Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Velkolepého úspěchu dosáhla jakoby mimochodem. Dokáže zlatá Ester triumfovat i podruhé?

22.02.2018
Velkolepého úspěchu dosáhla jakoby mimochodem. Dokáže zlatá Ester triumfovat i podruhé?

Foto: Facebook

Popisek: Ester Ledecká zvítězila v superobřím slalomu a stala se tak vůbec prvním českým alpským lyžařem, který získal zlatou medaili na ZOH

FOTOGALERIE Sáhne i po druhém zlatě? Česko si užívá překvapivou olympijskou šampionku, která se v posledních hodinách soustředila na další závod. Česká televize se dušovala, že ten už vysílat bude. A sledovanost? Nejspíš obrovská!

Ester Ledecká musí být neuvěřitelný blázen do zimních sportů. Aby někdo soutěžil na zimní olympiádě ve dvou disciplinách, je naprostý unikát. A aby někdo zběhl ze snowboardu k lyžím a jen tak mimochodem vyhrál královskou disciplinu, jakou je super obří slalom, to se zkrátka a dobře ještě nikdy nestalo. Ester, jak to tak vypadá, si přála na olympiádě startovat ve všem možném. Nyní se chystala na snowboardu na slalom, ale i na sjezd, který už nestihne, což je jí prý velmi líto…

Snowboard vysílat budou

Ester čekala ve čtvrtek kvalifikaci, která se nakonec kvůli větru nejela, pojede se spolu s napínavým finále až v sobotu. Podle České televize se nemusíme bát, že bychom tento závod neviděli. Na ČT se snesla velká kritika, protože zlatý závod Ester Ledecké nešel živě, ale televize se brání. Kvůli novým pravidlům a vysílacím právům může vysílat pouze jeden závod. A je celkem logické, že přednost dostal hojně sledovaný hokej… „Schytali bychom to tak, nebo tak!“ hájí se televize.

Šoumenka to zrovna není

O Ester se ví, že rozhodně není nějaká extrovertka. Je to dívka, která je zvyklá být se svou rodinou. Na olympiádě jí pomáhá zejména přítomnost maminky Zuzany, která se sem s ní (kromě táty zpěváka Janka Ledeckého) vypravila, i když se bojí létání, což Ester udělalo velkou radost. Ester působí v osobním styku mile, ale rozhodně to není šoumenka, která by si přítomnost kamer a zájem médií užívala. Komunikaci s médii považuje spíš za nepříjemnou součást kariéry, a pokud může, ráda se jí vyhne.

Před fotografy je rodiče nestrkali

Před časem ji vyzval novinář a stand up komik Luděk Staněk, aby zodpověděla jeho 66 otázek, které pokládá různým osobnostem. Ester požádala raději o e-mailovou komunikaci a její odpovědi byly převážně lakonické. Více se rozpovídala jen o svém tatínkovi, což potvrzuje, jak moc blízko k sobě mají. Jako malá se prý domnívala, že táta hraje tenis. „Když odjížděl na koncert, tak říkal, že jde hrát − do divadla chodil hrát… Neřešila jsem to. Naši naštěstí byli z těch osvícených rodičů, kteří nás nestrkali novinářům před foťáky, takže jsem ani neměla pocit, že jsme nějaká mimořádná rodina,“ popisovala své dětství.

Dům plný muziky

K tomu patřila také otcova muzika. „Já jsem jeho muzikou byla obklopená pořád. Pro mě s bráchou byla jeho práce něco, jako když my jsme si hráli s legem nebo na bubny, tak Janek ‘si hrál‘ na kytaru nebo přemýšlel o divadelní scéně nebo kostýmech. Vím, že když seděl se Šimonem (Cabanem) nad maketou scény Hamleta, přinesli jsme si malinký figurky z Kinder vajíček a přišli za nimi do studia, jestli si můžeme taky ‘pohrát‘. Strkali jsme jim různý Mickey Mouse a dinosaury do té miniaturní scény a promenádovali se s nimi po papírových schodech, hráli si, že jsme taky v Království dánském… Šimon nasvěcoval scénu a Janek zkoumal, odkud na ni půjde Pepa (Vojtek) a kde se objeví Zdena (Studénková) nebo Sabina (Laurinová), Ivanka (Chýlková)… To jsem trochu odbočila, ale náš dům byl plný Jankovy muziky, protože tam měl studio a pracoval doma,“ zavzpomínala dojatě.

Jejich vztah je tak upřímný, že se před časem nebála přivést tatínkovi ukázat přítele. Tím je překvapivě nikoliv sportovec, ale muzikant, spoluhráč jejího bráchy v kapele The Whale. Jmenuje se Petr Petřek a s Jonášem Ledeckým hraje na basu.

 

Vložil: Michaela Špačková