Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Turkovi jsme ustoupili, teď drží celou unii za koule. Komentář Štěpána Chába

komentář 13.03.2018
Turkovi jsme ustoupili, teď drží celou unii za koule. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

A tak začněme zabíjet lidi, kteří jsou nám v oblasti Blízkého východu nejblíž. Turecká armáda už několik týdnů ostřeluje v Sýrii kurdské oblasti. Nyní je těsně před hradbami města Afrín. Chystá se krveprolití jak ozbrojených kurdských složek, tak i civilního obyvatelstva. Přičemž Kurdové lvím podílem stojí za poražením islámského státu. Do města Afrín se přesunulo velké množství uprchlíků před syrskou válkou. I ti, předpokládejme, dostanou po hubě.

Kurdové jsou nám v oblasti Blízkého východu smýšlením nejbližší. Jsou zastánci rovnosti, svobody vyznání, svobody projevu, demokracie a všemi podobně honosnými přízvisky, kterými se snažíme opentlit náš režim, ač pentličky často plníme jedem. Kurdové za svobodu a sebeurčení bojují už desetiletí. My už ji začínáme jen popírat, asi z přežrání. V počátcích syrské války jsme Kurdy zbrojili, zbrojili je i Američané. Byla to naše asistence stran boje proti fanatikům z islámského státu. Když mouřenín splnil svou úlohu, popral fanatiky z ISIS, nakašlat na jeho další osud.

Turek vrahem

Turecko je náš spojenec, významný člen NATO, na jeho území mají Američané základnu s minimálně padesáti jadernými hlavicemi, Merkelová Turka uplácí z peněz daňových poplatníků, aby k nám nepustil statisícová stáda imigrantů, protože to by pro Merkelovou a unii mělo devastující účinky. Holt, musí se to omezit, aby se to pak mohlo pustit naplno. Stačí počkat na Dublin IV. S Turkem se nadále jedná o vstupu do EU. Ač tedy s rozpaky a poukazováním na to, že Turek najel na autoritářský režim, který nemá v EU co dělat.

Zároveň Turek doposud popírá genocidu Arménů z počátku minulého století, kdy vyvraždil přes milion a půl lidí. Turek jako první zavedl princip průmyslového vyvražďování za pomoci koncentračních táborů. Pak v něm vesele pokračovala Velká Británie v Búrských válkách, Sovětský svaz ve svých gulazích a následně Němci a jejich tábory rozeseté po celé Evropě, výrazněji pak ve východní, protože vyvražďování se mělo přeci jenom dotýkat hlavně Židů a Slovanů. Turek trestá ostatní státy diplomatickou cestou, když uznají vyvražďování Arménů jako genocidu a vinu přepošlou na tureckou stranu.

Jednou hajzlovi ustoupíš, příště už tě chytí za koule

Když on ten Turek má pro nás strategickou hodnotu, je druhou nejpočetnější armádou v rámci NATO, my mu musíme jít na ruku, jinak bychom museli jednat jako politici, nikoliv jako ustrašené slepice, které se snaží vše vyřešit úplatky na mezinárodní úrovni. My, Evropané, stáhli kalhoty a necháme Erdoğana provádět s naším pozadím rejdy ze Sodomy Gomory. A protože je Turek nepostradatelný pro kupčíky z Evropské unie, mlčíme, když se na Kurdech provádí další genocida. Mlčíme, protože nám chybí politik, chybí nám člověk, který by se naučil u jednacího stolu mlátit pěstí do stolu. Naše jednání nám rok od roku stahuje kalhoty níž a níž. Lidská práva jsou pro unii zkrátka jen politickým PR. Nikoliv jedním ze základních kamenů EU. Zajímavostí je, že nedávno Erdoganovi požehnal na osobní návštěvě ve Varikánu i papež František.

A Turkovi jsme ustoupili, teď drží celou unii za koule. A nepustí. Jako ohař bude držet a drtit. Co čeští politici? Vzpomeňte osudu Markéty Všelichové a Miroslava Farkase, odsouzených v Turecku za údajnou podporu terorismu. Co dokázala česká politická hra na diplomacii? Kulové. Oba zatčení páchnou v Turkově vězení. Zatím si odseděli jeden rok, čeká je dalších pět. A oni se jich dočkají, protože česká diplomacie radši rauty, než tvrdá jednání. A za co byli v Turecku zatčeni? Za podporu Kurdů. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas si u Turka užívají peklo na zemi, naši diplomaté si objednávají další aperitiv. Místo Kurdů budeme zkrátka podporovat syrské rebely, u kterých nevíme, jestli nám za chvíli nebudou stejnými zbraněmi střílet do hlav, protože prostě fanatik.

Co proti tomu dělat?

Jak asi ovlivnit jednání Turecka proti Kurdům. Zdá se to z obýváku někde z Lobendavy nemožné. Ale není. Stačí hromadně útočit dopisy a zprávami na ministerstvo zahraničí a požadovat, aby naše vláda nemlčela, aby jednala, aby zablokovala přísun zbraní do Turecka jak na národní úrovni, tak na úrovni unie, v rámci unie dosáhnout toho, aby unijní politici také nemlčeli. A nakonec apelovat na ministerstvo, aby Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli převezení k odpykání trestu do České republiky. A bylo by to k něčemu? Genocida Kurdů nám sledování oblíbeného seriálu rozhodně neohrozí. V pohodě, popcornu je dost.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace