Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z Hollywoodu ke slepicím. Z kdysi nejkrásnější ženy světa se stala troska bez špetky sebeúcty. Tajnosti slavných

22.04.2018
Z Hollywoodu ke slepicím. Z kdysi nejkrásnější ženy světa se stala troska bez špetky sebeúcty. Tajnosti slavných

Foto: Youtube / repro

Popisek: Hodná, obtloustlá ženuška: Elizabeth Taylor s Johnem Warnerem

FOTO To, jak dalece byl vztah Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona osudový, nejlépe dokazuje skutečnost, že po rozvodu bez sebe dokázali žít pouhých šestnáct měsíců. A pak se znovu vzali. Mezitím si stále mimořádně krásná herečka začala románek s pohledným playboyem Henrym Wynbergem, především proto, že nikdy nedokázala být sama. Byl to však další z jejich partnerských omylů. Již šesté pokračování příběhu Liz Taylorové...

Její přátelé přesto byli přesvědčeni, že ti dva se k sobě dokonale hodí, na rozdíl od Burtona byl Henry více zajímavý a společenský, což Liz náramně vyhovovalo. Zda se chtěla pokusit žít skutečně bez Richarda nebo zda ho novým partnerem pouze provokovala, je těžké posoudit.

S Henrym Wynbergem

Nový vztah slavné exmanželky však Burtona rozhodně nenechal chladným a s obvyklou mírou jízlivosti se do nového páru navážel. Henrymu se vysmíval, že je to obchodník s ojetinami. Jenomže, za pár  měsíců se mu po té „malé macaté potvoře“, jak Liz nazval v den první svatby, začalo pořádně stýskat a pozval ji na oběd do Švýcarska.  Jak popisují pamětníci tohoto setkání, oba si ihned padli do náruče.

 

Ani spolu, ani bez sebe

O vzkříšení jejich vztahu byl dokonce natočen jeden z několika životopisných filmů, věnovaných této dvojici. Tím bezesporu nejlepším je snímek, nazvaný Burton a Taylorová v titulní roli s Helenou Bonham Carter. Také jeho autoři se přiklonili k názoru, že vztah legendárního páru  byl velmi silný, často bolestný a že ti dva nedokázali žít ani spolu, ani bez sebe. Když se Richard k Elizabeth vrátil, dělala mu doslova pomyšlení a dokonce ho dokázala přesvědčit, aby se znovu vzali, i když se tomu všemožně bránil. Navíc se mu vůbec nelíbilo, že se zamilovaná Liz rozhodla uspořádat jejich druhou svatbu v Africe. Jak se později přiznal, od začátku prý věděl, že je jejich druhé manželství odsouzeno k nezdaru.

 

Svatba v Africe

Z  Kleopatry jalovičkou

Ještě v době, kdy prožívali druhé líbánky, si Richard našel za Liz náhradu a začal ji podvádět  s anglickou kráskou Susan Huntovou. Jejich druhé manželství trvalo pouhé dva roky, a brzy po rozvodu se Burton  s Huntovou oženil. A nebyla by to Elizabeth, aby neučinila něco podobného. Jejím dalším, v pořadí již sedmým manželem, se tentokrát stal senátor John Warner. Liz, která se nechala slyšet, že už ji unavuje být Elizabet Taylorovou, se  rozhodla být na čas ženou v domácnosti a užívala si klid a přírodu na Johnově farmě ve Virginii.  Dokonce zde prý krmila  slepice a na jejich malé svatební hostině nechyběly dvě krávy a plemenný býk. Ostatně, Warner o ní hovořil jako o své jalovičce.

 

S Johnem Warnerem

Jako dítě?

To, s jakou rychlostí se Liz vdávala a rozváděla, velmi trefně charakterizuje jeden z autorů životopisů o této proslulé herečce Jiří Žák: „Cesta od zhroucené Elizabeth po rozvodu s Burtonem, po Elizabeth nadšeně třímající transparent s nápisem Volte Johna Warnera, byla tak neuvěřitelně krátká, že se nabízí podobenství s dítětem, které jednu chvíli pláče na rozbitou hračkou a zanedlouho se raduje nad novou.“ Na druhé straně ale připouští, že se Liz vždy svým manželům podřizovala a až dojemně chtěla být dobrou manželkou, toužící po domově.

 

Osudový vztah: S Richardem nedokázali být ani spolu, ani bez sebe. A jejich společný život, či snad ustavičný boj, celkem trefně zachytil paparazzi na tomto snímku

Warnerovi se doslova obětovala, tři měsíce ho věrně a neúnavně doprovázela při jeho senátorské kampani a pomohla mu k vítězství. Ale ani tentokrát jí nebylo souzeno být šťastná. John se plně věnoval politice a ona se na farmě začala nudit. Neuspokojila ji ani charitativní práce, a tak se, frustrovaná z dalšího sňatku, začala přejídat a pít. Z mimořádné krasavice, léta ohromující své okolí naprostou dokonalostí, se stala o třicet kilo silnější, závislá troska, která ztratila sebeúctu.  Zatímco ji donedávna svět zbožňoval, nyní se stala terčem výsměchu.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace