Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dřevěný kříž a nápis ´Zuzana, 14 let, oběť tolerance´. Německo je v šoku, Iráčan znásilňoval a vraždil

09.06.2018
Dřevěný kříž a nápis ´Zuzana, 14 let, oběť tolerance´. Německo je v šoku, Iráčan znásilňoval a vraždil

Autor: Der Bild / repro

Popisek: Na místě vraždy někdo umístil dřevěný kříž

KRIMI, FOTO Ve čtvrtek 7. června proběhla tisková konference, na které vyšetřovatelé informovali o dalších detailech případu zavražděné a znásilněné čtrnáctileté dívky, Susanny F. z Wiesbadenu. Pachatel děsivého činu však bohužel uprchl i se svojí rodinou do rodného Iráku. V pátek však přišla dobrá zpráva: Hlavní podezřelý ze znásilnění a vraždy čtrnáctileté Susanne v západoněmeckém Wiesbadenu byl zadržen na severu Iráku. Podle agentury DPA o tom informoval německý ministr vnitra Horst Seehofer.

Rodiče a přátelé dívky žili od 22. května v nejistotě. Právě v tento den nepřišla domů a policie po ní vyhlásila pátrání. Právě minulý čtvrtek bylo její tělo nalezeno poblíž železniční tratě, kde bylo napůl zakopáno v zemi. Nyní nad její smrtí truchlí celé Německo. K případu došlo jen pár měsíců poté, co byl za stejný trestný čin odsouzen afghánský migrant k doživotnímu trestu. Jestli podobný trest stihne i dvacetiletého Ali Bashara z Iráku, je však krajně nejisté.

I otrlí policisté byli šokováni

Zmizela celá pachatelova rodina

Iráčan totiž pravděpodobně minulý čtvrtek společně s rodiči a pěti sourozenci odletěl z Düsseldorfu do Turecka a odtud do Iráku. Letenky byly rezervovány na falešné jméno den předtím. Přesun podle svědků proběhl ve značném spěchu, což jen dává za pravdu vyšetřovatelům, kteří iráckého mladíka považují za hlavního podezřelého. Na tiskové konferenci nicméně vyšlo najevo, že policie podezřívala ze spáchání hrůzného trestného činu také pětatřicetiletého Kurda, který měl být spolupachatelem.

Pravděpodobný pachatel. Protože zmizel s celou rodinou, jeho blízcí musejí o hrůzném činu vědět a schvalovat ho, nebo alespoň tolerovat

Text v němčině najdete ZDE

Podezřelého Kurda již propustili

V jeho případě se však podezření nepotvrdilo a byl již propuštěn na svobodu. V následujících hodinách by měla proběhnout pitva oběti a vyšetřovatelé doufají, že jim k dalšímu objasnění případu pomohou také testy DNA. Ke kýženému cíli by měli přispět také očití svědci, kteří údajně dívku naposledy spatřili v uprchlickém centru ve Wiesbadenu v doprovodu jednoho muže. Jestli šlo o pozdějšího vraha, Ali Bashara, však zatím není jasné.

Nikde to dosud nepsali, ale jméno oběti by mohlo naznačovat, že šlo o židovskou dívenku...

Iráčan přišel na počátku migrační vlny

Policie také na včerejší tiskové konferenci potvrdila, že mladý Iráčan přišel do Německa v říjnu 2015, tedy na samém začátku migrační vlny. Nejprve byl se svojí rodinou ubytovaný v Giessenu a v březnu se pak irácká rodina přesunula do Wiesbadenu. Úřady zamítly jejich žádost o azyl. V Německu tak Ali Bashar se svými rodiči i pěti sourozenci žili ilegálně. Hlavní podezřelý byl na policii velmi dobře známý pro své minulé prohřešky.

Patrně již znásilnil jedenáctiletou holčičku

Podle údajů policie se měl dopustit hned několika násilných trestných činů, a dokonce byl vzat do vazby. V dubnu loňského roku mimo jiné napadl jednu ženu a účastnil se hromadné bitky. V letošním roce se potom choval agresivně také k policistce, kterou urážel a plival na ni.

A to ještě není vše. Jak referuje rakouský deník Kronen Zeitung, letos v březnu byl mezi podezřelými, kteří údajně v uprchlickém centru znásilnili jedenáctiletou dívku.

Vydají ho?

Podle Seehofera dvacetiletého Aliho Bašára zadržely na žádost německé policie na severu Iráku v noci na pátek kurdské bezpečnostní složky. „Proces vydání bude nyní probíhat na základě mezinárodních pravidel,“ uvedl ministr vnitra. Německé ministerstvo zahraničí už dopoledne varovalo, že Německo nemá s Irákem smlouvu o vydávání. V jednotlivých případech je podle mluvčí nicméně vydání podezřelého možné, záleží to ale na vůli iráckých úřadů.

 

Policie již ví víc; její zjištění jsou otřesná

Čtrnáctiletá Susanna F. byla nezvěstná od 22. května. Tehdy se večer nevrátila domů ze setkání s přáteli, ke kterému došlo v centru Wiesbadenu. Policie zahájila neprodleně pátrání, ale dívku se podařilo najít až po čtrnácti dnech od jejího zmizení. Policisty čekal hrůzný nález. Dívčino bezvládně tělo našli poblíž železniční tratě. Napůl zakopané v zemi. S jasně viditelnými stopami násilí.

 

Po ohledání těla došli k závěru, že dívka byla před smrtí znásilněna a poté uškrcena. Hlavním podezřelým je dvacetiletý irácký žadatel o azyl Ali Bashar, který včas zmizel s celou rodinou, jak stojí výše, a je otázkou, zda se německé justici podaří dostat ho před soud. Vyšetřovatelé mezitím zjistili, že svoji oběť znal přes svého mladšího bratra. Dívka podle všech ukazatelů zemřela již první den po svém zmizení. Než se tak stalo, tak si podle vyšetřovatelů vytrpěla velmi bolestivá muka. Pachatel či pachatelé ji měli mučit celou noc. „Susanna byla zpočátku nejspíš obtěžována dvěma pachateli. Ti ji začali bít a ona před nimi utekla do pole. Tam ji však oba dostihli a začali ji týrat,“ píše deník Kronen Zeitung. 

 

Následující den ráno měla dívka své trýznitele prosit, aby ji pustili domů. Irácký migrant se však obával, že by vše prozradila policii, tak ji k sobě přitáhl zezadu a škrtil ji do té doby, než přestala dýchat. Po několika hodinách se vrátil na místo činu a dívčino tělo odtáhl k železniční trati, kde ji překryl větvemi, aby nebylo na první pohled vidět. Z dívčina mobilního telefonu odešla v noci z 22. na 23. května zpráva, která měla uklidnit rodinu a zamést stopy. Obdržela ji její matka Diana F. Ta však nevěří, že by ji psala její dcera. „Mami, domů se nevrátím. Jsem se svým přítelem v Paříži, tak mě nehledej. Vrátím se za dva až tři týdny. Ahoj.“ Tak zněl obsah zprávy, kterou napsala dívka pod nátlakem svých trýznitelů.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace