Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do řady a povinně milovat Evropskou unii. Povinně! Komentář Štěpána Chába

komentář 06.03.2018
Do řady a povinně milovat Evropskou unii. Povinně! Komentář Štěpána Chába

Foto: wiki

Popisek: My milujeme Evropskou unii; ilustrační obrázek

Z evropského sajuza přišla krásná zpráva. Evropská komise dala tři měsíce provozovatelům sociálních sítí na to, aby se přizpůsobili novému nařízení. Od teď za tři měsíce budou mít sociální sítě povinnost mazat komentáře, videa a fotografie do 60 minut od nabonzování. Bez pardonu. Pokud nesmažou nahlášený komentář, video či fotku, čeká je pokuta 5 000 000 korun. V přepočtu. K čemu to povede si nejspíš dokážeme představit. Přesto se to pokusím vysvětlit formou fiktivního dopisu, kde adresátem jsme my a odesílatelem Evropská komise. Nutno ještě dodat, že nařízení vzešlo z rukou iniciativní kr… pí… ééé… paní Věry Jourové. Čert nám ji byl dlužen. Následuje dopis, který, nejspíš, napsala Věra Jourová.

Vážené soudružky, vážení soudruzi,

v rámci ochrany před jiným, než naším názorem, zavádíme cenzuru na sociálních sítích. Je to pro vaše dobro. Trochu jste nám bez přísné cenzury začali vlčet. Mysleli jste a zpochybňovali naši politiku, což, uznejte, nám nemůže být po chuti. My chceme spojit celý kontinent pod jednu vládu, chceme vás, vy tupci, sjednotit, dát vám příležitosti, možnosti, chceme vás obohatit cizími kulturami, a myslíme to s vámi, do prdele, dobře, copak si to neuvědomujete?!?

A tak, s platností za tři měsíce, začne tvrdá cenzura vašich názorů a postojů na sociálních sítích jako je Facebook, Youtube, nebo Twitter. Budete-li nám tam kvákat ty vaše nesmysly plné vlastních názorů, prostě vás smažeme. Sociální sítě mají sloužit převážně ke sdílení roztomilých zviřátek, veselých pádů na držku při bobování a amatérským snahám o zpěv. Nikoliv, a to s konečnou platností, nikoliv k vyjadřování vlastního názoru. A to obzvláště, pokud se míjí s tím naším.

A že si to neobhájíme? Miláčci, my už se vás na nic ptát nemusíme, na to už jste si pomalu mohli zvyknout. A je cenzura tím správným prostředkem? Vzpomeňte si třeba na oslavy Nového roku v německém Kolíně. Chápeme, že pro ty ženy to všechno mohlo být trochu nepříjemné. Ale vcítil se někdo do těch našich uprchlíků? Jak oni musí trpět? Izolovaní v cizí zemi, bez lásky své družky, bez vlastní země, bez rodiny. Mohl se jim někdo divit, že projevili trochu lásky k ženám? Vždyť oni jsou uprchlíci. Prošli utrpením. A kdyby v té době fungovala naše cenzura, kterou zavádíme bohužel až nyní, tak se o titěrném incidentu v Kolíně ani nedozvíte. Prostě by se k vám ty informace nedostaly a my bychom mohli, bez překážek a bez vašich hloupých názorů, budovat tu naši utopickou apokalypsu Evropské unie dál. Takhle se nám cukáte. Ale s tím je konec, holoubci.

Ano, jsme připraveni i na eventualitu, při které zazní – ale vždyť tím nabouráváte demokracii, svobodu. A na to máme pádnou odpověď – my jsme demokracie, my zaručujeme svobodu, my jsme záruka toho, že váš život bude plynout v nádherné nevědomosti. V jednotě je přeci síla a my všichni budeme jednotní, protože se k vám jiný názor, než ten náš, nedostane. No nebude to krása? Evropskou unii už nikdo nebude zpochybňovat, nebude neustále remcat a říkat, že by se měla reformovat. Proč reformovat? Nám je v Evropské unii dobře, není co reformovat. Funguje nám to. Nevšimli jste si po tom klatém Brexitu? My jedeme pořád stejně, před Brexitem i po něm, z toho logicky plyne, že jsme to dělali dobře. Tak proč to bořit.

A zastavíme, to je sakra bonus, i ty z vás, kterým už slovo reforma leze krkem a přesedlali rovnou na slovo czexit. Tak těm odzvonilo dokonale. Mluvit o czexitu, to totiž není politická diskuse, to je EXTRÉMISMUS – uvědomte si to konečně. A extrémismus my chránit nebudeme, ten nepatří do svobodné společnosti založené na diskusi a pluralitě názorů. Krom jiného do ní nepatří ani jakékoliv jiné zpochybňování naší práce. Uvědomte si, že kdybychom zavedli tuto cenzuru před Brexitem, k žádnému nedojde. Evropská unie by byla bez šrámu. Cenzura je tady proto, abychom byli navěky spolu, meine Lieben. 

Můžete se nadále na sociálních sítích hádat nad tím, zda se vám víc líbí koťátka nebo štěňátka, zda si koupíte radši tenhle, nebo ten druhý telefon, ale, a o to se postaráme, nebudete už zavazet se svým názorem na to, co máme my dělat. To my víme víc než dobře. A rozhodně lépe, než vy. My jsme totiž odborníci na politiku a chod Evropské unie. Vy jste jen tupci, smiřte se s tím. 

A proto si ode dneška vždy před spaním a po probuzení stokrát zopakujte mantru: My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! 

Pak budeme všichni šťastní. Všichni!!!!!!!!!!!!!!!!!! Povinně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb