Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z Hollywoodu ke slepicím. Z kdysi nejkrásnější ženy světa se stala troska bez špetky sebeúcty. Tajnosti slavných

22.04.2018
Z Hollywoodu ke slepicím. Z kdysi nejkrásnější ženy světa se stala troska bez špetky sebeúcty. Tajnosti slavných

Autor: Youtube / repro

Popisek: Hodná, obtloustlá ženuška: Elizabeth Taylor s Johnem Warnerem

FOTO To, jak dalece byl vztah Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona osudový, nejlépe dokazuje skutečnost, že po rozvodu bez sebe dokázali žít pouhých šestnáct měsíců. A pak se znovu vzali. Mezitím si stále mimořádně krásná herečka začala románek s pohledným playboyem Henrym Wynbergem, především proto, že nikdy nedokázala být sama. Byl to však další z jejich partnerských omylů. Již šesté pokračování příběhu Liz Taylorové...

Její přátelé přesto byli přesvědčeni, že ti dva se k sobě dokonale hodí, na rozdíl od Burtona byl Henry více zajímavý a společenský, což Liz náramně vyhovovalo. Zda se chtěla pokusit žít skutečně bez Richarda nebo zda ho novým partnerem pouze provokovala, je těžké posoudit.

S Henrym Wynbergem

Nový vztah slavné exmanželky však Burtona rozhodně nenechal chladným a s obvyklou mírou jízlivosti se do nového páru navážel. Henrymu se vysmíval, že je to obchodník s ojetinami. Jenomže, za pár  měsíců se mu po té „malé macaté potvoře“, jak Liz nazval v den první svatby, začalo pořádně stýskat a pozval ji na oběd do Švýcarska.  Jak popisují pamětníci tohoto setkání, oba si ihned padli do náruče.

 

Ani spolu, ani bez sebe

O vzkříšení jejich vztahu byl dokonce natočen jeden z několika životopisných filmů, věnovaných této dvojici. Tím bezesporu nejlepším je snímek, nazvaný Burton a Taylorová v titulní roli s Helenou Bonham Carter. Také jeho autoři se přiklonili k názoru, že vztah legendárního páru  byl velmi silný, často bolestný a že ti dva nedokázali žít ani spolu, ani bez sebe. Když se Richard k Elizabeth vrátil, dělala mu doslova pomyšlení a dokonce ho dokázala přesvědčit, aby se znovu vzali, i když se tomu všemožně bránil. Navíc se mu vůbec nelíbilo, že se zamilovaná Liz rozhodla uspořádat jejich druhou svatbu v Africe. Jak se později přiznal, od začátku prý věděl, že je jejich druhé manželství odsouzeno k nezdaru.

 

Svatba v Africe

Z  Kleopatry jalovičkou

Ještě v době, kdy prožívali druhé líbánky, si Richard našel za Liz náhradu a začal ji podvádět  s anglickou kráskou Susan Huntovou. Jejich druhé manželství trvalo pouhé dva roky, a brzy po rozvodu se Burton  s Huntovou oženil. A nebyla by to Elizabeth, aby neučinila něco podobného. Jejím dalším, v pořadí již sedmým manželem, se tentokrát stal senátor John Warner. Liz, která se nechala slyšet, že už ji unavuje být Elizabet Taylorovou, se  rozhodla být na čas ženou v domácnosti a užívala si klid a přírodu na Johnově farmě ve Virginii.  Dokonce zde prý krmila  slepice a na jejich malé svatební hostině nechyběly dvě krávy a plemenný býk. Ostatně, Warner o ní hovořil jako o své jalovičce.

 

S Johnem Warnerem

Jako dítě?

To, s jakou rychlostí se Liz vdávala a rozváděla, velmi trefně charakterizuje jeden z autorů životopisů o této proslulé herečce Jiří Žák: „Cesta od zhroucené Elizabeth po rozvodu s Burtonem, po Elizabeth nadšeně třímající transparent s nápisem Volte Johna Warnera, byla tak neuvěřitelně krátká, že se nabízí podobenství s dítětem, které jednu chvíli pláče na rozbitou hračkou a zanedlouho se raduje nad novou.“ Na druhé straně ale připouští, že se Liz vždy svým manželům podřizovala a až dojemně chtěla být dobrou manželkou, toužící po domově.

 

Osudový vztah: S Richardem nedokázali být ani spolu, ani bez sebe. A jejich společný život, či snad ustavičný boj, celkem trefně zachytil paparazzi na tomto snímku

Warnerovi se doslova obětovala, tři měsíce ho věrně a neúnavně doprovázela při jeho senátorské kampani a pomohla mu k vítězství. Ale ani tentokrát jí nebylo souzeno být šťastná. John se plně věnoval politice a ona se na farmě začala nudit. Neuspokojila ji ani charitativní práce, a tak se, frustrovaná z dalšího sňatku, začala přejídat a pít. Z mimořádné krasavice, léta ohromující své okolí naprostou dokonalostí, se stala o třicet kilo silnější, závislá troska, která ztratila sebeúctu.  Zatímco ji donedávna svět zbožňoval, nyní se stala terčem výsměchu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace