Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kam se poděla jediná česká držitelka Oscara? Žije na opuštěném ostrově a její láska…

14.02.2018
Kam se poděla jediná česká držitelka Oscara? Žije na opuštěném ostrově a její láska…

Foto: Facebook

Popisek: Markéta Irglová nyní žije na Islandu, kde se zamilovala. V GENu řekla ostýchavě, že zde točila desku, poznala svého nynějšího přítele a tak... letenku do New Yorku nechala propadnout

FOTOGALERIE Tento týden oslaví své třicáté narozeniny jediná česká držitelka Oscara, nejprestižnější filmové ceny na světě, Markéta Irglová. Společně s irským hudebníkem Glenem Hansardem ji před deseti lety získali za píseň Falling Slowly k filmu Once. Navíc se dočkali další pocty, když tuto nádhernou skladbu mohli zahrát a zazpívat na slavnostním ceremoniálu, který sledovaly stovky miliónů diváků na celém světě.

S výrazně starším irským bouřlivákem se Markéta seznámila díky svému otci již ve svých třinácti letech. Dlouho byli pouze přáteli, ale nakonec se Glen stal její první osudovou láskou. Na společných koncertech procestovali celý svět, brzy se však rozešli. Jejich vášnivý vztah trval pouhý rok. „V podstatě jsme byli milostní partneři méně času, než jsme byli dobří kamarádi,“ přiznává dnes. 

Nejlepší je nečekat nic

A rozchodem skončilo také její první manželství s americkým kytaristou Timem Iselerem. I když v době, kdy se brali, byla křehká zpěvačka přesvědčená, že si vzala toho nejkrásnějšího člověka na světě, jejich vztah zkrachoval opět po roce. O důvodech rozchodu nikdy nechtěla mluvit, ostatně o svém soukromí toho Markéta nikdy příliš mnoho neprozradila. Z New Yorku, kde krátce žila, odešla do Irska a nakonec na Island. „Vždycky, když jsem myslela, že v životě něco vím, tak jsem nakonec byla jenom překvapená. Nejlepší je nečekat nic,“ říká skromně. 

Do třetice?

Vše nasvědčuje tomu, že potřetí  si vybrala lépe a se svým současným  partnerem, opět hudebníkem  Sturlou Mio Thorissonem (jeho snímek je se spoustou dalších v galerii), už má dokonce dvě děti. Dcera Árveig se narodila před pěti lety, syn  Eyvindur Högni před třemi. Kde a jak nyní Markéta žije, prozradila v dalším cyklu ČT Galerie elity národa, kam byla zcela právem zařazena. S rodinou bydlí  na Islandu, v domě, obklopeném panenskou přírodou, kde nechala vybudovat nahrávací studio. Mohla ho financovat díky honorářům za dosavadní úspěchy, především  filmu Once, který vydělal více než deset milionů dolarů. „Já nevím, co s těmi penězi udělal Glen, ale já jsem je šetřila a investovala je do tohoto studia,“ vyprávěla v Genu a provázela filmaře svým zázemím. Ukázala jim i své dvě děti, malý synek jí přitom seděl na klíně. Ve studiu nejen pracuje, ale schází se zde také se svými přáteli, pro které moc ráda vaří.

 

Klid v duši

Vysvětlila rovněž, proč se uchýlila na Island.  Má ráda přírodu a na svět showbyznysu a velkoměst není příliš dělaná: „Já mám ráda klid v duši a to je ve městě, kde je moc hluku, těžké dosáhnout.“  Ale přála by si zároveň, aby její studio praskalo ve švech  životem a kreativitou a aby v něm  vzniklo mnoho krásných desek a hudba, která bude pomáhat lidem tak, jako v těžkých chvílích pomáhá jí.

 

I když se do Islandu zamilovala, stále se vrací domů do Čech. Nejen proto, aby si její rodiče užili vnoučata, ale také kvůli koncertům, s nimiž ovšem šetří, stejně jako se svými deskami. Tu poslední, nazvanou Muna, vydala v roce 2014.  Kritici se shodli na tom, že jde o dokonalé album, na němž Markéta Irglová potvrdila, že je mimořádně talentovanou tvůrčí osobností. 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace