Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jeden z nejúžasnějších olympijských příběhů všech dob. Neuvěřitelné. Bláznivé. A krásné

19.02.2018
Jeden z nejúžasnějších olympijských příběhů všech dob. Neuvěřitelné. Bláznivé. A krásné

Autor: Youtube / repro

Popisek: Ester Ledecká na tiskovce bezprostředně po svém ohromujícím vítězství

Když jsem nedávno psala o tom, že Česko si připravilo na zimní olympijské hry další pecku a že se o nás ve světě bude zase načas mluvit především díky sportovcům, rozhodně jsem netušila, že půjde o pecku tak obrovskou. O tu se postarala Ester Ledecká, která předvedla něco tak neuvěřitelného, že tím šokovala nejen fanoušky sportu, ale i rodiče a sama sebe.

A dokonce vyvedla z míry i zahraniční média. Ta se předháněla doslova v superlativech. Podle nich   je nečekané vítězství Ester Ledecké  v superobřím slalomu vůbec největším překvapením  a nejúžasnějším příběhem v historii  olympijských her a něco takového prý svět ještě neviděl. Švýcarský deník  Blick pak  strhující vítězství Ledecké dokonce popsal jako olympijské drama, dramatičtější než všechna díla od Shakespeara, Schillera a Goetheho dohromady. Ostatně, ani samotná Ester nešetřila nadšením, když na svůj Facebook napsala: „Neuvěřitelné. Bláznivé. A krásné. Děkuji rodině, týmu i fanouškům. Je to medaile všech, kteří mi drželi pěsti.“ Nezapomněla přitom dodat, že už se těší na zítřejší trénink. Další důležitý závod, tentokrát na prkně, kde  je skutečnou favoritkou, ji totiž teprve čeká. 

Fantastická sněhová královna

To, že vítězství Ester v této prestižní disciplíně skutečně nikdo nečekal, nejlépe dokazuje skutečnost, že naprostá většina českých fanoušků i novinářů její fenomenální výkon nesledovala a dala přednost zápasu českých hokejistů s Kanadou. A na jejich obranu je třeba dodat, že ani sama závodnice s tím rozhodně  nepočítala, a tak se  na tento závod  nenalíčila, a proto si při rozhovorech  s médii nechávala na očích brýle. Na rozdíl od ostatních holek jsem nebyla připravená, že sem budu muset jít. Nemám make-up,“ vysvětlovala na tiskové konferenci a omlouvala se novinářům, že už dávno měla být na  snowboardovém tréninku.

 

Drsný brácha, decentní otec

Snad nejvíce se ale „sekla“ Česká televize, která senzační vítězství Ester Ledecké nevysílala a rovněž dala přednost hokejovému zápasu s Kanadou. Za to ji na svém Facebooku  napadl Jonáš Ledecký, který si stěžoval, že se  musel dívat na britskou televizi, aby mohl sestře fandit. Poté, co jeho vulgární reakci zveřejnil s chutí bulvár (ostatně, Krajské listy.cz také, vždyť jsme bulvár),  svoje vyjádření zmírnil. Naopak vkusně a skromně reagoval na fantastický triumf své dcery Janek Ledecký. Ten mimo jiné zveřejnil titulní stránku únorového vydání časopisu Forbes, na níž figuruje Ester s podtitulkem Fantastická sněhová královna. Janek k tomu glosoval: „Předvídavost časopisu Forbes, který se už dávno před korejským „přáteláčkem“ rozhodl  věnovat Ester svoji titulku v únorovém vydání, mě opravdu zaráží.“ To, jak byl senzačním výkonem Ester zaskočen, prozrazuje i jeho další glosa: „Už tomu fakt i věřím, že se to stalo.“ Po závodě prozradil novinářům, že sice v její úspěch i na superobřím slalomu věřil, ale třeba za rok, za dva nebo až na příští olympiádě. 

 

Triumf s Hamletem

Málo se ovšem ví, že velkého úspěchu se v jižní Koreji dočkal i Janek Ledecký. Když měl v roce 2007 v Soulu premiéru jeho muzikál Hamlet, záhy se dostal mezi nejprodávanější tituly a to v silné zahraniční konkurenci. S pokorou však tehdy dodal, že v tom má prsty především William Shakespeare. Právě mezinárodní úspěch Hamleta i jeho dalších děl přispěl k tomu, že Ledecký mohl výrazně finančně podporovat svoji dceru, která to dotáhla až na mistryni světa a olympijskou vítězku. Jak přiznal, stálo ho to nejméně dvanáct milionů korun.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace