Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hitler se také fotil se psy. Aneb ANO, bude sakra líp, hafíku Rambo. Komentář Štěpána Chába

komentář 24.01.2018
Hitler se také fotil se psy. Aneb ANO, bude sakra líp, hafíku Rambo. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Karla Šlechtová a pudl Rambo v akci

Karla Šlechtová se stala ministryní obrany. Bože, chraň tuto republiku a nedopusť, aby došlo k válce. Třeba i v Kambodži, mohlo by to mít nedozírné následky. Ministerstvo pro místní rozvoj nechala Šlechtová ve finančním chaosu. Ministerstvo obrany je prý s nástupem Šlechtové v paralýze. Ministryně má červené tlačítko a nejen to, má také pudla Ramba. A právě s ním se nechala nafotit profesionálním fotografem. Nejsou to hloupoučká selfíčka. Je to dobře odvedená práce fotografa, který ví, kdy to zmáčknout, aby fotografie zapůsobila na city.

V neděli hnutí ANO na svém facebookovém profilu sdílelo „bezstarostné“ fotografie Karly Šlechtové, na kterých pózuje se psem v maskáčovém obleku. Mnohé musí jistě hned napadnout, že možná díky maskáčovému oblečku psa nabylo hnutí ANO přesvědčení, že Karla Šlechtová je ta pravá pro Ministerstvo obrany. Karla to zvládne, Karla má psa v maskáčích, Karle dáme červené tlačítko. Její „víte kdo já jsem!!!“ bude působit na každého případného nepřítele. Uteče. Rozhodně uteče, pokud Karla začne šermovat i červeným tlačítkem. A psem Rambem. A svým mnohačetným tetováním.

Takhle se dělá politika podle hnutí ANO

To tetování totiž...

Tetování máme tak trochu spojené s podsvětím, s kriminálem. Nevím, zda společnost už přijala tetování jako vhodnou ozdobu ministerského úřadu, ale nejspíš si zvykneme. Zajímavé je slovo „devotion“, které má Šlechtová vytetované na zátylku. Což, mohu-li zahartusit svými překladatelskými schopnostmi, znamená „oddanost“. A musí nutně vyvstat otázka – oddanost komu, čemu? Pokud bych se ptal Šlechtové, odpoví něco ve smyslu – republice, národu, životu. Pokud by ovšem nezmáčkla červené tlačítko, abych byl eliminován.

Přesto, pokud bychom se řídili americkými filmovými trháky, jedná se o podřízení se v podsvětí. Označkování elitní prostitutky. Oddanost bossovi. Obzvláště, je-li tetování na takto zranitelném místě. Ale to jsme u fantazií hollywoodských tvůrců. Ale rozhodně člověk získá pocit, že Karla Šlechtová poslechne. Až přijde na věc, a bude muset poslechnout, tak poslechne. Koho, Bůh ví. Stále jsme ovšem u hollywoodských tvůrců. S ohledem na českou kotlinu lze předpokládat, že Karla prostě někoho ve dvaceti milovala a tak si nechala na krk vytetovat slovo „devotion“. I když je to divné, slovo „Jarda“ nebo spíš „Jaruna" by bylo asi vhodnější. No, doufejme, že to Babiš myslí dobře.

Svou oddanost zveřejnila Karla Šlechtová na vlastním Instagramu

Hrůza a děs

Přesto mě přinejmenším děsí, že právě takový člověk, jako je Karla Šlechtová, stanul na postu ministra obrany. Možná řeknu něco hrubě šovinistického, a feministickým spolkům se předem omlouvám, ale neměl by na takovém postu sedět chlap? Nejlépe chlap, který problematice rozumí? Ono to pak z rukou Babiše nevypadá, že to má nějak důkladně promyšlené. Protože na ministerských místech by měli být odborníci. Lidé, kteří zadanému resortu rozumí víc než většina ostatních. Protože jedině tak můžeme mít jakous takous jistotu, že republiku povede vláda tím správným směrem.

A jelikož byla Karla Šlechtová ministryní pro místní rozvoj, je velmi zvláštní byť i jen uvažovat o tom, že by byla schopná vést další ministerstvo se zcela odlišnou problematikou. Víte, ono to pak vypadá, že si sorry jako ANO Šéfe rozdali funkce, které byly k mání, aniž by dumali nad tím, který člověk bude pro daný resort tím nejvhodnější. Prostě je Babiš jenom rozházel po ministerstvech. A to nevoní zrovna dvakrát dobrou vládou.

A pózování s pudlem Rambem?

No to jsme to dopracovali. Profi práce fotografa se propaguje v PR hnutí ANO jako nedělní chvilka klidu. Snaží se, po vzoru Hitlera, zaujmout útlocitné voliče tím, že budou dělat politiku svou laskavostí, svou láskou k psům. A nedochází jim, že oblbování má své meze a fotky psa nezakryjí to, že Karla Šlechtová je dokonale nekompetentní k vykonávání funkce ministryně obrany. Snad bude druhý pokus Andreje Babiše zajímavější.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie