Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První oficiální účast ČR na investičním summitu SelectUSA vyšla z iniciativy středočeské hejtmanky

29.06.2018
První oficiální účast ČR na investičním summitu SelectUSA vyšla z iniciativy středočeské hejtmanky

Foto: kraj Středočeský

Popisek: Hejtmanka Jermanová poprvé v USA

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) navštívila minulý týden Washington D.C. Navázala tak na návštěvu ministerstva obchodu z října 2017.

„Ekonomický růst a bezpečný kraj bez rizik jsou moje politické priority. Inovace jsou hnacím motorem této politiky. Vrátila jsem se do Washingtonu na pozvání Richard Richards Foundation, abych dále rozvíjela vztahy na federální, státní a akademické úrovni. Přijela jsem propagovat Středočeský kraj předním americkým firmám. Středočeský kraj může hrát klíčovou roli při zavádění vývoje důležitých bezpečnostních a obranných technologií a správě jaderného paliva. Měla jsem zajímavé rozhovory o spolupráci při budování našeho inovačního centra s BAE Systems, Lockheed Martin, GE a společností AECOM. Také jsem navázala na jednání z října 2017 se společností Microsoft a s George Washington University,“ řekla hejtmanka Pokorná Jermanová.

Kvalifikovaná pracovní síla

Hejtmanka je přesvědčená, že naše malá země má kvalifikovanou a schopnou pracovní sílu, proto je nutné rozvíjet vztahy s klíčovým spojencem USA, abychom byli schopni spolupracovat na výměně technologií. „Prostřednictvím nadstandardních vztahů se světovým lídrem v inovacích může Česká republika a Středočeský kraj získávat know-how k inovacím a technologiím, které budou klíčem k získání investic s přidanou hodnotou, místo investic do logistických center a montážních hal,“ je přesvědčena Pokorná Jermanová. „Chtěla bych, aby Středočeský kraj byl lídrem v inovacích a ekonomické prosperity České republiky,“ řekla hejtmanka.

Investoři v USA

Hejtmanka do Washingtonu přivezla také delegaci českých investorů na summit SelectUSA, kterého se zúčastnilo přes 3000 delegátů z více než 60 zemí světa. „Administrativa prezidenta Trumpa považuje summit SelectUSA pro zahraniční investory za jednu ze svých priorit. S delegáty diskutovalo pět amerických ministrů a mnoho guvernérů. Ministr obchodu Wilbur Ross mluvil o miliardových investicích, ale zmínil také investora, který do USA přišel s pouhými pěti miliony dolarů. Potvrzuje to, že i malé a střední české firmy mohou v USA podnikat,“ řekla hejtmanka Pokorná Jermanová. Delegace se zúčastnili zástupci technologických firem, ale také řada soukromých investorů a bankéřů.

Součástí delegace byla také viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková, zástupce České exportní banky Tomáš Pubrdle a ambasády Spojených států Veronika Nováková. „Ráda bych poděkovala ambasádě USA za skvělou spolupráci na přípravách delegace na SelectUSA. Bylo znát, že Američané vítají účast České republiky na svém investičním summitu. Akce byla ukázkou obrovského úsilí americké administrativy o mezinárodní ekonomickou spolupráci, “ řekla Jaroslava Pokorná Jermanová.

Potenciál pro podnikatele

Česká exportní banka také vidí v USA trh s obrovským potenciálem pro naše podnikatele, které je schopna podpořit na míru šitými bankovními produkty. „Jsme rádi, že jsme mohli delegaci českých podnikatelů na summit SelectUSA vedenou paní hejtmankou Pokornou Jermanovou podpořit. Česká exportní banka, jako jedna z klíčových institucí státní podpory exportu, podporuje nejen vývoz českých výrobků a služeb, ale i investice českých podniků v zahraničí. Z tohoto pohledu má trh v USA zásadní potenciál a exportní banka je připravena pomáhat českým firmám tento potenciál plně využít,“ řekl Tomáš Pubrdle z České exportní banky.

Návštěva v plné parádě

Hejtmanka se na summitu setkala se svým protějškem Gary Herbertem, guvernérem státu Utah. „Byla jsem nadšena rozhovorem s guvernérem Herbertem. Domluvili jsme se na užší spolupráci mezi našimi regiony. Utah je jedním z nejúspěšnějších inovačních center ve Spojených státech,“ těší hejtmanku Pokornou Jermanovou.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová byla v rámci návštěvy přijata i na ministerstvu zahraničí. „Moc mě potěšilo milé zdvořilostní přijetí na ministerstvu zahraničí, které se uskutečnilo díky progresivní a prozápadně orientované politice premiéra Babiše. Cítila jsem, že vzhledem k nedávným krokům premiéra získala Česká republika opět status spolehlivého spojence,“ řekla hejtmanka.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace