Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Německu skončila demokracie a svoboda aneb krásný nový svět. Komentář Štěpána Chába

komentář 08.01.2018
V Německu skončila demokracie a svoboda aneb krásný nový svět. Komentář Štěpána Chába

Autor: Youtube / repro

Popisek: Beatrix von Storch se diví... My též

Tak nám začala diktatura, paní Müllerová. V Německu teď hodili na sociální sítě povinnost mazat závadný obsah do 24 hodin od upozornění. Jinak budou padat mastné pokuty. Už zablokovali účet poslankyni za AfD Beatrix von Storch, protože se rozčílila nad tím, že policie popřála k Novému roku na svém twitteru v arabštině. Zablokovali i účet satirického časopisu. Prostě jsme se konečně doplácali do stavu, kdy se smí mluvit jen o nezávadných tématech. Třeba o luxování.

Ono z toho tak trochu, paní Müllerová, plyne, že k cenzuře a omezení svobody slova se vláda Německa, Velké Británie, a teď už i Francie, rozhodla proto, že má prostě máslo na hlavě a není radno, aby se to máslo rozmazávalo mezi lidmi na sociálních sítích. A západ se tak nějak potápí do tyranie z přesvědčení. Protože dělá-li vláda něco špatně, pak nechce a zakazuje, aby byla možnost o tom mluvit. Cenzura není nic jiného, než touha, aby byl umlčený hlas opozice. Pluralita názorů, která je nutně základem předstírané i té skutečné demokracie, je od nynějška ve zmíněných zemích u konce. Zmizela. V Německu skončila demokracie a svoboda.

Salámová metoda

A že je dobře, že se postihují „nenávistná“ slova? Bylo by, kdyby současná cenzura nemazala i nepohodlnou pravdu a názory. Beatrix von Storch napsala: „Co se to sakra v této zemi děje? Jak to, že oficiální účet policie ze Severního Porýní-Vestfálska tweetuje v arabštině? Myslíte si, že tím uklidníte ty barbarské, muslimské hordy mužů, které hromadně znásilňují?“ Marine le Pen byla stíhána za to, že sdílela fotografie z řádění islámistických pošuků. Rozřezaná těla se do současného směrování politiky prostě nehodí. Tak se za jejich zveřejňování bude trestat. Bude se trestat i za to, že se upozorní na tlupy znásilňujících muslimů. Protože i když se to všechno děje, a stává se to ohrožením celé společnosti, mluvit se o tom nebude, protože prostě ne. V rámci humanismu prostě ne.

A tak se budou odkrajovat svobody. V Německu a Velké Británii už sedí lidé za své komentáře na sociálních sítích. Jsou ve vězení za to, že si něco myslí. A že si dovolili své myšlenky předat veřejnosti. A co když to nebude fungovat? Pokuty se mohou přesunout z provozovatelů sociálních sítí na samotné komentátory. Pokuty se budou stupňovat. Pokud ani to nepomůže, začne být zavírání za názor jednodušší. A pokud ani to neodradí, tresty se budou zpřísňovat. Svědectví o znásilnění, které oběť zprostředkuje přes sociální sítě, se tak odmění odnětím svobody na dobu neurčitou, ale určitě velmi nepříjemnou. Trend tu je. Německo má zase našlápnuto k tomu, zničit v Evropě všechno, co má smysl. Prostě – ženská, hoď si přes sebe burku a drž hubu – například.

Stačí umlčovat

„Demokratické“ špičky německé politiky tak odhalily svou dokonalou neschopnost přijmout vlastní omylnost a odvolat to, co provedly. Ať už je stav jakkoliv nevratný. To oni jsou na vině za postupné ničení Evropy, jsou vinni i tím, že rapidně roste odpor k Evropské unii a možnost jejího rozpadu. Ticho, které chtějí na sociálních sítích vyvolat svou cenzurou, bude nejhlasitější ticho, které vyvolat mohou. Protože zase zakazují mluvit, zakazují myslet, zakazují nesouhlasit. A takové zákazy vždy dojdou k pádu, k chaosu, k rozpadu. Ke zničení hodnot, na kterých společnost stála.

A nejde jinak, než dát vážně míněnou otázku – není nejvyšší čas cítit se přinejmenším vyděšeně? Vždyť zase nastupuje zlo. Už se zase zahryzlo do svobody člověka. Už zase ničí a umlčuje. Zdánlivě umlčuje nenávist, ve skutečnosti ale umlčuje jiný názor. Ne, ne, radši budeme hlasitě kvičet nad tím, že Putin posílá pár drobných na provoz Sputniku, než nad tím, že od souseda, od kterého jsme se vždy dočkali rány do zátylku, zase vychází zvuky děsu a hrůzy. V Německu už se zase začínají bát mluvit pravdu. A my bychom se tedy měli začít bát Německa a politiky, která z něho vychází. Zase to smrdí Gestapem.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace