Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chcete si po**at život? Jděte aktivně proti Babišovi. Komentář Štěpána Chába

komentář 04.06.2018
Chcete si po**at život? Jděte aktivně proti Babišovi. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Babiš a jeho polibky. Jedny z vděčnosti, jedny plné jedu

Aktivistická skupina AUVA zveřejnila ve své tiskové zprávě, že Andrej Babiš osobně udal jejich člena Ondřeje Fuchse v dopisu pro Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (dopis k nahlédnutí ve fotogalerii). Předmětem Babišova dopisu bylo, jak tvrdí skupina AUVA, snaha, aby úřady prošetřily jak Ondřeje Fuchse, tak i webové stránky, které se skupinou AUVA spolupracují, nebo které Fuchs údajně spravuje. Ondřej Fuchs dostal od úřadu pokutu 22 000,-, kterou musí zaplatit a teprve potom se může bránit soudní cestou.

Pokud se skutečnosti uvedené skupinou AUVA zakládají na pravdě, vzniká nám tu pěkný nešvár. Odstřelování aktivistů, kterým je politika Andreje Babiše natolik drahá, že by ji nejraději umístili někam do zapomnění. Babišovi podle dopisu nejvíce vadil plakát umístěný různě po republice či internetu, který hlásal: „Serou na Vás Vaše děti? Volte ANO a poserte jim život.“ Vtipný nápis.

Co stálo v udavačském dopise

„Doposud se nám podařilo zjistit, že plakát byl vylepen na zadním skle blíže nespecifikovaného automobilu v rámci akce Bojkot Babišova sobáše...“ „Plakát se také vyskytuje na facebookové stránce Nový Bojkot Babišových Výrobků...“ „Fotografie byly vyvěšeny 1. 8. 2017 a je z nich patrné, že plakát byl vyvěšen v blízkosti trafiky. Z fotografií však není patrné, na jakém místě byl skutečně plakát vylepen. Dále se plakát objevil již 8. 7. 2017 na twitterovém účtu uživatele Bazili...“

To jsou praktiky hodné skutečných estébáků. Monitoring aktivit, monitoring nesouhlasících a následné nahlášení příslušným úřadům. Pro Babiše a jeho ANO to bude jen bouře ve sklenici vody, pro Ondřeje Fuchse pak uragán, který mu zamíchá životem. Soudní stání, pokuta, ztráta stovek hodin života. Babiš na to má své podřízené, Fuchs, předpokládejme, jen sám sebe a spřátelené aktivisty ze skupiny AUVA.

Je stále možné veřejně nesouhlasit s Babišem?

Nebo se dostáváme do fáze, kdy každý nesouhlasný hlas bude nenápadně zašlapán společně s bordelem pod koberec? Aktivity typu Bojkot Babišových výrobků je legitimním nesouhlasem. Stejně tak vytvoření a vystavení nesouhlasného názoru, včetně použití expresivních výrazů. S heslem – Serou na vás vaše děti? Volte ANO a poserete jim život – zcela souhlasím. Není to jen vtipné poukázání na faleš Babišovy politiky, ale je to hlavně upozornění na zničující dopad Babišovy politiky pro celou republiku a její budoucnost.

Protože Babišovo – My makáme – zní děsivě. A to obzvláště s ohledem na dopis zaslaný Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. V ANO makají jako mourovatí. A oponenti začínají pomalu odpadávat. Oligarchizace, která neumí jednat politicky, ale silově, nátlakově. Protože tím se pomalu připravujeme o možnost nesouhlasit všeobecně. Čeká nás zas doba, kdy budeme moci být odbojní jen doma u kafe? Na veřejnosti pak myšlenky uzavřené v hlavě, na tváři úsměv a mávání nějakými praporky s nápisem ANO? ANO, bude prostě líp?

E-shop Threeka.cz

Úvodní strana webu Threeka začíná velmi poeticky: „Vzhledem k tomu, že jsem zrušil platby kartou, osobní převzetí a paypal, tak nemusím evidovat žádné tržby a vaše osobní údaje budou ochráněny před zneužitím ze strany Finančního úřadu. Pokud se vám to nelíbí, tak jděte do prdele, pokud se s tím dokážete smířit, pokračujte do e-shopu.“ Následuje výběr „Jít do prdele“, který vás přesměruje na web hnutí ANO 2011, a „Pokračovat do e-shopu“, kde si pak můžete prohlédnout a zakoupit všeliké předměty s tématikou antiBabiš.

Vyjádřit svůj odmítavý postoj k politice je pevnou součástí demokracie, na kterou máme tu možnosti si hrát. Pokud nedochází k porušení zákonů typu – zlynčujeme Babiše – a podobné, je odpor k politickým stranám legitimní a pro společnost potřebný. Nedej Bože, abychom se dostali do fáze, kdy si to nikdo z nás nebude chtít rozházet s Babišem, protože by mu zničil život. Ondřej Fuchs dostal od Babiše pohlavek a všechny obyvatele republiky by z toho měla začít bolet hlava.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace