Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Imigranti? Je jim v Africe vedro, tak si je koukejte nakýblovat do baráku. Komentář Štěpána Chába

komentář 31.01.2018
Imigranti? Je jim v Africe vedro, tak si je koukejte nakýblovat do baráku. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Otázkou je, zda pan poslanec Zdechovský zkouší rukama znak srdce, nebo zda se učí od Merklové její gesto s mnohými, ale pouze jedním platným významem

Tak nějak už to normální Evropany přestalo bavit. Výmluvy na to, že imigranti sem táhnou hlavně z válkou rozvrácených zemí, už nepadají na úrodnou půdu. A to obzvláště, když v Sýrii je po ptákách. Finito. Válka téměř skončila. Putin to tam porychtoval. Může se začít s obnovou země a otevřené dveře Evropy by se měly zase zavřít. A pro jistou zalígrovat. Ale to se neudělá. Ne a ne a ne. Evropská komise nechce. Islamizovaná OSN také nechce. Evropský parlament nechce. A tak nesmíme chtít ani my.

19. ledna Evropský parlament schválil rezoluci, která hovoří o klimatické spravedlnosti, o právech žen a o genderu. A na to konto velmi důrazně doporučuje všem členským státům, aby včlenily právo na azyl s ohledem na klimatickou spravedlnost a na gender do svých zákoníků. Zkrátka – v Africe je vedro, přesuňme tedy všechny obyvatele Afriky do Evropy, kde zatím takové vedro není. V Africe, obzvláště v muslimských zemích, kašlou na lidská práva, žena tam je za patník vhodný k očurávání, přesuňme tedy Afričany do Evropy.

Klima a gender jako důvod pro azyl

A já si pořád říkal, co s tím globálním oteplováním celé ty roky mají. Už je tady pointa. Sociální inženýrství, globální oteplování jako záminka k rozbití starých struktur sociálního složení Evropy. Dostáváme se tak na velmi tenký led, ba přímo globálně oteplený led. Protože o azyl tak bude moci požádat kdokoliv. A bude na něj mít právo. Protože jedna část vědecké veřejnosti, ta co ráda podepisuje výzvy a angažuje se na požádání v různých politických tématech, tvrdí, že oteplování je hrozba a že včera bylo pozdě. Kašle na druhou, a početnější, část vědecké veřejnosti, která tvrdí, že oteplování není hrozba, protože k němu, když už, dochází kvůli přirozenému cyklu Země a slunce. Přečtěte si knihu Zelená, nikoliv modrá planeta od Václava Klause. Je to svižně napsaná kniha.

Druhým strašákem je gender. Gender jako právo na azyl. V muslimských zemích je to s genderem trochu na levačku. Ženy tam jsou za onuce hodnotou rovné velbloudovi. A logikou Evropského parlamentu je, že když to v těch muslimských zemích mají tak těžké, bylo by fajn je přesunout sem, aby se od nás naučili trochu rovnoprávnosti. A mě tak napadá – nebylo by vhodnější jim tam poslat pár brožurek? O hodnotách ženy, o stejných právech, o úctě? Jelikož když jejich tmářské přesvědčení natáhneme do Evropy, nezměníme tím jejich přístup k ženám. Jen ten přístup přesuneme sem. Diskriminace se tak jen rozplemení na větší území a začne ohrožovat i to málo, co jsme si vydobyli my.

Jsem kvůli výše řečenému xenofob a rasista?

Na výše řečené lze reagovat strašně jednoduše – jsi xenofobní nicka, rasista, zlý člověk, který nemá rád ani Medvídka Pú. A proč si tak pořád nepřipadám? Protože stále nevidím nosné protiargumenty. Politický islám je špatný. A muslimské země stojí na politickém islámu. Samotný islám, jakožto náboženství, vychází z mnohých pravd a mouder, ale jeho neoddělitelnou součástí je právě politika. Středověk je v Evropě braný jako temný. A temný byl hlavně proto, že křesťanství bylo úzce spjato s politikou. Náboženská dogmata tak určovala politiku. A bylo temno, jelikož politika nestála na základech práva, ale základech víry.

A ten středověký přístup si sem chceme instalovat zase. Ne, nechceme, Evropský parlament chce. Zfanatizovaná OSN chce. Místo toho, abychom nechali muslimským zemím prostor pro vlastní emancipaci, nakýblujeme si sem jejich doktríny, které budou zneužívat náš liberální právní systém k prosazení vlastní politiky.

Čeští europoslanci

A kdo z našich europoslanců hlasoval pro přijetí? Všimněte si při výčtu toho, jak strany v České republice káží vodu, v EU pijí víno. Brzy budou volby do Evropské parlamentu. Nebylo by od věci zvednout počet voličů a zvolit někoho jiného?

Pro přijetí hlasovali:

Jan Keller

Jaromír Kohlíček

Kateřina Konečná

Luděk Niedermayer

Jiří Payne

Pavel Poc

Miroslav Poche

Stanislav Polčák

Olga Sehnalová

Pavel Svoboda

Pavel Telička

Evžen Tošenovský

Jan Zahradil

Tomáš Zdechovský

Michaela Šojdrová

Jaromír Štětina

 

Proti hlasovali:

Jiří Pospíšil

Petr Ježek

Martina Dlabajová

Dita Charanzová

Vložil: Štěpán Cháb