Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Při natáčení slavné Kleopatry se zamilovala a málem zemřela. Šílel z ní tehdy i papež. Tajnosti slavných

03.04.2018
Při natáčení slavné Kleopatry se zamilovala a málem zemřela. Šílel z ní tehdy i papež. Tajnosti slavných

Autor: Youtube / repro

Popisek: Liz jako Kleopatra

FOTO Ve čtvrté části příběhu o soukromém životě slavné hollywoodské hvězdy Elizabeth Taylorové připomeneme nejdramatičtější část jejího života, tedy dobu, kdy tato vynikající herečka natáčela velkofilm Kleopatra. Ten ji sice nakonec proslavil vůbec nejvíce, avšak málokdo dnes již ví, že během jeho vzniku málem zemřela. Navíc kvůli svému novému milostnému vzplanutí vyvolala další obrovský skandál.

Když Liz dostala nabídku, aby zahrála roli legendární egyptské královny, vzkázala vedení filmové společnosti 20 th Century Fox, že nabídku příjme, pokud  za ni ovšem dostane  milion dolarů.  Sama byla nakonec překvapena, když byl její požadavek akceptován. Byla totiž první ženou, která ve filmové branži  získala tak vysoký  honorář. Jenže krátce poté, co natočila několik scén  nejdražšího filmu své doby, těžce onemocněla. V jednom z londýnských hotelů upadla na zem, začala se dusit a upadla do bezvědomí. Jenom díky rychlému zásahu lékaře přežila a v nemocnici jí kvůli tracheotomii museli proříznout krk. Její stav byl přesto velmi vážný a  některá média  dokonce informovala o tom, že slavná herečka zemřela. Trvalo pak několik měsíců, než se uzdravila a  mohla  se vrátit k natáčení Kleopatry.

Všechna dosavadní pokračování seriálu najdete zde:

  

Osudový muž

A právě tehdy  se sblížila s osudovým mužem svého života, skvělým britským hercem Richardem Burtonem,  jenž  hrál  Marka Antonia (mimochodem za čtyřikrát nižší honorář než ona). Tehdy byla ještě vdaná za Eddieho  Fischera a navíc si spolu adoptovali holčičku, která měla rozpadající se manželství zachránit. To byla ovšem velmi naivní představa a Liz se znovu beznadějně zamilovala do svého kolegy. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se zrovna ti dva měli dát dohromady. Arogantní Burton prý dokonce proslulou krásku neušetřil jízlivých poznámek  a vysmíval se jí, že je poněkud tlustá, má krátké nohy a dvojitou bradu. On jí zase připadal nevychovaný a samolibý.

 

S Richardem Burtonem při natáčení Kleopatry (1963)

Mediální peklo

Podle legendy si spolu začali  právě při natáčení jedné z vášnivých  scén mezi Kleopatrou a Markem Antoniem. Jen stěží lze zjistit, zda tomu bylo skutečně tak, nebo jde o promyšleně  zrežírovanou hollywodskou story, přiživující zájem o film, který se rodil tak těžce. Taylorová však tuto legendu sama šířila a prozradila, že ji na Burtonovi fascinovalo, jak byl na natáčení připravený a jak byl disciplinovaný. Faktem ale zůstává, že kolem obou hvězd vznikl další obrovský skandál a producenti i režisér Mankiewicz se třásli hrůzou, zda neohrozí dokončení rekordně drahého  spektáklu.  Nechvalně známí italští paparazzi si  rozhodně nechtěli nechat ujít příležitost nachytat vdanou Taylorovou a ženatého Burtona v důvěrných situacích. A ti dva jim v tom vůbec nebránili. Richard, proslulý svými milostnými flirty, se navíc v maskérně pochlubil, že „přeřízl slečnu Taylorovou na zadním sedadle.“ A členové filmového štábu léta dávali k dobru, že ti dva se na veřejnosti chovali jako utržení ze řetězu a obyvatelé Říma, včetně papeže, z nich šíleli.

 

Již po svatbě

Pendrekem na fotografy

Pikantní scénu barvitě popsal ve své knize Elizabeth Taylorová - Nebezpečný život český herec a spisovatel Jiří  Žák. Zaznamenal rovněž, jak si Liz stěžovala, že se  fotografové  převlékali za kněze či údržbáře,  lezli jí  až do ložnice a její osobní strážci museli obcházet všechny keře na zahradě domu, kde bydlela, a bušit do nich policejním pendrekem, aby je vyhnali. Oba herci však tlak veřejnosti i svých nejbližších ustáli a dva roky poté, co dokončili Kleopatru, vstoupili do manželství. Ani pro jednoho to nebylo jednoduché. Liz byla vdaná již  čtyřikrát a Richard se  nedokázal najednou odpoutat od své ženy Sibyl.  Pro všechny zúčastněné to bylo těžké období a další svatbou rozhodně neskončilo. Elizabeth čekala náročná léta a ani tento vášnivý vztah nakonec neskončil happyendem.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace