Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Voláme Zemanovu lůzu, zastavme českou inteligenci. Komentář Štěpána Chába

komentář 04.01.2018
Voláme Zemanovu lůzu, zastavme českou inteligenci. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Zatavme Zemanovu lůzu?

Oheň už zase plane, budou volby. Ach jo, zase se musíme zachovat demokraticky, odvolit a smířit se s výsledky. Upřímně, ideální ty výsledky nebudou ani s jednou z devíti alternativ. ´Česká inteligence´ ovšem pozvedla prapor revoluce a volá po angažované volbě proti Zemanovi. Už zase. Stejně jako volala proti Babišovi. A stejně jako u Babiše, má to její volání opačný výsledek. Proč?

Po internetech bloudí jako výstřel z Aurory pamflet, který vyzývá českou inteligenci" k angažované volbě protizemana. Výstřel korunují slova „VOLÁME ČESKOU INTELIGENCI, ZASTAVME ZEMANOVU LŮZU“. Dále povídá o tom, že se musí zastavit směrování naší země do Ruska a do Číny a že se nesmí dopustit návrat StB a komunistů. Hurá. Už zase. Budeme volit proti. Prostě proto. 


Výzva české inteligence" pro českou inteligenci"

Nevolte Babiše a bum, Babiš je premiérem

Jako u voleb do parlamentu, když média, a s nimi angažovaní střelci z Aurory, neustále tepala do Babiše. Babiš je grázl, Babiš je zloděj, Babiš nás zavede do Ruska, Babiš je zlo. A premiérem je Babiš. I když je zlo. I když je zloděj. Stejnou, a stejně vychytralou, strategii zvolili volající do zbraně znovu. Na ně, bijte je, krleš. Je to lůza, je to svoloč, je to něco méně, než jsme my, česká inteligence". Ach jo, už zase, chuděry.

Protikomunistická hysterie už je vážně oprudná

Přes čtvrt století od konce komunistického režimu a každé volby se volá po tom, aby se volilo proti návratu komunismu. A volá se stále intenzivněji. Přičemž komunismus se nevrací a nevrací. A to i když volby dopadají natruc opačně, než jsou voliči vyzývání, aby volili. Komunismus už není téma, protože se diskvalifikoval. A to i v očích „lůzy“. Komunistický pokus zkolaboval, zkrachoval, zvítězil kapitalismus. Ale každé volby se kváká o obraně proti komunismu. Buhehe chlemst. Ač volby by měla provázet témata aktuální, témata skutečná, provází je Husák a jeho StB. Nežij v minulosti, dalo by se vzkázat „české inteligenci“.

Je vůbec koho volit?

A jaký je výběr mezi prezidentskými kandidáty? Projel jsem si rozhovory se všemi. A je to, milí přátelé, bída s nouzí. Plkal, prázdná hlava, exhibicionista, mlžný opar, blekotající nedouk, arogantní floutek. Nic jiného k mání. Státníka aby pohledal. Jediní, kteří mají dostatečnou profesionalitu parazitního politika, je Zeman a Topolánek. Ti se umí s dostatečnou šikovností vyhnout odpovědi, aby nebylo až zase tolik poznat, že dokonale nevědí, o co jde, nebo že nechtějí, aby na otázky padly přesné odpovědi. Další se v tom amatérsky koupou a po prvních otázkách vypadají… zpoceně. Ovšem státník mezi nimi není ani jeden.

Koho bude volit česká inteligence?

Máme tu devět kandidátů. Dva z nich jsou pro „českou inteligenci“ mimo hru. Zeman a Hannig, jako rudé prapory před býkem. Zbývá jich sedm. Horáčka budou volit zelení a starší liberální. Drahoše elita. Hynka vystupovači z EU. Topolánka podnikatelé a střední třída. Ostatní kandidáti jsou tu jen na okrasu. Takže česká inteligence se rozdělí mezi čtyři tábory, Zemanovi voliči jako jeden houf půjdou k jednomu táboru. Zemanovi tedy ubere nepatrně jen Hannig. A tak by si měla „česká inteligence“ udělat pořádek mezi kandidáty a vyslat do boje o hrad pouze jednoho. Rozmluvit kandidaturu okrasám, protože to jsou jen variace na čtyři další kandidáty. A mezi čtyřmi zbylými kandidáty vybrat jednoho, který bude sto nějaké hlasy získat ze všech skupin. Protože když se hlasy „české inteligence“ rozdělí mezi sedm kandidátů, naději mají prachmizernou. A hrozí, že Zeman projde už v prvním kole jako jasný vítěz. A to by byl pohlavek „české inteligenci“, který by zaduněl ozvěnou třikrát kolem zeměkoule.

Přesto se nemohu zbavit dojmu, že celá prezidentská volba je neskutečná fraška. Vždyť mezi kandidáty skutečně není koho vybrat a s čistým svědomím volit. Nemáme tu osobnost, která by byla schopná být představitelem státu. Já nemám koho volit. Nabídka je zase natolik zoufalá, že volit půjdu proti někomu, rozhodně ne pro někoho.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb