Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Kraus mi vynadal, že šance není každý den a že bych byl blbej.“ Herec nechce být Leoš Mareš, zato potřebuje peníze

27.03.2018
„Kraus mi vynadal, že šance není každý den a že bych byl blbej.“ Herec nechce být Leoš Mareš, zato potřebuje peníze

Foto: Facebook

Popisek: Jakub Pachař

Moderuje, ale také hraje a zpívá. Jakub Prachař, syn herců Dany Batulkové a Davida Prachaře je velmi vytížený člověk. Navíc se mu před pár měsíci narodila dcera a televize Prima teď vrací show Máme rádi Česko. Je tenhle člověk vůbec někdy doma?

V populární soutěžní show ztělesňuje hyperproduktivní Jakub Prachař kapitána jednoho týmu, který bojuje proti týmu druhému. V soutěži je Jakub Prachař od samého začátku, není to jediná show, kterou pro Primu dělá. Jeho moderátorská kariéra zde začala před osmi lety, kdy moderoval pořad Česko Slovensko má talent. Tehdy ale váhal, zda se má do moderování vůbec pouštět: „Dlouho jsem váhal, to je pravda. Kvůli kapele, divadlu a dalším věcem. V jednu chvíli jsem byl dokonce připravený to nevzít, protože haprovaly nějaké termíny, ale pak jsem mluvil s Janem Krausem a ten mi řekl, ať neblázním, že takováhle šance se nenaskytne každý den a že bych byl úplně blbej, kdybych ji pustil kvůli dvěma koncertům. Snažil jsem se mu koktavě vysvětlit, že má pravdu, ale já mám zase určitý závazky,“ řekl před lety v rozhovoru pro Reflex.

Nechtěl být Leoš Mareš

V tomto rozhovoru se vyslovil, že moderování není rozhodně tím, co by chtěl dělat na plný úvazek: „Já nebudu Leoš Mareš. Pro mě je moderování jenom disciplína, kterou si chci zkusit, a pak si půjdu zase po svém. Nejsem člověk z rádia a můj sen není být moderátor.“ To zní dnes dost zajímavě, když doposud moderoval každou další řadu Talentu, či třeba nedávno seznamku Take me Out. Moderovat prý ale začal hlavně kvůli penězům, doposud hlavně divadelní herec na tom totiž nebyl nijak zvlášť dobře.

Kalby a život s modelkou

Přitom kdysi dávno začínal ještě jako malý puberťák v reklamě. Pamatujete si reklamu na sušenky, které prý nikdy nejíš sám? Jakub zde ztvárňuje mladého skejťáka, kterého pronásledují kamarádi, aby si také dali sušenku a jedním z nich byla jeho pozdější žena modelka a moderátorka Agáta, tehdy Hanychová. Tihle dva se dali dohromady a jejich život byl jedna velká kalba. Pod vlivem jednoho z večírků se dokonce vzali. Jejich manželství plnilo pravidelně stránky bulváru, naposledy se o nich hojně psalo, když se chtěl Jakub rozvádět. Údajně prý přišel Agátě na nevěru s fotografem (ten to ochotně bulváru napráskal), bohužel v nejnevhodnějším okamžiku, Agáta byla těhotná.

Kryšpín k nám patří

I když se tehdy stěhoval a vypadalo to na rozkol, vše se uklidnilo. Jakub dítě přijal za své, k Agátě se přistěhoval zpátky a dcerka Mia se tak narodila do úplné rodiny, k bráchovi Kryšpínovi, kterého měla Agáta ještě z předchozího vztahu. S Kryšpínem se ostatně Jakub hodně sblížil: „Vzhledem k tomu, že Agáta dítě měla, bral jsem to jako samozřejmost, že k ní patří. Mám ho rád a nikdy jsem se nezabýval tím, že vychovávám dítě, které není moje. Prostě s námi je a není důvod nad tím přemýšlet,“ prohlásil před časem na serveru iDnes.cz.

Jakub, Kryšpín a Agáta

S Dykem se občas potká na chalupě

Do určité doby byl Jakub Prachař navíc členem jedné z nejpopulárnějších českých kapel, Nightwork, která měla za zpěváka charismatického Vojtu Dyka. Super úspěšná kapela se před pár lety rozešla, hovořilo se o tom, že se právě Jakub Prachař nesnese s Dykem: „On dělá svoje věci, já dělám svoje věci. Občas se potkáme někde na fotbale... Ale já myslím, že on je hodně někde na chalupě, kde tráví čas. Já to tak měl vždycky. S někým něco děláš, pak to skončí a pak se za čas třeba potkáte a navážete zpátky na tu spolupráci. Je to takhle snadný,“ zhodnotil situaci před časem na Primě.

Čertoviny točil kvůli Cimrmanovi

Ačkoliv se kapela rozpadla a odpadly náročné koncerty, stejně je dnes Jakub Prachař na roztrhání. V lednu šla do kin pohádka Čertoviny, kterou natočil Zdeněk Troška: „Hlavním důvodem, proč jsem tuhle roli přijal, bylo Cimrmanovo herecké desatero. Splnil jsem všech devět bodů a chyběl mi ten desátý, a to: Když hraješ čerta, nezapomínej, že máš ocas!“ smál se nedávno Jakub Prachař. Ve filmu totiž hraje hlavní roli čerta.

Jakub Prachař pochází ze známé herecké rodiny. Hercem byl už jeho dědeček Ilja Prachař a hraje i jeho tatínek David Prachař a maminka Dana Batulková. Sestra Mariana také hraje a zpívá. Jakub Prachař studoval gymnázium a posléze DAMU, školu ale ukončil po dvou letech, měl toho totiž moc…

V divadle totiž začal hrát už ve třinácti letech, šlo o Masku v Divadle Komedie. Divadlu je oddaný tělem i duší, nyní hraje třeba v úspěšném představení Federer – Nadal. Nebo společně se svým otcem v Životě s krajtou, na tom se podílejí nejenom David a Jakub Prachařovi, ale také hudebník Pavel Fajt.

Vložil: Michaela Špačková