Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mafiánská klasika: Zapalování auta, mlácení, výhrůžky rodině. Zakladatel ´Pravdy o vodě´ pod palbou. Komentář Štěpána Chába

komentář 02.05.2018
Mafiánská klasika: Zapalování auta, mlácení, výhrůžky rodině. Zakladatel ´Pravdy o vodě´ pod palbou. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Jako dojné krávy; ilustrační foto

VIDEO Francouzská korporace Veolia o sobě zase dává vědět. Podala žalobu na zakladatele projektu Pravda o vodě Radka Novotného. Ten už 16 let ukazuje na temné praktiky Veolie a snaží se o to, aby korporace odešla z republiky a voda se vrátila do rukou měst a obcí. Politici jsou k jeho volání celých 16 let hluší, ale Radek Novotný se nevzdává. A měli bychom ho nosit, sakra, na rukou, a hlavně, do jeho aktivit se zapojit, protože bojuje proti obrovi a vlastně za všechny, kdo mají tu smůlu a musí čerpat vodu z veřejného vodovodu.

Co by se odchodem Veolie z republiky zlepšilo? Poměrná část peněz, které lidi dávají na vodné a stočné putuje nesmyslně do Francie, kde si tamní potentáti dají o pár žabích stehýnek navíc. Přičemž o samotné trubky, které vedou vodu až k vašemu vodovodnímu kohoutku, se starají české vodárny, které většinou spadají pod náklady měst a obcí. A tady narážíme na dokonalý nedostatek zdravého uvažování a logiky. Proč kasíruje těžké prachy právě korporace Veolia? Za co?

Zapálili mu auto u domu, zbili ho

Radek Novotný založil před 16 lety projekt Pravda o vodě. A už 16 let se s Veolií pere. Za tu dobu mu gauneři zapálili auto u domu, před domem ho i ztloukli, vyhrožovali jeho rodině. A teď na něj jdou oficiální cestou. Přes žalobu. Proč? Protože si vytkl jako cíl projektu Pravda o vodě to, že Veolia musí odejít z republiky. Však, má pravdu.

Politici mlčí nebo jen slibují

Radek Novotný uvedl, že za celou dobu s ním situaci a problém probíraly desítky politiků. Nutili ho, ať kandiduje za jejich stranu, jezdili za ním na konzultace stran vody a její krádeže Veolií. A za celých 16 let s tím neudělali nic. Radek Novotný uvedl, že za ním politici ve zvýšeném počtu přicházejí vždy před volbami. Voda – dobré předvolební téma. Ale Novotný jim na to vždy odpoví (volná citace) – seděli jste poslední čtyři roky v parlamentu a nezaznamenal jsem ani náznak toho, že byste se chtěli problémem zabývat, že byste mi s bojem pomohli.

A hurá na žalobu

Veolia se do pana Novotného tedy pouští soudní cestou za pomoci žaloby (už poněkolikáté). A teď si stojí otázka následovně – co to, do kelu, je? Radek Novotný se snaží odhalovat temné praktiky korporace, která si z naší vody udělala dojnou krávu, pro úplatné politiky, kteří dopustili rozprodání vody do zahraničí, je Radek Novotný noční můrou, protože odhaluje jejich temné rejdy, a ono se čeká, jak to dopadne panu Novotnému? Ale zásadní informací je následující – jak to dopadne panu Novotnému, tak to vlastně dopadne pro nás všechny.

Finanční podpora

Je pěkné poskytnout peníze nějaké charitě. Daleko hezčí ovšem je, poskytnout peníze projektu Pravda o vodě, protože pokud Pravda o vodě uspěje, pokud se za jeho projekt postaví dost lidí, pozice Veolie může být ohrožena. Jakmile by Veolia odtáhla z republiky a voda se vrátila do rukou měst a obcí, zbude lidem v peněžence víc peněz, které pak může dát právě na tu charitu. Ber kde ber, boj s Veolií je prostě bojem za zdravý rozum. Vždyť je zcela mimo logiku, že zisky inkasuje zahraniční korporace a výdaje padají na městský rozpočet. Pravda o vodě a její transparentní účet u ČSOB, číslo účtu: 966665/0300.

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace