Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hvězda necudné Kočky si bezohledně přivlastnila i manžela nejlepší přítelkyně. Tajnosti slavných

29.03.2018
Hvězda necudné Kočky si bezohledně přivlastnila i manžela nejlepší přítelkyně. Tajnosti slavných

Foto: BFI

Popisek: Elizabeth Taylorová

FOTO Není žádným překvapením, že tak oslnivě krásné ženě, jakou bezesporu byla Elizabeth Taylorová, muži nadbíhali. A ona, v lásce několikrát krutě zklamaná, se jejich přízně rozhodně nezříkala. Vzpamatovat se ze smrti milovaného manžela Mika Todda jí pomohla práce na jednom z nejvýznamnějších filmů kariéry, Kočky na rozpálené plechové střeše. A také její nejbližší přátelé.

Patřil k nim i její dlouholetý ctitel, miliardář Howard Hughes (současníkům známý z velkofilmu Letec). Nejvíce ji však během dnů a nocí, které celé proplakala, utěšoval herec a zpěvák Eddie Fischer. V padesátých letech se tento mimořádný fešák stal velkým idolem americké populární hudby a prodával miliony desek. Jenže potíž byla v tom, že byl manželem nejlepší Elizabethiny přítelkyně a mimořádně oblíbené herečky Debbie Reynoldsové... Toto je již třetí pokračování o láskách a manželstvích krásné Liz, předchozí naleznete zde:

Mladí, bohatí, slavní a....

Zdrcená Elizabeth však na to vůbec nebrala ohled a dosti bezohledně si Eddieho přivlastnila. Český herec a spisovatel Jiří Žák ve své knize, nazvané „Elizabeth Taylor Nebezpečný život“ přiklání k názoru, že hereččino sobecké chování bylo ovlivněno tím, že se v jejím životě film prolnul s realitou a sama už nedokázala odhadnout, co je skutečnost a co je fikce. „S lidmi kolem sebe si zahrávala jako s postavami svých filmů.

Liz, Eddie a Debbie

Zajímala se o jejich trápení jedině v případě, kdy po nich nic nechtěla a kdy s nimi netoužila navázat milostný vztah,“ myslí si Jiří Žák. A na podporu svého názoru cituje i slova samotného Eddiho Fischera, který na konci svého života přiznal: „Podívejte, měli jsme pocit, že nám všechno projde. Dostali jsme se v našich profesích až na vrchol a dosáhli jsme něčeho, o čem se nám ani nesnilo, cítili jsme se neporazitelní. Dělali jsme si, co jsme chtěli, a teprve potom jsme čekali, jak to dopadne. Mladí, bohatí, slavní... a nezodpovědní.“

A co byste chtěli?

Když se vášnivý románek mezi Liz a Eddiem prozradil, sebevědomá hvězda se již nesnažila nic skrývat. Na dotaz novinářů, co je na něm pravdy, zareagovala tak, že svoji největší přítelkyni Debbie ranila ještě více: „On ji nemiluje a nikdy nemiloval.“ A cynicky se jich pak ještě ptala: „A co byste chtěli? Abych spala sama?“ Na obranu Taylorové je ale zapotřebí uvést, že kdysi ideální manželství Fischera a Reynoldsové skutečně krachovalo. Ale média se přesto postavila na stranu Debbie a obviňovala její sokyni, že jí ukradla manžela a že se ze dne na den proměnila ze zoufalé, plačící vdovy v bezohlednou milenku. A obrovské vlně nenávisti čelil i Eddie Fischer. Nejenže svedl manželku svého nejlepšího přítele, jímž byl právě Mike Todd, ale zradil i svoji rodinu.

Necudná Kočka

Na druhé straně však obří skandál pomohl k ohromnému, celosvětovému úspěchu Kočky na rozpálené střeše. Diváci se na velmi náročný, psychologický film hrnuli, aby prý viděli tu „stvůru“, nemluvě o tom, že snímek provázela pověst necudné podívané a církev jej dokonce chtěla zakázat. Nakonec ovšem byla Kočka nominovaná na šest Oscarů a byť žádného nezískala, dodnes patří ke klenotům světové kinematografie. Brzy nato se Elizabeth provdala za Eddieho Fischera. Za pár měsíců však své, v pořadí již čtvrté svatby, hořce litovala. Stále více si uvědomovala, že si Fischera vzala v jakémsi poblouznění a že ho vlastně vůbec nemilovala. Přesto s ním vydržela až do okamžiku, než se při natáčení legendární Kleopatry seznámila s dalším osudovým mužem svého života.

Vložil: Adéla Hofmanová