Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo víc zářil? Monika, Livie nebo Viktorie? Finské hlášení o svítící blondýně

01.06.2018
Kdo víc zářil? Monika, Livie nebo Viktorie? Finské hlášení o svítící blondýně

Autor: Facebook

Popisek: Manželé Babišovi nasedají do vládního letounu směr Finsko

Zatímco ve vyspělých demokratických státech se politikům lež nebo podvod nevyplácí a rezignují kvůli sebemenšímu prohřešku či dokonce jen chybě podřízeného, v naší zemi je tomu právě naopak. Až děsivé je zjištění, že u nás nejvíce ve volbách bodují obvinění kandidáti. Právě na tomto faktu staví svoji taktiku hnutí ANO. Tvrdošíjně trvá na tom, aby se stal jejich guru, podezřelý z podvodu při čerpání evropských dotací, za každou cenu premiérem, protože mu voliči dali nejvíce preferenčních hlasů. Premiér v demisi si navíc sám svůj pošramocený mediální obraz vylepšuje všemi možnými způsoby. I s pomocí svítící manželky.

Značnou pozornost nedávno vyvolal fakt, že manželka Andreje Babiše Monika odletěla společně s ním na první zahraniční cestu. Některá média v souvislosti s tím upozornila, že se Babišová údajně  několik měsíců  vymlouvá na to, že se kvůli nemoci nemůže zúčastnit výslechů na policii v kauze Čapí hnízdo, kde rovněž figuruje mezi obviněnými. Server Forum24.cz tuto podivnou okolnost velmi ostře komentoval: „Manželka premiéra v demisi, která se svatby dočkala jen díky loňským parlamentním volbám, společně s uzavřením svazku získala i nové dovednosti, mezi které patří nestydaté lhaní, v němž je její muž přeborníkem.“ 

Plácat se v opičce pod jezem není úplně fajn!

Ale nechme nyní stranou, zda je Monika Babišová  nemocná či ne. Také zneužívání zdravotního stavu  pro různá alibi není totiž v Česku ničím výjimečným a na pranýř by kvůli tomu měli být staveni spíše lékaři, co to umožňují. Větší rozruch vyvolalo, jak se Babiš se svou manželkou po návštěvě Finska chlubil na svém Facebooku. V dalším příspěvku, adresovaném lidu (s jeho typickým oslovením „Čau, lidi“) ovšem nejprve vysvětlil, proč jeho vláda nepodpořila návrhy, aby byly zrušeny pokuty za použití alkoholu na vodě. „Jedno, dvě pivka při sjíždění řeky jsou podle mě ok, ale nemůžeme to úplně rozvolnit. Ono plácat se v opičce pod jezem, není úplně fajn,“ vtipkoval.   

Finské hlášení o svítící blondýně

A pak se zasnil (jak sám přiznal) a podal hlášení z návštěvy Finska, přičemž se pochlubil, že ho poprvé na služební cestě doprovázela jeho paní. „Z toho se stalo obří téma, protože je blonďatá a svítí v davu v davu, lidi si ji všímali stokrát víc než toho, že s námi letěla početná podnikatelská skupina.“ Přítomnost své ženy zdůvodnil následovně: „Pro začátek vám můžu prozradit,  že  všechny naše finské partnery překvapila, jak má dobrou angličtinu i tím, jak byla připravená.  Nevím, která paní premiérová před ní naši zem takhle reprezentovala.“ Finské protějšky tím deklasoval do pozice hlupáků, které překvapuje, že manželka premiéra členské země EU hovoří anglicky. A Čechy coby národ, o němž se nepředpokládá, že by paní premiérová byla připravena a v obraze. Babiš si také pochvaloval, jak šla ve Finsku  na odbyt jeho kniha O čem sním, když náhodou spím. Z reakcí jeho čtenářů je ale zřejmé, že většina z nich má z jeho hlášení legraci.

 

A co Livia a Viktorie?

Babiš při neomaleném chvástání zcela nekolegiálně zazdil předchůdkyně své ženy.  Vysokoškolské vzdělání a především vědeckou činnost v oblasti ekonomie, kterou má za sebou například bývalá paní premiérová i první dáma Livia Klausová, ovládající tři jazyky, zřejmě pokládá za nepodstatné přednosti.

Stejně tak asi pozapomněl na milou a elegantní paní premiérovou Viktorii Špidlovou, která sice nezářila ve Finsku, ale zato okouzlila manželku amerického prezidenta Bushe Lauru Bushovou.  A tento pár nadchnul při týdenní cestě do USA také stovky krajanů. Českého premiéra tehdy přijal nejen prezident Bush, ale i viceprezident Cheney (o čemž zatím Andrej Babiš pouze sní, když  náhodou spí). Viktorie  Špidlová se po návratu domů přiznala, že se za celý život tolik nefotografovala jako v Americe a nikde nezažila tak vřelé přijetí od stovek lidí.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace