Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Západ se zavírá do kleští totality. Na rok uvrhl do vězení nezávislého novináře. Komentář Štěpána Chába

komentář 29.05.2018
Západ se zavírá do kleští totality. Na rok uvrhl do vězení nezávislého novináře. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Tommy Robinson při zatčení

VIDEO Tommy Robinson byl velmi nepohodlný, rejpavý a neodbytný. Poukazoval na nesnáze s integrací imigrantů, převážně pak muslimů. Vyjížděl do celé Evropy, kde natáčel a reportoval o masových demonstracích, o kterých běžná média nemluvila, o demonstracích, které zpochybňovaly směr, jímž se státy EU i samotná EU vydávají. V pátek Tommy Robinson streamoval živě na sociální sítě před soudem v Británii, kde soudili pákistánské násilníky, kteří přes patnáct let bez zásahu policie znásilňovali a nutili k prostituci místní dívky. Robinson byl zatčen a hodinu nato (!!!) odsouzen k 13 měsícům nepodmíněně. Podobnost s bolševickými procesy čistě náhodná.

Co to znamená? Pro Robinsona téměř s jistotou rozsudek smrti, protože muslimské gangy se nepohybují pouze po městech, ale i ve věznicích. Podobný případ se stal před nedávnem, kdy muž v Británii hodil, snad na protest, do otevřené mešity sendvič s šunkou. Hned nato byl zatčen, odsouzen k vězení, kde zemřel násilnou smrtí. Oficiální místa zatím „nezjistila“, proč zemřel. Jaký osud čeká na Robinsona ve vězení? On nehodil jen sendvič, on byl muslimy nenáviděn napříč celou Velkou Británií. A to dlouhodobě, protože byl předním kritikem islámu a jeho postupného zavádění do společnosti. Veřejná moc Velké Británie tak vzkazuje, že kritizovat islám se nesmí. Platí v Anglii už právo šaríja?


Zatčení Tommyho Robinsona

Slovenská podobnost?

Můžeme vzpomenout kauzu Jána Kuciaka, která proběhla nedávno na Slovensku. Na vraždu mainstreamového novináře, jejíž motiv nebyl doposud odhalen, reagoval celý svět. Křičel o ohrožení novinářů, křičel o strachu, o totalitních metodách. Vražda vedla k velkým nepokojům, k výměně vlády na Slovensku, sesazení premiéra. Přičemž kauza doposud neodezněla. Co se strhlo po zatčení novináře Tommy Robinsona? Nic. Kuciaka řeší mezinárodní Transparency International, protože to byla vražda, která se prostě hodila do krámu. Zatčení Robinsona neřeší nikdo, krom lidí, kteří Robinsona sledovali. Přitom se jedná o zatčení nezávislého novináře, který provedl jediné, nesouhlasil a svůj nesouhlas zveřejňoval i přes nelibost úřadů.

Ukázka Robinsonovy práce

Na jeho podporu a s požadavkem na propuštění vznikla petice, která za tři dny nasbírala přes 200 000 podpisů. Před soudem v Leedsu, kde byl zatčený, se sešla improvizovaná demonstrace přibližně dvou tisíc lidí. Bát se nemusíme, britská vláda nepadne. Jednalo se totiž o podružného novináře. O novináře z druhé strany barikády. Politické elity spojené se soudní (ne)závislou mocí a mediálními koncerny si do svého byznysu a svých sociálních experimentů prostě kecat nenechají.

Moc pěkné povídání o korektnosti a umlčování

Je to důvod k obavám?

Není. Je to důvod přímo k panice. Protože zatčením Tommyho Robinsona jsme se dostali do zóny totalitních manýrů, kde svoboda slova platí jen potud, pokud jsou ta slova v souladu s vládní politikou. A jen totalitní režim se neumí vypořádat s kritikou jinak než násilným umlčením. A že je Velká Británie trochu z ruky? Ale vůbec ne. Velká Británie patří do našeho civilizačního okruhu. Jsme spojeni Evropskou unií, její legislativou. Vzpomeňte Babišova překotného plnění všech vlhkých snů Velké Británie, když bez důkazů společně s Velkou Británií obvinil Rusko z otrávení agenta Skripala a vyhostil tři ruské diplomaty z naší republiky. Pro Babiše a spol může být proces s Tommym Robinsonem přijatelný příklad, jak se vypořádat s kritikou i u nás. Proto je ohrožení svobody slova ve Velké Británii ohrožením svobody slova i u nás. A i my bychom se měli obávat. A to dost, protože bez svobody slova napříště budeme poslouchat a číst jen lži a přikrášlené polopravdy nebo prostě mlčení mainstreamu.

Pedofilní hrátky s čertem

Tommy Robinson byl v hledáčku britské policie dlouhé měsíce. Proč? Dlouhodobě se snažil rozkrývat a informovat o šokujícím pákistánském gangu, který 15 let, s vědomím policie, znásilňoval, zotročoval a nutil k prostituci stovky a stovky mladých dívek z Británie. Nutno dodat, že bílých dívek. Policie do případu sériových znásilnění nezasahovala, protože nechtěla být obviněna z rasismu. A Tommy Robinson byl jedním z těch, kteří o zločinech Pákistánců křičeli nejhlasitěji. A ukazoval na vinu policie. Zkrátka – vadil, překážel, byl příliš všímavý. Teď je za katrem a Bůh chraň, ale nejspíš jej čeká očistec.

V okamžiku, kdy se stát začne chovat takto, můžeme si být jisti, že dobré časy skončily a začal průšvih, který povede do pekla. Už zase. Co můžete reálně udělat pro Robinsona? Podepsat petici za jeho propuštění – metoda je to věru neúčinná, ale co. Můžete napsat na ministerstvo zahraničí a vyžadovat vysvětlení, poté vyžadovat, aby ministerstvo poslalo do Velké Británie ostré odsouzení toho, kterak britská státní moc proti Robinsonovi postupovala a žádat jeho okamžité propuštění. I to bude dokonale neúčinné. Ono kdyby šlo o ruského novináře, nemusíme se ani obtěžovat s oslovováním ministerstva. Ostré odsouzení (a přídavkem tucet vyhoštěných diplomatů) by proběhlo ještě dřív, než by tamního novináře zavřeli. Další možností je strávit zbytek života v hluboké nedůvěře v normálnost světa.

Před ambasádou Velké Británie je na dnešek svolaná demonstrace.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace