Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hvězda necudné Kočky si bezohledně přivlastnila i manžela nejlepší přítelkyně. Tajnosti slavných

29.03.2018
Hvězda necudné Kočky si bezohledně přivlastnila i manžela nejlepší přítelkyně. Tajnosti slavných

Autor: BFI

Popisek: Elizabeth Taylorová

FOTO Není žádným překvapením, že tak oslnivě krásné ženě, jakou bezesporu byla Elizabeth Taylorová, muži nadbíhali. A ona, v lásce několikrát krutě zklamaná, se jejich přízně rozhodně nezříkala. Vzpamatovat se ze smrti milovaného manžela Mika Todda jí pomohla práce na jednom z nejvýznamnějších filmů kariéry, Kočky na rozpálené plechové střeše. A také její nejbližší přátelé.

Patřil k nim i její dlouholetý ctitel, miliardář Howard Hughes (současníkům známý z velkofilmu Letec). Nejvíce ji však během dnů a nocí, které celé proplakala, utěšoval herec a zpěvák Eddie Fischer. V padesátých letech se tento mimořádný fešák stal velkým idolem americké populární hudby a prodával miliony desek. Jenže potíž byla v tom, že byl manželem nejlepší Elizabethiny přítelkyně a mimořádně oblíbené herečky Debbie Reynoldsové... Toto je již třetí pokračování o láskách a manželstvích krásné Liz, předchozí naleznete zde:

Mladí, bohatí, slavní a....

Zdrcená Elizabeth však na to vůbec nebrala ohled a dosti bezohledně si Eddieho přivlastnila. Český herec a spisovatel Jiří Žák ve své knize, nazvané „Elizabeth Taylor Nebezpečný život“ přiklání k názoru, že hereččino sobecké chování bylo ovlivněno tím, že se v jejím životě film prolnul s realitou a sama už nedokázala odhadnout, co je skutečnost a co je fikce. „S lidmi kolem sebe si zahrávala jako s postavami svých filmů.

Liz, Eddie a Debbie

Zajímala se o jejich trápení jedině v případě, kdy po nich nic nechtěla a kdy s nimi netoužila navázat milostný vztah,“ myslí si Jiří Žák. A na podporu svého názoru cituje i slova samotného Eddiho Fischera, který na konci svého života přiznal: „Podívejte, měli jsme pocit, že nám všechno projde. Dostali jsme se v našich profesích až na vrchol a dosáhli jsme něčeho, o čem se nám ani nesnilo, cítili jsme se neporazitelní. Dělali jsme si, co jsme chtěli, a teprve potom jsme čekali, jak to dopadne. Mladí, bohatí, slavní... a nezodpovědní.“

A co byste chtěli?

Když se vášnivý románek mezi Liz a Eddiem prozradil, sebevědomá hvězda se již nesnažila nic skrývat. Na dotaz novinářů, co je na něm pravdy, zareagovala tak, že svoji největší přítelkyni Debbie ranila ještě více: „On ji nemiluje a nikdy nemiloval.“ A cynicky se jich pak ještě ptala: „A co byste chtěli? Abych spala sama?“ Na obranu Taylorové je ale zapotřebí uvést, že kdysi ideální manželství Fischera a Reynoldsové skutečně krachovalo. Ale média se přesto postavila na stranu Debbie a obviňovala její sokyni, že jí ukradla manžela a že se ze dne na den proměnila ze zoufalé, plačící vdovy v bezohlednou milenku. A obrovské vlně nenávisti čelil i Eddie Fischer. Nejenže svedl manželku svého nejlepšího přítele, jímž byl právě Mike Todd, ale zradil i svoji rodinu.

Necudná Kočka

Na druhé straně však obří skandál pomohl k ohromnému, celosvětovému úspěchu Kočky na rozpálené střeše. Diváci se na velmi náročný, psychologický film hrnuli, aby prý viděli tu „stvůru“, nemluvě o tom, že snímek provázela pověst necudné podívané a církev jej dokonce chtěla zakázat. Nakonec ovšem byla Kočka nominovaná na šest Oscarů a byť žádného nezískala, dodnes patří ke klenotům světové kinematografie. Brzy nato se Elizabeth provdala za Eddieho Fischera. Za pár měsíců však své, v pořadí již čtvrté svatby, hořce litovala. Stále více si uvědomovala, že si Fischera vzala v jakémsi poblouznění a že ho vlastně vůbec nemilovala. Přesto s ním vydržela až do okamžiku, než se při natáčení legendární Kleopatry seznámila s dalším osudovým mužem svého života.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace