Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z Hollywoodu ke slepicím. Z kdysi nejkrásnější ženy světa se stala troska bez špetky sebeúcty. Tajnosti slavných

22.04.2018
Z Hollywoodu ke slepicím. Z kdysi nejkrásnější ženy světa se stala troska bez špetky sebeúcty. Tajnosti slavných

Foto: Youtube / repro

Popisek: Hodná, obtloustlá ženuška: Elizabeth Taylor s Johnem Warnerem

FOTO To, jak dalece byl vztah Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona osudový, nejlépe dokazuje skutečnost, že po rozvodu bez sebe dokázali žít pouhých šestnáct měsíců. A pak se znovu vzali. Mezitím si stále mimořádně krásná herečka začala románek s pohledným playboyem Henrym Wynbergem, především proto, že nikdy nedokázala být sama. Byl to však další z jejich partnerských omylů. Již šesté pokračování příběhu Liz Taylorové...

Její přátelé přesto byli přesvědčeni, že ti dva se k sobě dokonale hodí, na rozdíl od Burtona byl Henry více zajímavý a společenský, což Liz náramně vyhovovalo. Zda se chtěla pokusit žít skutečně bez Richarda nebo zda ho novým partnerem pouze provokovala, je těžké posoudit.

S Henrym Wynbergem

Nový vztah slavné exmanželky však Burtona rozhodně nenechal chladným a s obvyklou mírou jízlivosti se do nového páru navážel. Henrymu se vysmíval, že je to obchodník s ojetinami. Jenomže, za pár  měsíců se mu po té „malé macaté potvoře“, jak Liz nazval v den první svatby, začalo pořádně stýskat a pozval ji na oběd do Švýcarska.  Jak popisují pamětníci tohoto setkání, oba si ihned padli do náruče.

 

Ani spolu, ani bez sebe

O vzkříšení jejich vztahu byl dokonce natočen jeden z několika životopisných filmů, věnovaných této dvojici. Tím bezesporu nejlepším je snímek, nazvaný Burton a Taylorová v titulní roli s Helenou Bonham Carter. Také jeho autoři se přiklonili k názoru, že vztah legendárního páru  byl velmi silný, často bolestný a že ti dva nedokázali žít ani spolu, ani bez sebe. Když se Richard k Elizabeth vrátil, dělala mu doslova pomyšlení a dokonce ho dokázala přesvědčit, aby se znovu vzali, i když se tomu všemožně bránil. Navíc se mu vůbec nelíbilo, že se zamilovaná Liz rozhodla uspořádat jejich druhou svatbu v Africe. Jak se později přiznal, od začátku prý věděl, že je jejich druhé manželství odsouzeno k nezdaru.

 

Svatba v Africe

Z  Kleopatry jalovičkou

Ještě v době, kdy prožívali druhé líbánky, si Richard našel za Liz náhradu a začal ji podvádět  s anglickou kráskou Susan Huntovou. Jejich druhé manželství trvalo pouhé dva roky, a brzy po rozvodu se Burton  s Huntovou oženil. A nebyla by to Elizabeth, aby neučinila něco podobného. Jejím dalším, v pořadí již sedmým manželem, se tentokrát stal senátor John Warner. Liz, která se nechala slyšet, že už ji unavuje být Elizabet Taylorovou, se  rozhodla být na čas ženou v domácnosti a užívala si klid a přírodu na Johnově farmě ve Virginii.  Dokonce zde prý krmila  slepice a na jejich malé svatební hostině nechyběly dvě krávy a plemenný býk. Ostatně, Warner o ní hovořil jako o své jalovičce.

 

S Johnem Warnerem

Jako dítě?

To, s jakou rychlostí se Liz vdávala a rozváděla, velmi trefně charakterizuje jeden z autorů životopisů o této proslulé herečce Jiří Žák: „Cesta od zhroucené Elizabeth po rozvodu s Burtonem, po Elizabeth nadšeně třímající transparent s nápisem Volte Johna Warnera, byla tak neuvěřitelně krátká, že se nabízí podobenství s dítětem, které jednu chvíli pláče na rozbitou hračkou a zanedlouho se raduje nad novou.“ Na druhé straně ale připouští, že se Liz vždy svým manželům podřizovala a až dojemně chtěla být dobrou manželkou, toužící po domově.

 

Osudový vztah: S Richardem nedokázali být ani spolu, ani bez sebe. A jejich společný život, či snad ustavičný boj, celkem trefně zachytil paparazzi na tomto snímku

Warnerovi se doslova obětovala, tři měsíce ho věrně a neúnavně doprovázela při jeho senátorské kampani a pomohla mu k vítězství. Ale ani tentokrát jí nebylo souzeno být šťastná. John se plně věnoval politice a ona se na farmě začala nudit. Neuspokojila ji ani charitativní práce, a tak se, frustrovaná z dalšího sňatku, začala přejídat a pít. Z mimořádné krasavice, léta ohromující své okolí naprostou dokonalostí, se stala o třicet kilo silnější, závislá troska, která ztratila sebeúctu.  Zatímco ji donedávna svět zbožňoval, nyní se stala terčem výsměchu.

Vložil: Adéla Hofmanová