Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Při dělení peněz z EU budou zvýhodněny obce postižené povodní

27.07.2013
Při dělení peněz z EU budou zvýhodněny obce postižené povodní

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Výbor regionální rady Střední Čechy v čele s hejtmanem Středočeského kraje Josefem Řihákem schválil na svém jednání tři nové výzvy, které budou vyhlášeny po projednání Monitorovacího výboru v srpnu 2013.

Žadatelé o finance z Evropské unie do nich budou přihlašovat své projekty do 30.11.2013. Celková částka, která bude v rámci výzev rozdělena, činí 336 milionů. Tyto peníze budou v rámci Středočeského kraje putovat do oblasti mateřských škol, místních komunikací a zdravotnictví. Informoval o tom web Středočeského kraje.

Hejtman Josef Řihák k tomu říká: „Chtěli jsme pomoci obcím postiženým povodněmi, proto navrhujeme Monitorovacímu výboru, upravit v tomto smyslu hodnotící kritéria“.

Konkrétně se jedná o výzvu č. 75, která je zaměřena na Mateřské školy, kde příjemcem jsou obce od 500-5000 obyvatel a zřizované organizace těchto obcí. Celková alokace je 130 milionů Kč a právě v této výzvě budou obce, které byly postiženy tento rok povodní, zvýhodněny až 20 body (minimální bodová hranice pro získání dotace je 130 bodů)

168 milionů na opravy silnic

Další výzva, která bude vyhlášena, je zaměřena na místní komunikace. Bude se rozdělovat 168 mil. Kč a přihlásit se do výzvy mohou obce Středočeského kraje a jimi zřizované organizace. Zde budou též bodově zvýhodněny obce postižené povodněmi.

Poslední vyhlašovaná výzva je zaměřena na oblast zdravotnictví. Oprávněným příjemcem zde může být Středočeský kraj nebo jím zřizované organizace s alokovanou částkou 38 mil. Kč.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace