A to Sophia Loren dávala přednost špagetám a dobrému vínu před štíhlou postavou. Sobota Pavla Přeučila

07.07.2018
Byla sexsymbol 60. a 70. let. A to Sophia Loren dávala přednost špagetám a dobrému vínu před štíhlou postavou. Sobota Pavla Přeučila

Autor: Wallpapers

Popisek: Sophia Loren

FOTO I když se její postava poněkud liší od současného ideálu ženské krásy, její dnes už historický snímek z filmu Včera, dnes a zítra z roku 1963 je stále přirovnáván k obrazu řecké bohyně. Čím to je, že i dnes působí na řadu jejích obdivovatelů tak přitažlivě a možná i vyzývavě? Nejspíš je to jejím postojem k životu, který brala tak, jak šel, a nikdy se neomezovala. Navíc byla na své tělo nesmírně hrdá.

Jen si představte stejnou fotografii se stejně krásnou ženou dnešních parametrů, se svěšenými rameny, zapadlou hrudí, skloněnou hlavou, zkoumající těkajícíma očima nejistě, jak na ni reaguje její okolí. Líbím se jim? Nejsem moc tlustá? Nejsou mi vidět faldy na břiše? Sophia Loren si s tímhle starosti nikdy nedělala. Život si užívala plnými doušky a držela se hesla, není důležité, co nosíš, ale jak to nosíš. Pro ni samotnou bylo její tělo dokonalé a nikdy se nepokoušela na něm něco měnit. Zcela přirozeně a s živočišnou radostí vystavovala vše, co jí Pánbůh nadělil.

Sophia Loren ve filmu Včera, dnes a zítra
(foto BoredPanda)

Idolem mladých i starých

Nezapomenutelná byla její role ve filmu Horalka (1960), za kterou dostala filmového Oskara jako první neanglicky mluvící herečka. Její role ve třech povídkách filmu Včera, dnes a zítra, ve kterém jí dělal partnera nezapomenutelný Marcello Mastroianni, jí dala velký prostor k tomu, aby své přednosti uplatnila v celé své kráse. Film získal v roce 1965 Oscara za nejlepší zahraniční film a Sophii proslavil na celém světě. Její fotografie visely na stěnách či ve skříních mužů od pubertálního do seniorského věku a stala se dokonalým obrazem sexuálního symbolu.

Ponti kvůli ní riskoval kriminál

Na filmové výsluní se dostala také díky svému manželovi, italskému producentovi Carlovi Pontimu. Přestože byl starší o 22 let, stal se pro Sophii doslova osudovou postavou. V jeho filmech hrála hlavní role a filmový magnát kvůli ní riskoval i vězení, protože se s ní tajně oženil, přestože už byl v Itálii jednou ženatý. Rozvodu se mu podařilo dosáhnout díky tomu, že získal francouzské občanství.

Jsem a budu taková, jakou mne příroda stvořila

Filmový průmysl si už tehdy potrpěl na bezchybnou krásu a Sophii neustále nutili, aby si nechala udělat plastiku nosu a úst, která se jim zdála příliš velká. Sophia na to však nikdy nepřistoupila a na podobné výzvy odpovídala stále stejně. „Jsem a budu taková, jakou mne příroda stvořila, nikdy se nebudu pokoušet se svým tělem manipulovat.“ Na rozdíl od současných hvězd Sophia Loren nikdy nenavštěvovala kosmetické salony, o své tělo a pleť vždycky pečovala sama. Často tak šla na nervy režisérům, když odmítala při filmování pomoc maskérek a líčila se sama.

Dnes se zdá, že oněm plnoštíhlým krasavicím antických proporcí, ztělesňovaným kdysi právě Sophií Loren, svítá na lepší časy. Filmové hvězdy i proslulé modelky se zaoblují a světové módní značky začínají odmítat vychrtlé modelky. A tak je jen otázkou času, kdy začnou i muži znovu obdivovat přirozenou přírodní krásu ženské postavy.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace