Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do řady a povinně milovat Evropskou unii. Povinně! Komentář Štěpána Chába

komentář 06.03.2018
Do řady a povinně milovat Evropskou unii. Povinně! Komentář Štěpána Chába

Autor: wiki

Popisek: My milujeme Evropskou unii; ilustrační obrázek

Z evropského sajuza přišla krásná zpráva. Evropská komise dala tři měsíce provozovatelům sociálních sítí na to, aby se přizpůsobili novému nařízení. Od teď za tři měsíce budou mít sociální sítě povinnost mazat komentáře, videa a fotografie do 60 minut od nabonzování. Bez pardonu. Pokud nesmažou nahlášený komentář, video či fotku, čeká je pokuta 5 000 000 korun. V přepočtu. K čemu to povede si nejspíš dokážeme představit. Přesto se to pokusím vysvětlit formou fiktivního dopisu, kde adresátem jsme my a odesílatelem Evropská komise. Nutno ještě dodat, že nařízení vzešlo z rukou iniciativní kr… pí… ééé… paní Věry Jourové. Čert nám ji byl dlužen. Následuje dopis, který, nejspíš, napsala Věra Jourová.

Vážené soudružky, vážení soudruzi,

v rámci ochrany před jiným, než naším názorem, zavádíme cenzuru na sociálních sítích. Je to pro vaše dobro. Trochu jste nám bez přísné cenzury začali vlčet. Mysleli jste a zpochybňovali naši politiku, což, uznejte, nám nemůže být po chuti. My chceme spojit celý kontinent pod jednu vládu, chceme vás, vy tupci, sjednotit, dát vám příležitosti, možnosti, chceme vás obohatit cizími kulturami, a myslíme to s vámi, do prdele, dobře, copak si to neuvědomujete?!?

A tak, s platností za tři měsíce, začne tvrdá cenzura vašich názorů a postojů na sociálních sítích jako je Facebook, Youtube, nebo Twitter. Budete-li nám tam kvákat ty vaše nesmysly plné vlastních názorů, prostě vás smažeme. Sociální sítě mají sloužit převážně ke sdílení roztomilých zviřátek, veselých pádů na držku při bobování a amatérským snahám o zpěv. Nikoliv, a to s konečnou platností, nikoliv k vyjadřování vlastního názoru. A to obzvláště, pokud se míjí s tím naším.

A že si to neobhájíme? Miláčci, my už se vás na nic ptát nemusíme, na to už jste si pomalu mohli zvyknout. A je cenzura tím správným prostředkem? Vzpomeňte si třeba na oslavy Nového roku v německém Kolíně. Chápeme, že pro ty ženy to všechno mohlo být trochu nepříjemné. Ale vcítil se někdo do těch našich uprchlíků? Jak oni musí trpět? Izolovaní v cizí zemi, bez lásky své družky, bez vlastní země, bez rodiny. Mohl se jim někdo divit, že projevili trochu lásky k ženám? Vždyť oni jsou uprchlíci. Prošli utrpením. A kdyby v té době fungovala naše cenzura, kterou zavádíme bohužel až nyní, tak se o titěrném incidentu v Kolíně ani nedozvíte. Prostě by se k vám ty informace nedostaly a my bychom mohli, bez překážek a bez vašich hloupých názorů, budovat tu naši utopickou apokalypsu Evropské unie dál. Takhle se nám cukáte. Ale s tím je konec, holoubci.

Ano, jsme připraveni i na eventualitu, při které zazní – ale vždyť tím nabouráváte demokracii, svobodu. A na to máme pádnou odpověď – my jsme demokracie, my zaručujeme svobodu, my jsme záruka toho, že váš život bude plynout v nádherné nevědomosti. V jednotě je přeci síla a my všichni budeme jednotní, protože se k vám jiný názor, než ten náš, nedostane. No nebude to krása? Evropskou unii už nikdo nebude zpochybňovat, nebude neustále remcat a říkat, že by se měla reformovat. Proč reformovat? Nám je v Evropské unii dobře, není co reformovat. Funguje nám to. Nevšimli jste si po tom klatém Brexitu? My jedeme pořád stejně, před Brexitem i po něm, z toho logicky plyne, že jsme to dělali dobře. Tak proč to bořit.

A zastavíme, to je sakra bonus, i ty z vás, kterým už slovo reforma leze krkem a přesedlali rovnou na slovo czexit. Tak těm odzvonilo dokonale. Mluvit o czexitu, to totiž není politická diskuse, to je EXTRÉMISMUS – uvědomte si to konečně. A extrémismus my chránit nebudeme, ten nepatří do svobodné společnosti založené na diskusi a pluralitě názorů. Krom jiného do ní nepatří ani jakékoliv jiné zpochybňování naší práce. Uvědomte si, že kdybychom zavedli tuto cenzuru před Brexitem, k žádnému nedojde. Evropská unie by byla bez šrámu. Cenzura je tady proto, abychom byli navěky spolu, meine Lieben. 

Můžete se nadále na sociálních sítích hádat nad tím, zda se vám víc líbí koťátka nebo štěňátka, zda si koupíte radši tenhle, nebo ten druhý telefon, ale, a o to se postaráme, nebudete už zavazet se svým názorem na to, co máme my dělat. To my víme víc než dobře. A rozhodně lépe, než vy. My jsme totiž odborníci na politiku a chod Evropské unie. Vy jste jen tupci, smiřte se s tím. 

A proto si ode dneška vždy před spaním a po probuzení stokrát zopakujte mantru: My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! My milujeme Evropskou unii! 

Pak budeme všichni šťastní. Všichni!!!!!!!!!!!!!!!!!! Povinně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace