Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mafiánská klasika: Zapalování auta, mlácení, výhrůžky rodině. Zakladatel ´Pravdy o vodě´ pod palbou. Komentář Štěpána Chába

komentář 02.05.2018
Mafiánská klasika: Zapalování auta, mlácení, výhrůžky rodině. Zakladatel ´Pravdy o vodě´ pod palbou. Komentář Štěpána Chába

Autor: Pixabay

Popisek: Jako dojné krávy; ilustrační foto

VIDEO Francouzská korporace Veolia o sobě zase dává vědět. Podala žalobu na zakladatele projektu Pravda o vodě Radka Novotného. Ten už 16 let ukazuje na temné praktiky Veolie a snaží se o to, aby korporace odešla z republiky a voda se vrátila do rukou měst a obcí. Politici jsou k jeho volání celých 16 let hluší, ale Radek Novotný se nevzdává. A měli bychom ho nosit, sakra, na rukou, a hlavně, do jeho aktivit se zapojit, protože bojuje proti obrovi a vlastně za všechny, kdo mají tu smůlu a musí čerpat vodu z veřejného vodovodu.

Co by se odchodem Veolie z republiky zlepšilo? Poměrná část peněz, které lidi dávají na vodné a stočné putuje nesmyslně do Francie, kde si tamní potentáti dají o pár žabích stehýnek navíc. Přičemž o samotné trubky, které vedou vodu až k vašemu vodovodnímu kohoutku, se starají české vodárny, které většinou spadají pod náklady měst a obcí. A tady narážíme na dokonalý nedostatek zdravého uvažování a logiky. Proč kasíruje těžké prachy právě korporace Veolia? Za co?

Zapálili mu auto u domu, zbili ho

Radek Novotný založil před 16 lety projekt Pravda o vodě. A už 16 let se s Veolií pere. Za tu dobu mu gauneři zapálili auto u domu, před domem ho i ztloukli, vyhrožovali jeho rodině. A teď na něj jdou oficiální cestou. Přes žalobu. Proč? Protože si vytkl jako cíl projektu Pravda o vodě to, že Veolia musí odejít z republiky. Však, má pravdu.

Politici mlčí nebo jen slibují

Radek Novotný uvedl, že za celou dobu s ním situaci a problém probíraly desítky politiků. Nutili ho, ať kandiduje za jejich stranu, jezdili za ním na konzultace stran vody a její krádeže Veolií. A za celých 16 let s tím neudělali nic. Radek Novotný uvedl, že za ním politici ve zvýšeném počtu přicházejí vždy před volbami. Voda – dobré předvolební téma. Ale Novotný jim na to vždy odpoví (volná citace) – seděli jste poslední čtyři roky v parlamentu a nezaznamenal jsem ani náznak toho, že byste se chtěli problémem zabývat, že byste mi s bojem pomohli.

A hurá na žalobu

Veolia se do pana Novotného tedy pouští soudní cestou za pomoci žaloby (už poněkolikáté). A teď si stojí otázka následovně – co to, do kelu, je? Radek Novotný se snaží odhalovat temné praktiky korporace, která si z naší vody udělala dojnou krávu, pro úplatné politiky, kteří dopustili rozprodání vody do zahraničí, je Radek Novotný noční můrou, protože odhaluje jejich temné rejdy, a ono se čeká, jak to dopadne panu Novotnému? Ale zásadní informací je následující – jak to dopadne panu Novotnému, tak to vlastně dopadne pro nás všechny.

Finanční podpora

Je pěkné poskytnout peníze nějaké charitě. Daleko hezčí ovšem je, poskytnout peníze projektu Pravda o vodě, protože pokud Pravda o vodě uspěje, pokud se za jeho projekt postaví dost lidí, pozice Veolie může být ohrožena. Jakmile by Veolia odtáhla z republiky a voda se vrátila do rukou měst a obcí, zbude lidem v peněžence víc peněz, které pak může dát právě na tu charitu. Ber kde ber, boj s Veolií je prostě bojem za zdravý rozum. Vždyť je zcela mimo logiku, že zisky inkasuje zahraniční korporace a výdaje padají na městský rozpočet. Pravda o vodě a její transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300.

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace