Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Já vám dám #MeToo, až se vám zatmí před očima. Komentář Štěpána Chába

komentář 19.01.2018
Já vám dám #MeToo, až se vám zatmí před očima. Komentář Štěpána Chába

Foto: Youtube / repro

Popisek: Woody Allen také?

Tak, a popadl mě vztek. Emocionální výtrysk mohutnosti atomového výbuchu. V očerňovacím hledáčku módní kauzy #MeToo se ocitl Woody Allen. Stálice amerického nezávislého filmu. Každý rok Woody Allen vytlačí do světa film, kterému nesahá po kotníky celoživotní práce mnohých cizoložnic, které se v zrcadle oslovují jako geniální herečky a okydávají sociální sítě svými mindráky s hashtagem MeToo.

Obhroublý lynč ze strany zfanatizovaného ženského pokolení je dokonale za hranou i předstírané slušnosti. Trestně právní systém v civilizovaném světě nepřipouští soud ulice. Soudní moc má být nezávislá, to ona má prosazovat spravedlnost, posuzovat důkazy, výpovědi. A ke každému případu nespravedlnosti či nezákonnosti má být povolaná právě soudní moc a její nestrannost. Spravedlnost je přeci slepá, váží vinu každého bez zaujetí. Ulice vidí, a vidí hlavně to, co vidět chce. Právě s tím skandalizace za pomoci #MeToo pracuje. MeToo je šeredná spravedlnost ulice, která vybují ve společnosti vždy v dobách krvavých revolucí. Tak proč ji společnost akceptuje, když je popřením jejích vlastních hodnot? A když žádná krvavá revoluce neprobíhá?

Soud nesoud, budeš pykat

Před časem obvinila Allenova adoptivní dcera svého otce, že jí dělal jakési návrhy. Proběhl soud, Woody Allen byl očištěn, nebyl shledán vinným. Což se samozřejmě nelíbilo vyhrocené části ženského pokolení. Rozhodly se tedy napsat #MeToo a Woody Allen svůj příští film nejspíš nenatočí. Buď jej k smrti usouží mediální lynč, je mu 82 let, nebo mu začnou ubývat herci a producenti. Holt, Allen je stigmatizovaný, pošpiněný hashtagem. Stejně jako desítky mužů před ním.

A jsme zase u toho. Pokud Woody Allen nebyl shledán vinným u soudu, je nevinný. Ze strany feministických bojovnic se tedy jedná o nezákonné špinění Allenovy tvorby, jeho života a jeho pověsti. A to těsně nad hrobem Woodyho Allena. Namísto ovací za jeho filmy se dočkal hnoje, který ho začne zasypávat. Mistr ironie a cynismu a vyhrocených slovních přestřelek tak zdechne pod módní vlnou nenávisti. Nejde jinak, než souhlasit s další ikonou filmu. Alain Delon prohlásil: „Nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení,“ a dodal: „Někteří lidé se mi hnusí. Vše ovládá lež a záleží jen na penězích.“

Do lochu za hashtag

A jelikož se jedná vyloženě o protizákonnou záležitost, měly by se pisatelky hashtagu MeToo zavírat do lochu. Pokud došlo v jejich životě k jakémukoliv sexuálnímu obtěžování, nechť se obrátí na soud a násilníka usvědčí… jenže to je moc práce. A výsledek je nejistý. Sepsání udání s hashtagem je jednodušší, nikdo se neptá proč, nikdo neřve, dokaž to, spustí se jen lavina, která postiženého zavalí. A to obzvláště v Americe, kde se bere za sexuální predátorství i to, když muž pustí ženu sednout v autobusu.

Matt Taylor a jeho pláč do kamer

Pamatujete si skandál kolem trička evropského vědce Matta Taylora? Matt Taylor byl jedním z hlavních techniků, kteří dokázali přistát s vesmírnou sondou na letící kometě. Na tiskovou konferenci si oblékl tričko, na kterém byly nakreslené obrázky žen s bujným poprsím. Týden na to už plakal na další tiskové konferenci, kde se omlouval vzteklým feministkám, které jej protáhly kanálem. Nakašlat na zásluhy, nakašlat na to, že Taylor dokázal to, co drtivá většina lidstva nikdy ani nepochopí. On měl na sobě tričko. Nepsalo se o sondě, o kometě, psalo se o tričku. Mediální lynč. Matt Taylor vypadal na sebevraždu. Dotáhli jsme to fakt daleko.

Neúspěšní proti úspěšným

Nejde jinak, než se přidat k Delonovi a zvracet z doby, kterou nenávidím. Je plytká, vyprázdněná, povrchní a uboze závistivá. Neúspěšní kydají na úspěšné. A ty úspěšné, které se k úspěchu prosouložily, odhazují člověka jako použitý kondom. Posloužil, teď si oběti" mohou vyhojit svůj mindrák, že neřekly ne. Že jim byla kariéra bližší než vlastní důstojnost. Až budou tvořit jen prázdní muži bez odvahy, korektní a pro jistotu homosexuální, bude na světě veselo jak na tom hřbitově.

Vložil: Štěpán Cháb