Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O ´egomasáži´ sítí, životě v bublině i mužské neplodnosti. Banášová a Müller na vlnách zvláštního vztahu. Přečetli jsme

10.06.2018
O ´egomasáži´ sítí, životě v bublině i mužské neplodnosti. Banášová a Müller na vlnách zvláštního vztahu. Přečetli jsme

Foto: Ona a on tour

Popisek: Adéla Banášová a Richard Müller. Jsou spolu n aturné, které příznačně nazvali Ona a on tour

Slovenský zpěvák Richard Müller se před časem dal dohromady se slovenským moderátorským esem Adélou Banášovou. Proč? Aby uspořádali společně sérii koncertů doprovázených povídáním. Podle rozhovoru, který poskytli MF Dnes, je ale spojuje překvapivě hodně věcí. Oba jsou spíše samotáři, na druhou stranu o sobě dokáží prozradit i dost osobní věci. A oba k sobě chovají vzájemnou úctu, jak z rozhovoru jasně vyplynulo.

Adéla Banášová bývá označována za „slovenského Leoše Mareše“. Nic ale není pravdě vzdálenější. Zatímco Leoš Mareš vydělává na svém Instagramu pěkné prachy, Adéla sociální sítě bojkotuje a svěřuje se s neuvěřitelně zdravým názorem na ně: „Nemám osobní účty na sociálních sítích. Samozřejmě je mají moje programy, například moje talkshow v Národním divadle. Když jsou sítě zaměřeny na to, aby nabízely nějaký produkt, program, pořad, poskytovaly informace, připadá mi to v pořádku. Ale kdybych měla jako moderátorka svůj osobní profil, byla by to jen egomasáž,“ svěřila se Adéla Banášová a dodala: „Když se dívám, co lidé o sobě zveřejňují, dojdu vždycky k závěru, že jde jen o egomasáž. Co jiného to je, když člověk zveřejňuje, kde byl, co tam snědl a co si koupil?“ Richard Müller nemá dokonce ani počítač či chytrý mobil. Pocitem vlastní důležitosti zřejmě Adéla vůbec netrpí: „Jako moderátorka dostávám spoustu kritiky i chvály. Uvědomila jsem si, jak lehké je chvále podlehnout. Kdybych to ještě živila sociálními sítěmi, mohla bych získat pocit, že jsem důležitá. Žila bych pak v bublině,“ říká upřímně v rozhovoru pro MF Dnes. 

Každý má pocit, že je hvězda

Adéla i Richard se považují za samotáře: „Moc nechodím ven. Dovolenou řeším tak, že jezdíme zásadně do destinací, o nichž se dá předpokládat, že se v nich nenachází moc českých a slovenských občanů,“ prozradil Richard Müller. Adéla Banášová smýšlí podobně: „Taky nevyhledávám velkou společnost.“ Sláva prý není to, na čem by Richard Müller ujížděl: „Člověk už dneska nemůže vystoupit a pak jít domů žít svůj život. Musí reagovat na lidi, kteří chtějí autogram, chtějí se s ním fotit a tak. Přesto si myslím, že dřív to bylo ještě těžší. Lidé z mé branže byli mnohem víc pod drobnohledem.“ Současnou éru youtuberů a influencerů oba shodně odsuzují: „Dnes může být slavný každý, kdo získá nějaké fanoušky na internetu. Máme spoustu všelijakých youtuberů, influencerů a dalších poloosobností, které vlastně ani neumím definovat. Někteří tvoří i zajímavý obsah a jsou inspirativní, ale mnozí jsou jen proto, že jsou. Nevím, co za nimi je, co reprezentují. V tom se jako jejich pozorovatel neumím zorientovat. Každý z nich má pocit, že je hvězda, a vyžaduje pozornost,“ popsala situaci Adéla. 

Zvláštní a zajímavý vztah

Oba dva nespojuje jen pracovní vztah, cítí k sobě sympatie: „Naše společné turné však rozhodně vzniklo na základě vzájemných sympatií. Když si jsou lidé sympatičtí, je pak vzájemné poznávání jednodušší. Ale jestli jde o přátelství? Nevím. Zatím jsme spolu ani jednou nebyli na dovolené,“ popsala vztah Adéla a dodala: „Náš vztah je zvláštní. Přestože za sebou nemáme společné večírky, chaty a dovolené, a ani nechodíme na pivo, tak se mi s Richardem rozmlouvá lépe, než s některými kamarády, se kterými mám pravidelný kontakt.“ Richard Müller chválou také nešetřil: „Je to zvláštní, zajímavý vztah, protože čím déle Adélku znám, tím víc si uvědomuju, že mě stále umí překvapovat svými myšlenkami a nápady.“

 

Mám stále svou dobře živenou diagnózu

Společné turné pokračuje úspěšně dále: „Minulý rok jsme začali s první částí koncertů, letos jich máme třináct. Jestli to skončí, bude mi smutno. Rád bych to dělal jako program dál, i když je to pro mě náročné. Místo toho, abych při instrumentálních sólech muzikantů seděl v zákulisí a odpočíval s nataženýma nohama, sedím na jevišti s Adélkou a dávám pozor, abych neřekl nějakou velkou kravinu,“ konstatoval Richard Müller. Koncerty s Adélou Banášovou jsou pro něj velkou vzpruhou, není tomu tak dávno, co chtěl s vystupováním nadobro skončit. Svůj podíl na této myšlence měla také jeho diagnóza, Richard totiž trpí maniodepresivní poruchou: „Mám stále svou dobře živenou diagnózu, ale nevadí mi o ní mluvit. V podstatě jsem rád, když o ní můžu mluvit, protože se mi na zpětných reakcích mnohokrát potvrdilo, že je to dobře.“

 

Mužská neplodnost je velký průšvih

Také Adéla Banášová je vůči svým fanouškům otevřená a nebojí se hovořit o osobních ožehavějších tématech. A tím je její partnerství; její manžel je o deset let mladší a navíc se jim stále nedaří počít dítě: „Je to osobní téma, ale přesně takové, které se týká velkého množství lidí. Mužská neplodnost je přece téma velmi důležité, ale moc se o něm nemluví. Přitom je to velký průšvih. Manžel o tom dokázal otevřeně promluvit a já taky. Myslím, že je to podobné, jako když o své diagnóze mluví Richard. Neznamená to, že je třeba mluvit o všem, co se děje od pasu dolů, ale neplodnost je přece celospolečenský problém,“ prozradila Adéla Banášová.

+

Dvě velmi výrazné osobnosti slovenského showbyznysu, napadne možná každého po přečtení rozhovoru s na první pohled nesourodou dvojicí. Je velmi sympatické a osvěžující číst názory Adély Banášové na sociální sítě a na ty, kteří si na nich honí své triko. A i když toho oba ve svých oborech hodně dokázali, chovají se neuvěřitelně skromně a sympaticky. 

- 

Kde jsou ty doby, kdy se Richard Müller svlékal na pódiu a koncerty odehrál pod vlivem všeho možného! Ta tam je také jeho zahořklost. Vypadá to, že se Adéle podařilo někdejšího bouřliváka pěkně zkrotit, a že Richardovi je opravdu dobře. Turné Ona a on bude pokračovat ještě několik dalších měsíců. Tak ať se oběma daří.

 

 

Vložil: Michaela Špačková