Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šílené platby u veterináře? S tím je konec, vznikla první pojišťovna pro domácí mazlíčky

07.05.2018
Šílené platby u veterináře? S tím je konec, vznikla první pojišťovna pro domácí mazlíčky

Autor: Pixabay

Popisek: Oddaný pohled domácího mazlíčka

Čekáte s hrůzou, kdy se váš domácí mazlíček ozve s tím, že sežral kus vybavení domácnosti a teď jej pro bolest břicha máte zavést k veterinářovi? A ve výsledku, ač jej litujete, vidíte hlavně to, jak veterinář účtuje desetitisícové sumy a jdou na vás úvahy, že by nebylo od věci naostřit nože a prostě se o operaci pokusit svépomocí? S tím může být teď konec. A to díky online všeobecnému pojištění psů a koček s názvem PetExpert, které začíná oficiálně fungovat na českém pojistném trhu.

Od tradičních pojistných produktů se díky kompletní digitalizaci celého pojistného procesu liší svou transparentností, rychlostí, jednoduchým řešením pojistných událostí a minimální zátěží pro majitele domácích mazlíčků i pro veterináře. Díky speciálně vytvořené digitální platformě se veterinářům razantně sníží administrativa, vyřízení pojistné události proběhne kompletně online a platba za provedené zákroky se odesílá přímo na účet veterináře obvykle do 24 hodin. Strategickým partnerem projektu PetExpert je ČSOB Pojišťovna.

Nakloněný rozpočet

Výdaj za práci veterináře může nepěkně zamíchat rodinným rozpočtem. Není neobvyklé, že se majitelé sténajícího domácího mazlíčka dokonce zadluží, aby měli na jednorázový, ale zato velmi štědrý poplatek za práci veterináře. A není se co divit. Vždyť domácí mazlíček je součástí rodiny.

A tady jsou podmínky

Ceny pojištění začínají od 120 korun měsíčně u varianty Úraz a nejnižší cena u varianty s pojištěním léčby nemocí je 360 korun měsíčně. Maximální limit pojistného plnění na léčbu úrazu či nemoci činí 120 000 Kč ročně. Pojištění lze sjednat pro psy a kočky starší 8 týdnů a nejpozději lze vstoupit do pojištění ve věku 10 let u malých plemen psů a všech koček, 8 let u středních a 6 let u velkých plemen psů. To lze uzavřít kompletně online buď na webu PetExpert nebo na speciálních terminálech PetExpert během návštěvy vybraných veterinárních ordinací smluvních partnerů, které jsou těmito terminály vybaveny.

Jsme psí zemí

Statistiky uvádějí, že v České republice žije zhruba 2 miliony domácností se psem a 1,2 milionu domácností s kočkami. Celkově se jedná o 2,5 milionu psů a 1,9 milionu koček, což nás např. v počtu chovaných psů na počet obyvatel řadí v Evropě na absolutní špičku. Máme prostě zvířata rádi.

Jak je to tedy s těmi cenami?

Při základním pojistném na úraz ve výši 120,- měsíčně, můžete čerpat až 30 000,- za zákrok veterináře. A to není od věci, když tak ročně zaplatíte vlastně jen 1 440,-. Přičemž 120,- měsíčně je jen základní a nejlevnější varianta. Pokud se rozhodnete pro to nejkomplexnější pojištění, budete měsíčně platit 560,-, zaplatíte tak ročně jen 6 720,-, ale čerpat budete moci až do výše 120 000,-. A to jak na úrazy, tak i na nemoci. A to už vypadá rozhodně zajímavě. Jen je zatím škoda, že pojistné nejde uplatňovat i v zahraničí. Snad i v tomto se PetExpert časem pochlapí a vymyslí, jak služby spojit smluvně se zahraničními službami.

Finanční eutanazie

„Zatímco eutanazie je ta nejsnazší možná cesta pro vašeho mazlíčka, jak ukončit jeho život v případě vážné nemoci, ekonomická eutanazie se týká ukončení jeho života z důvodu, že jeho majitel si nemůže dovolit léčbu. Je to nešťastná situace a lze se jí vyhnout tím, že získáte komplexní pojištění,“ píše se na webu pojišťovny pro mazlíčky.

Veterinář kroutí hlavou

Pojištění PetExpert se zatím rozjíždí, nejde ho tedy najít u každého veterináře. Pojišťovna se snaží navyšovat počet smluvních veterinářů, a i právě s tím jí může pomoci každý. Stačí upozornit vašeho veterináře, aby se ke službě sám přihlásil. Papírování vyřídí během chvíle, ušetří mu to administrativu do budoucnosti a nebude muset sahat po finanční eutanazii, protože s pojištěním na jeho úkony už bude každý mít dost peněz. Je to přeci jenom lidštější způsob.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace