Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mafiánská klasika: Zapalování auta, mlácení, výhrůžky rodině. Zakladatel ´Pravdy o vodě´ pod palbou. Komentář Štěpána Chába

komentář 02.05.2018
Mafiánská klasika: Zapalování auta, mlácení, výhrůžky rodině. Zakladatel ´Pravdy o vodě´ pod palbou. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Jako dojné krávy; ilustrační foto

VIDEO Francouzská korporace Veolia o sobě zase dává vědět. Podala žalobu na zakladatele projektu Pravda o vodě Radka Novotného. Ten už 16 let ukazuje na temné praktiky Veolie a snaží se o to, aby korporace odešla z republiky a voda se vrátila do rukou měst a obcí. Politici jsou k jeho volání celých 16 let hluší, ale Radek Novotný se nevzdává. A měli bychom ho nosit, sakra, na rukou, a hlavně, do jeho aktivit se zapojit, protože bojuje proti obrovi a vlastně za všechny, kdo mají tu smůlu a musí čerpat vodu z veřejného vodovodu.

Co by se odchodem Veolie z republiky zlepšilo? Poměrná část peněz, které lidi dávají na vodné a stočné putuje nesmyslně do Francie, kde si tamní potentáti dají o pár žabích stehýnek navíc. Přičemž o samotné trubky, které vedou vodu až k vašemu vodovodnímu kohoutku, se starají české vodárny, které většinou spadají pod náklady měst a obcí. A tady narážíme na dokonalý nedostatek zdravého uvažování a logiky. Proč kasíruje těžké prachy právě korporace Veolia? Za co?

Zapálili mu auto u domu, zbili ho

Radek Novotný založil před 16 lety projekt Pravda o vodě. A už 16 let se s Veolií pere. Za tu dobu mu gauneři zapálili auto u domu, před domem ho i ztloukli, vyhrožovali jeho rodině. A teď na něj jdou oficiální cestou. Přes žalobu. Proč? Protože si vytkl jako cíl projektu Pravda o vodě to, že Veolia musí odejít z republiky. Však, má pravdu.

Politici mlčí nebo jen slibují

Radek Novotný uvedl, že za celou dobu s ním situaci a problém probíraly desítky politiků. Nutili ho, ať kandiduje za jejich stranu, jezdili za ním na konzultace stran vody a její krádeže Veolií. A za celých 16 let s tím neudělali nic. Radek Novotný uvedl, že za ním politici ve zvýšeném počtu přicházejí vždy před volbami. Voda – dobré předvolební téma. Ale Novotný jim na to vždy odpoví (volná citace) – seděli jste poslední čtyři roky v parlamentu a nezaznamenal jsem ani náznak toho, že byste se chtěli problémem zabývat, že byste mi s bojem pomohli.

A hurá na žalobu

Veolia se do pana Novotného tedy pouští soudní cestou za pomoci žaloby (už poněkolikáté). A teď si stojí otázka následovně – co to, do kelu, je? Radek Novotný se snaží odhalovat temné praktiky korporace, která si z naší vody udělala dojnou krávu, pro úplatné politiky, kteří dopustili rozprodání vody do zahraničí, je Radek Novotný noční můrou, protože odhaluje jejich temné rejdy, a ono se čeká, jak to dopadne panu Novotnému? Ale zásadní informací je následující – jak to dopadne panu Novotnému, tak to vlastně dopadne pro nás všechny.

Finanční podpora

Je pěkné poskytnout peníze nějaké charitě. Daleko hezčí ovšem je, poskytnout peníze projektu Pravda o vodě, protože pokud Pravda o vodě uspěje, pokud se za jeho projekt postaví dost lidí, pozice Veolie může být ohrožena. Jakmile by Veolia odtáhla z republiky a voda se vrátila do rukou měst a obcí, zbude lidem v peněžence víc peněz, které pak může dát právě na tu charitu. Ber kde ber, boj s Veolií je prostě bojem za zdravý rozum. Vždyť je zcela mimo logiku, že zisky inkasuje zahraniční korporace a výdaje padají na městský rozpočet. Pravda o vodě a její transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300.

Vložil: Štěpán Cháb