Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Slavná kráska v Praze. Proč se nikdo neptá na jejího syna? Tajnosti slavných

25.03.2018
Slavná kráska v Praze. Proč se nikdo neptá na jejího syna? Tajnosti slavných

Autor: Facebook

Popisek: Catherine Denevue v Praze

FOTO Stalo se dobrou tradicí, že na české filmové festivaly jezdí spíše umělecké legendy než momentálně populární hvězdy a hvězdičky. A je to dobře, protože podobné akce připomínají jejich prostřednictvím vynikající filmová díla. Na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Praha- Febiofest převzala cenu Kristián za celoživotní přínos světovému filmu slavná francouzská herečka Catherine Denevue.

Letos pětasedmdesátiletá královna francouského filmu se během své úžasné kariéry setkala s množstvím skutečně výjimečných tvůrců. A je téměř neuvěřitelné, že tato stále senzačně vyhlížející elegantní Francouzka s pověstnou plavou hřívou, natočila svůj první film před více než šedesáti lety.

Kráska dne

Ale trvalo deset let než než získala pověst nejen mimořádně krásné, ale také talentované herečky a to díky dnes již kultovnímu snímku Luise Buňuela Kráska dne. Fascinujícím způsobem v něm zahrála roli frustrované manželky, která se během dne mění z frigidní krásky na náruživou prostitutku. Za výkony ve filmech Poslední metro a Indočína získala Césara a je majitelkou řady dalších prestižních ocenění.

Kristián pro Christiana

Není žádným překvapením, že kouzlu tak atraktivní ženy podlehlo mnoho mužů. Jedním z jejích partnerů byl režisér Roger Vadim, jehož životem prošlo mnoho dalších vyhlášených krasavic, ať už jde o Brigitte Bardot nebo Jane Fonda. Již rok poté, co se seznámili, se Catherine narodil syn Christian. Jenže bohém Vadim nebyl zrovna rodinný typ, a tak mladičká herečka zůstala se svým synem sama a s jeho otcem mnoho let nekomunikovala. Na Christiana je velmi pyšná a právě cenu Kristián, kterou tento týden získala na festivalu Febiofest, se mu rozhodla věnovat. Zdůvodnila to velmi zajímavým způsobem. Podle ní se totiž všichni ptají na její dceru Chiaru a na něj nikdo, přestože je také hercem.

Catherine Denevue a Roger Vadim

Složitý trojúhelník

Proč se média více zajímají o krásnou Chiaru, je nasnadě. Narodila se totiž z osudového vztahu, který Catherine několik let udržovala se svým, neméně slavným kolegou, Marcellem Mastroiannim. Bohužel však byl ženatý a se svou ženou Florou a Catherine nakonec žil ve složitém manželském trojúhelníku, jenž přinesl všem třem mnoho trápení. Když herečka nečekaně otěhotněla, tajně doufala, že se Marcello rozvede a zůstane s ní, ale opět měla smůlu a s dítětem zůstala sama. Dnes již pětačtyřicetiletá Chiara, taktéž herečka a zpěvačka, své rodiče nezapře, a je nápadně podobná jak jí, tak svému otci. Tvrdí ovšem, že své rodiče nikdy neviděla pohromadě.

Catherine Denevue a Marcello Mastroianni

V posteli s Formanem

I když si Catherine nepřála, aby se její dcera věnovala nejisté herecké profesi, nakonec se s ní několikrát sešla před kamerou. Ve filmu Milovaní, vyprávějícím o různých milostných trojúhelnících, si obě dokonce zahrály s Milošem Formanem. Ten se přiznal, že tuto roli vzal jednak kvůli samotné Catherine, jednak se mu prý stýskalo po francouzských restauracích. V rozhovoru pro časopis Květy vyprávěl, že herečka má s dcerou Chiarou velmi pěkné vztahy a že rozhodně nepředvádí hvězdné manýry. Na Febiofestu si slavná francouzská hvězda ale posteskla, že při natáčení některých scén tohoto filmu v Praze bohužel chyběla.

Stejně tak je zajímavé, že se před několika lety zúčastnila jedné z party Mezinárodního filmového festivalu, oficiálním hostem MFF se však překvapivě nestala.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace