Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Italská mafie? Máme ji tu také, vlastní značnou část republiky a jmenuje se... Komentář Štěpána Chába

04.04.2018
Italská mafie? Máme ji tu také, vlastní značnou část republiky a jmenuje se... Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Reklamní akce, dřevěný kříž jako fikce, lakomství a mamon jako skutečnost

Andrej Babiš vlastní nebo má v pronájmu 57 000 hektarů zemědělské nebo zalesněné půdy. Z toho na 16 000 hektarech pěstuje řepku olejnou. Proto se naší republice přezdívá „Žlutá republika“. Proti italské mafii je ale Babiš skutečný troškař.

Italská mafie vlastní, nemá v pronájmu, ale vlastní, 116 000 hektarů zemědělské a zalesněné půdy. K tomu si italská mafie přilepšila v nedávné době o 381 budov, mnohdy i strategického významu. Na dalších 30 let budeme vyplácet italské mafii výpalné ve výši 59 miliard korun. Italská mafie navíc prakticky v každé vsi vlastní minimálně jednu opevněnou budovu, ve městech jich pak jsou desítky. Přínos pro Českou republiku je pak vlastně nulový. Když se začalo mluvit o tom, že by italská mafie měla své statky danit, strhla se z jejich strany křeč nenávisti. Italskou mafií je míněna Církev římskokatolická.

Církev proti vlastnímu učení

Vzpomeňme fiktivních pohádek z bible svaté. Ježíš Kristus vnikl do chrámu a s křikem z něho vyhnal kupčíky, řka, že v domě božím není pro nízké přepočítávání peněz místo. Je v něm místo pro rozjímání, pro modlitby. Boží království je na zemi, další jeho slova. Boží chrám je tedy celou zemí. Římskokatolická církev dělá co? Přepočítává peníze a tvrdí, že zastupuje Boha a Ježíše Krista na zemi.

Odklon od filosofie Ježíše Krista

Ježíš Kristus kázal chudobu, lásku, odpuštění. Jeho filozofie byla filozofií bratrství napříč celým světem. Všichni jsme bratři. Všechny nás má řídit láska. Jeho filozofie je, no, moc pěkná. Co na to církev? Dějinami se prokousala s nálepkou masového vraha celých národů. Uvrhla přinejmenším Evropu do dlouhého období zaslepeného tmářství, upalování, ničení, strachu a beznaděje. Slovo boží, slovo Kristovo, kázala lidem na popravčí káře. Stojí za zničením domorodých obyvatel mnoha zemí. Zabila mnoho rozvíjejících se civilizací. Byla hybatelem nenávistného vraždění v Africe i Asii. Stala se příčinou hladomorů, zbržděného vývoje.

Ale vždyť ta církev nám tu zanechala umělecké skvosty, vzdělanost, postavila naše kořena, základy naší civilizace. Houbeles. Představte si, že by nebylo církve, nad lidmi by nebyl bič Boha římskokatolické sekty. Společnost tehdejší doby by měla svobodu tvořit, myslet, svobodu nevěřit bludům. Myslíte, že by se veškerý vývoj zastavil? Nebo by vznikala umělecká díla, kde nemusí hrát hlavní roli svatí, kde architektura nemusela oslavovat modly, kde by si vzdělání neuzurpovala jen část lidí napojených na sektu? Vývoj by šel kupředu mnohem svižněji, protože pochybovat o roli církve? K tomu musel dojít každý vědec.

A že stojí naše civilizace na kořenech stvořených církví? Bohužel. Kořeny, které se chtěly rozrůstat, chtěly živiny, byly neustále ořezávány dogmatismem církve. Dlouhá staletí se církev starala o to, aby měla na vzdělání monopol. Číst uměli jen sektáři Ježíše Krista. Lidem bylo vzdělání zapovězeno. Vzdělaný člověk pochybuje. Nevzdělaný poslouchá. A církev chtěla, aby ji hlupáci poslouchali.

Restituce pro nacisty a komunisty

Římskokatolická církev se v počtu obětí staví do svaté trojice historie. Komunismus, nacismus a římskokatolická církev. Tři režimy, které vraždily jako utržené ze řetězu. A tak otázka zní, proč nevracíme v restitucích majetky také komunistům a nacistům? Vždyť majetky byly jejich. Mají na ně tedy svaté právo. Možná proto, že komunisté a ani nacisté svou zvrácenou ideologii nedokázali postavit na slovech lásky, bratrství, odpuštění. A že se od svých činů církev italské mafie teď distancuje? To komunisté také. A jistě by to udělali i nacisté.

To, že se od svých zločinů distucuju mě těch zločinů snad zbavuje? Ukradl jsem vám pětistovku, ale od krádeže se distancuju, jsem tedy nevinný. Byla jiná doba, kdy krást pětistovky bylo v pohodě. Teď už bych to neudělal, tak mi, buďte od té dobroty, vydejte svou dceru na zprznění. Jako náhradu za to, že jsem vám ukradl pětistovku, víte? Logiku to má, získal jsem pětistovku a teď bych si rád zašukal. Církev vždycky staví na přísné logice, kterou prostě nejde přestřílet.

Církev, která popírá Boha

Tento text nutně neodsuzuje víru v Boha. Ani existenci Boha nepopírá. Popírá a odsuzuje roli římskokatolické církve, která ve jménu Boha poničila svět na mnoho dlouhých staletí a teď za to chce zaplatit. To, že řeknu při bodání nožem do své oběti, že ji miluji, neznamená, že nejsem vrah. A když se uplatní princip cui bono, tedy v čí prospěch, dojdu ke zvláštnímu vývodu. Římskokatolická církev vždy jednala ve prospěch satana. Ježíš Kristus, byl-li by v hrobě, rotoval by natolik, že by utáhl výrobu elektřiny pro půl planety.

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb