Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak krásná, tak nešťastná. Když slavná herečka našla toho pravého, vzala jí ho smrt. Tajnosti slavných

18.03.2018
Tak krásná, tak nešťastná. Když slavná herečka našla toho pravého, vzala jí ho smrt. Tajnosti slavných

Foto: Wallpapers

Popisek: Elizabeth Taylorová

FOTO Minulý víkend jsme připomenuli, jakým trápením si prošla jedna z nejslavnějších a nejkrásnějších hollywodských hvězd, Elizabeth Taylorová. Vrchovatě pro ní platí, že ten, kdo má štěstí ve hře, jej nemá v lásce. I když se této mimořádně atraktivní ženě dvořilo mnoho mužů, skutečné lásky a partnerského štěstí si moc neužila. Během svého života přišla o dítě, o milovaného manžela, i o své největší přátele.

Z bolestného rozvodu s Nickym Hiltonem se Elizabeth naštěstí poměrně rychle vzpamatovala. Hodně jí pomohlo natáčení slavného filmu Místo na výsluní, v němž hrála společně s další velkou hollywodskou legendou, Montgomery Cliftem. Elizabeth se do vyhlášeného krasavce, který ji nesmírně přitahoval, okamžitě zamilovala a psala mu vášnivé dopisy, jenže záhy zjistila, že je tento  idol mnoha žen homosexuál.  Nakonec se z nich alespoň stali velcí přátelé a jejich velmi důvěrný vztah trval až do okamžiku, kdy se o pár let později Clift  zabil při autonehodě.

 

Dokonalá socha

Mnozí z těch, co se potkali s herečkou osobně, popisují, jak zůstali omráčeni z její krásy. Elizabeth navíc patřila k těm několika málo výjimkám, které ve skutečnosti vypadaly ještě mnohem lépe, než na filmovém plátně.  Ve své knize Elizabeth Taylorová - Nebezpečný život cituje Jiří Žák britského fotografa Toma Gatese: „Už od chvíle, kdy jsem spatřil  její obrázky na obálkách časopisů, jsem si říkal, jestli může být ve skutečnosti opravdu tak krásná.“ Snažil se s ní tedy setkat a když se mu to konečně podařilo, pečlivě zkoumal její tvář.  „Kupodivu byla ještě krásnější než na fotografiích. Ze všech úhlů vypadala jako dokonalá socha, živoucí umělecké dílo,“ popsal fotograf výjimečnou krásu Elizabeth Taylorové. Také další pamětníci tvrdí, že byla skutečně nejkrásnější ženou, jakou kdy potkali. Obzvláště nádherné byly její kobaltově modré oči. 

S Montgomety Cliftem zůstali přáteli

Nuda s gentlemanem

Podobný názor měl i populární britský herec Michael Wilding. Když spatřil Elizabeth, okamžitě ho uchvátila a jak se přiznal, její zjev mu doslova vyrazil dech. „Nikdy jsem neviděl tak nádherné, okouzlující křivky,“ přiznal se.  A i jí se inteligentní, vtipný a kultivovaný, byť od dvacet let starší elegán také zamlouval, a tak si začali vášnivý románek, který vyvrcholil sňatkem a narozením dvou synů. Zbrkle uzavřené manželství nakonec vydrželo téměř pět let, přestože bylo na zhýčkanou  a impulsívní herečku příliš usedlé. Chyběla jí vášeň a rozvážného anglického gentlemana prý dokonce provokovala k násilí.  Chtěla po něm, aby se choval jako chlap a ne jako vycpaný panák, on se ovšem vytočit nenechal a na její hysterické scény reagoval slovy, že ženy nebije. Zato ona mu na veřejnosti uštědřila několik facek. A byl konec. Přesto spolu oba zůstali přáteli až do dramatické Michaelovy smrti. Celý život trpěl epilepsií,  při jednom záchvatu upadl na  schodech a na následky vážného úrazu zemřel.

 

Druhý manžel byl Michael Wilding

Do třetice všeho dobrého. A zlého

Jestliže byl druhý manžel Liz Taylorové nudný patron, pak její v pořadí třetí, americký producent Mike Todd, byl jeho pravým opakem. Měl pověst nelítostného šéfa, poživačného výstředníka a hrubiána, který o zhýčkaných hollywoodských herečkách veřejně prohlašoval, že potřebují pořádně seřezat, aby daly pokoj.  Byl rovněž proslulý tím, že co si zamanul, toho také dosáhl. Přímočaře a bez okolků. O jeho seznámení s Liz kolují legendy. Když se prý dozvěděl, že její manželství s Wildingem skomírá,  přepadl ji při natáčení v kantýně  a naléhal na ni, aby  se rozvedla, nikoho jiného nehledala a vzala si ho. Už za týden si oba vyznali lásku. „Byl neodolatelný,“ přiznala Liz a poté začalo nejšťastnější období jejího života. Todd jí byl doslova posedlý,  vyhlášenou krásku neuvěřitelně rozmazloval, především luxusními šperky, za něž utrácel skutečně astronomické částky.  Ostatně, slabostí pro drahokamy byla Elizabeth Taylorová pověstná.

 

Mika Todda milovala. A ztratila 

Šťastná Liz

A zdaleka nezůstalo pouze u nich. Zamilovaný boháč slavil každou sobotu výročí jejich seznámení, a svoji lásku zaplavoval dalšími a dalšími luxusními dary, kromě šperků i obrazy, starožitnostmi, auty či dokonce jachtami. Nejkrásnějším dárkem ale byla skutečnost, že Elizabeth otěhotněla. Dceru Marii, která přišla na svět po dramatickém porodu, Mike hýčkal stejně, jako svoji nádhernou ženu. Podle blízkých přátel přesto nebyl život výstředního páru rozhodně žádnou idylkou. Byl plný vášnivých hádek a následného usmiřování, které jejich vztah umocňovaly.

 

Když se Elizabeth konečně dočkala partnera, který ji zbožňoval a obdivoval, a totéž platilo o ní, nebyl jí souzen na dlouho. Těsně před tím než šťastní manželé oslavili první výročí své svatby, měli společně odletět na slavnostní večeři do New Yorku. Herečka, často sužovaná různými zdravotními neduhy, se však necítila dobře, a tak raději zůstala doma.  A to jí také zachránilo život. Mike Todd zahynul  při letecké katastrofě, v letadle, které pojmenoval Šťastná Liz.

Vložil: Adéla Hofmanová