Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Velkolepého úspěchu dosáhla jakoby mimochodem. Dokáže zlatá Ester triumfovat i podruhé?

22.02.2018
Velkolepého úspěchu dosáhla jakoby mimochodem. Dokáže zlatá Ester triumfovat i podruhé?

Autor: Facebook

Popisek: Ester Ledecká zvítězila v superobřím slalomu a stala se tak vůbec prvním českým alpským lyžařem, který získal zlatou medaili na ZOH

FOTOGALERIE Sáhne i po druhém zlatě? Česko si užívá překvapivou olympijskou šampionku, která se v posledních hodinách soustředila na další závod. Česká televize se dušovala, že ten už vysílat bude. A sledovanost? Nejspíš obrovská!

Ester Ledecká musí být neuvěřitelný blázen do zimních sportů. Aby někdo soutěžil na zimní olympiádě ve dvou disciplinách, je naprostý unikát. A aby někdo zběhl ze snowboardu k lyžím a jen tak mimochodem vyhrál královskou disciplinu, jakou je super obří slalom, to se zkrátka a dobře ještě nikdy nestalo. Ester, jak to tak vypadá, si přála na olympiádě startovat ve všem možném. Nyní se chystala na snowboardu na slalom, ale i na sjezd, který už nestihne, což je jí prý velmi líto…

Snowboard vysílat budou

Ester čekala ve čtvrtek kvalifikaci, která se nakonec kvůli větru nejela, pojede se spolu s napínavým finále až v sobotu. Podle České televize se nemusíme bát, že bychom tento závod neviděli. Na ČT se snesla velká kritika, protože zlatý závod Ester Ledecké nešel živě, ale televize se brání. Kvůli novým pravidlům a vysílacím právům může vysílat pouze jeden závod. A je celkem logické, že přednost dostal hojně sledovaný hokej… „Schytali bychom to tak, nebo tak!“ hájí se televize.

Šoumenka to zrovna není

O Ester se ví, že rozhodně není nějaká extrovertka. Je to dívka, která je zvyklá být se svou rodinou. Na olympiádě jí pomáhá zejména přítomnost maminky Zuzany, která se sem s ní (kromě táty zpěváka Janka Ledeckého) vypravila, i když se bojí létání, což Ester udělalo velkou radost. Ester působí v osobním styku mile, ale rozhodně to není šoumenka, která by si přítomnost kamer a zájem médií užívala. Komunikaci s médii považuje spíš za nepříjemnou součást kariéry, a pokud může, ráda se jí vyhne.

Před fotografy je rodiče nestrkali

Před časem ji vyzval novinář a stand up komik Luděk Staněk, aby zodpověděla jeho 66 otázek, které pokládá různým osobnostem. Ester požádala raději o e-mailovou komunikaci a její odpovědi byly převážně lakonické. Více se rozpovídala jen o svém tatínkovi, což potvrzuje, jak moc blízko k sobě mají. Jako malá se prý domnívala, že táta hraje tenis. „Když odjížděl na koncert, tak říkal, že jde hrát − do divadla chodil hrát… Neřešila jsem to. Naši naštěstí byli z těch osvícených rodičů, kteří nás nestrkali novinářům před foťáky, takže jsem ani neměla pocit, že jsme nějaká mimořádná rodina,“ popisovala své dětství.

Dům plný muziky

K tomu patřila také otcova muzika. „Já jsem jeho muzikou byla obklopená pořád. Pro mě s bráchou byla jeho práce něco, jako když my jsme si hráli s legem nebo na bubny, tak Janek ‘si hrál‘ na kytaru nebo přemýšlel o divadelní scéně nebo kostýmech. Vím, že když seděl se Šimonem (Cabanem) nad maketou scény Hamleta, přinesli jsme si malinký figurky z Kinder vajíček a přišli za nimi do studia, jestli si můžeme taky ‘pohrát‘. Strkali jsme jim různý Mickey Mouse a dinosaury do té miniaturní scény a promenádovali se s nimi po papírových schodech, hráli si, že jsme taky v Království dánském… Šimon nasvěcoval scénu a Janek zkoumal, odkud na ni půjde Pepa (Vojtek) a kde se objeví Zdena (Studénková) nebo Sabina (Laurinová), Ivanka (Chýlková)… To jsem trochu odbočila, ale náš dům byl plný Jankovy muziky, protože tam měl studio a pracoval doma,“ zavzpomínala dojatě.

Jejich vztah je tak upřímný, že se před časem nebála přivést tatínkovi ukázat přítele. Tím je překvapivě nikoliv sportovec, ale muzikant, spoluhráč jejího bráchy v kapele The Whale. Jmenuje se Petr Petřek a s Jonášem Ledeckým hraje na basu.

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace