Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První oficiální účast ČR na investičním summitu SelectUSA vyšla z iniciativy středočeské hejtmanky

29.06.2018
První oficiální účast ČR na investičním summitu SelectUSA vyšla z iniciativy středočeské hejtmanky

Autor: kraj Středočeský

Popisek: Hejtmanka Jermanová poprvé v USA

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) navštívila minulý týden Washington D.C. Navázala tak na návštěvu ministerstva obchodu z října 2017.

„Ekonomický růst a bezpečný kraj bez rizik jsou moje politické priority. Inovace jsou hnacím motorem této politiky. Vrátila jsem se do Washingtonu na pozvání Richard Richards Foundation, abych dále rozvíjela vztahy na federální, státní a akademické úrovni. Přijela jsem propagovat Středočeský kraj předním americkým firmám. Středočeský kraj může hrát klíčovou roli při zavádění vývoje důležitých bezpečnostních a obranných technologií a správě jaderného paliva. Měla jsem zajímavé rozhovory o spolupráci při budování našeho inovačního centra s BAE Systems, Lockheed Martin, GE a společností AECOM. Také jsem navázala na jednání z října 2017 se společností Microsoft a s George Washington University,“ řekla hejtmanka Pokorná Jermanová.

Kvalifikovaná pracovní síla

Hejtmanka je přesvědčená, že naše malá země má kvalifikovanou a schopnou pracovní sílu, proto je nutné rozvíjet vztahy s klíčovým spojencem USA, abychom byli schopni spolupracovat na výměně technologií. „Prostřednictvím nadstandardních vztahů se světovým lídrem v inovacích může Česká republika a Středočeský kraj získávat know-how k inovacím a technologiím, které budou klíčem k získání investic s přidanou hodnotou, místo investic do logistických center a montážních hal,“ je přesvědčena Pokorná Jermanová. „Chtěla bych, aby Středočeský kraj byl lídrem v inovacích a ekonomické prosperity České republiky,“ řekla hejtmanka.

Investoři v USA

Hejtmanka do Washingtonu přivezla také delegaci českých investorů na summit SelectUSA, kterého se zúčastnilo přes 3000 delegátů z více než 60 zemí světa. „Administrativa prezidenta Trumpa považuje summit SelectUSA pro zahraniční investory za jednu ze svých priorit. S delegáty diskutovalo pět amerických ministrů a mnoho guvernérů. Ministr obchodu Wilbur Ross mluvil o miliardových investicích, ale zmínil také investora, který do USA přišel s pouhými pěti miliony dolarů. Potvrzuje to, že i malé a střední české firmy mohou v USA podnikat,“ řekla hejtmanka Pokorná Jermanová. Delegace se zúčastnili zástupci technologických firem, ale také řada soukromých investorů a bankéřů.

Součástí delegace byla také viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková, zástupce České exportní banky Tomáš Pubrdle a ambasády Spojených států Veronika Nováková. „Ráda bych poděkovala ambasádě USA za skvělou spolupráci na přípravách delegace na SelectUSA. Bylo znát, že Američané vítají účast České republiky na svém investičním summitu. Akce byla ukázkou obrovského úsilí americké administrativy o mezinárodní ekonomickou spolupráci, “ řekla Jaroslava Pokorná Jermanová.

Potenciál pro podnikatele

Česká exportní banka také vidí v USA trh s obrovským potenciálem pro naše podnikatele, které je schopna podpořit na míru šitými bankovními produkty. „Jsme rádi, že jsme mohli delegaci českých podnikatelů na summit SelectUSA vedenou paní hejtmankou Pokornou Jermanovou podpořit. Česká exportní banka, jako jedna z klíčových institucí státní podpory exportu, podporuje nejen vývoz českých výrobků a služeb, ale i investice českých podniků v zahraničí. Z tohoto pohledu má trh v USA zásadní potenciál a exportní banka je připravena pomáhat českým firmám tento potenciál plně využít,“ řekl Tomáš Pubrdle z České exportní banky.

Návštěva v plné parádě

Hejtmanka se na summitu setkala se svým protějškem Gary Herbertem, guvernérem státu Utah. „Byla jsem nadšena rozhovorem s guvernérem Herbertem. Domluvili jsme se na užší spolupráci mezi našimi regiony. Utah je jedním z nejúspěšnějších inovačních center ve Spojených státech,“ těší hejtmanku Pokornou Jermanovou.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová byla v rámci návštěvy přijata i na ministerstvu zahraničí. „Moc mě potěšilo milé zdvořilostní přijetí na ministerstvu zahraničí, které se uskutečnilo díky progresivní a prozápadně orientované politice premiéra Babiše. Cítila jsem, že vzhledem k nedávným krokům premiéra získala Česká republika opět status spolehlivého spojence,“ řekla hejtmanka.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace