Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Voláme Zemanovu lůzu, zastavme českou inteligenci. Komentář Štěpána Chába

komentář 04.01.2018
Voláme Zemanovu lůzu, zastavme českou inteligenci. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Zatavme Zemanovu lůzu?

Oheň už zase plane, budou volby. Ach jo, zase se musíme zachovat demokraticky, odvolit a smířit se s výsledky. Upřímně, ideální ty výsledky nebudou ani s jednou z devíti alternativ. ´Česká inteligence´ ovšem pozvedla prapor revoluce a volá po angažované volbě proti Zemanovi. Už zase. Stejně jako volala proti Babišovi. A stejně jako u Babiše, má to její volání opačný výsledek. Proč?

Po internetech bloudí jako výstřel z Aurory pamflet, který vyzývá českou inteligenci" k angažované volbě protizemana. Výstřel korunují slova „VOLÁME ČESKOU INTELIGENCI, ZASTAVME ZEMANOVU LŮZU“. Dále povídá o tom, že se musí zastavit směrování naší země do Ruska a do Číny a že se nesmí dopustit návrat StB a komunistů. Hurá. Už zase. Budeme volit proti. Prostě proto. 


Výzva české inteligence" pro českou inteligenci"

Nevolte Babiše a bum, Babiš je premiérem

Jako u voleb do parlamentu, když média, a s nimi angažovaní střelci z Aurory, neustále tepala do Babiše. Babiš je grázl, Babiš je zloděj, Babiš nás zavede do Ruska, Babiš je zlo. A premiérem je Babiš. I když je zlo. I když je zloděj. Stejnou, a stejně vychytralou, strategii zvolili volající do zbraně znovu. Na ně, bijte je, krleš. Je to lůza, je to svoloč, je to něco méně, než jsme my, česká inteligence". Ach jo, už zase, chuděry.

Protikomunistická hysterie už je vážně oprudná

Přes čtvrt století od konce komunistického režimu a každé volby se volá po tom, aby se volilo proti návratu komunismu. A volá se stále intenzivněji. Přičemž komunismus se nevrací a nevrací. A to i když volby dopadají natruc opačně, než jsou voliči vyzývání, aby volili. Komunismus už není téma, protože se diskvalifikoval. A to i v očích „lůzy“. Komunistický pokus zkolaboval, zkrachoval, zvítězil kapitalismus. Ale každé volby se kváká o obraně proti komunismu. Buhehe chlemst. Ač volby by měla provázet témata aktuální, témata skutečná, provází je Husák a jeho StB. Nežij v minulosti, dalo by se vzkázat „české inteligenci“.

Je vůbec koho volit?

A jaký je výběr mezi prezidentskými kandidáty? Projel jsem si rozhovory se všemi. A je to, milí přátelé, bída s nouzí. Plkal, prázdná hlava, exhibicionista, mlžný opar, blekotající nedouk, arogantní floutek. Nic jiného k mání. Státníka aby pohledal. Jediní, kteří mají dostatečnou profesionalitu parazitního politika, je Zeman a Topolánek. Ti se umí s dostatečnou šikovností vyhnout odpovědi, aby nebylo až zase tolik poznat, že dokonale nevědí, o co jde, nebo že nechtějí, aby na otázky padly přesné odpovědi. Další se v tom amatérsky koupou a po prvních otázkách vypadají… zpoceně. Ovšem státník mezi nimi není ani jeden.

Koho bude volit česká inteligence?

Máme tu devět kandidátů. Dva z nich jsou pro „českou inteligenci“ mimo hru. Zeman a Hannig, jako rudé prapory před býkem. Zbývá jich sedm. Horáčka budou volit zelení a starší liberální. Drahoše elita. Hynka vystupovači z EU. Topolánka podnikatelé a střední třída. Ostatní kandidáti jsou tu jen na okrasu. Takže česká inteligence se rozdělí mezi čtyři tábory, Zemanovi voliči jako jeden houf půjdou k jednomu táboru. Zemanovi tedy ubere nepatrně jen Hannig. A tak by si měla „česká inteligence“ udělat pořádek mezi kandidáty a vyslat do boje o hrad pouze jednoho. Rozmluvit kandidaturu okrasám, protože to jsou jen variace na čtyři další kandidáty. A mezi čtyřmi zbylými kandidáty vybrat jednoho, který bude sto nějaké hlasy získat ze všech skupin. Protože když se hlasy „české inteligence“ rozdělí mezi sedm kandidátů, naději mají prachmizernou. A hrozí, že Zeman projde už v prvním kole jako jasný vítěz. A to by byl pohlavek „české inteligenci“, který by zaduněl ozvěnou třikrát kolem zeměkoule.

Přesto se nemohu zbavit dojmu, že celá prezidentská volba je neskutečná fraška. Vždyť mezi kandidáty skutečně není koho vybrat a s čistým svědomím volit. Nemáme tu osobnost, která by byla schopná být představitelem státu. Já nemám koho volit. Nabídka je zase natolik zoufalá, že volit půjdu proti někomu, rozhodně ne pro někoho.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace