Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Organizované pákistánské znásilňování v Anglii. Rogozov to napsal a Čulík ho udal. Komentář Štěpána Chába

komentář 13.12.2017
Organizované pákistánské znásilňování v Anglii. Rogozov to napsal a Čulík ho udal. Komentář Štěpána Chába

Autor: Policie Manchester

Popisek: Ledy se začínají hýbat. Zadržení Adil Khan, Mohammed Amin, Abdul Rauf, Mohammed Sajid, Abdul Aziz, Abdul Qayyum, Hamid Safi and Kabeer Hassan

Je zvláštní se vracet k téměř dva roky staré kauze udavačství Jana Čulíka z Britských listů. Ale okolnosti si toho žádají. Britský deník Telegraph 9. 12. 2017 vydal článek, kde odhaluje informace o tom, že pákistánské gangy znásilňují bílé holčičky. Že k organizovaným znásilněním dochází někde i déle než dvacet let a že soudy, policie a instituce k tomu mlčí. Je s podivem, že se k takové nekorektnosti mainstream odhodlal.

Telegraph nazval problém jako selhání integračních procesů. Spoluautorka článku Muna Adil k tomu uvedla: „Existují buňky britské pákistánské komunity, které se stále hlásí k zastaralým a sexistickým názorům na ženy, které jsou zakotveny v jejich interpretacích islámu. Tyto zpátečnické názory jsou předávány z generace na generaci.“ Dále autorka rozvíjí myšlenku tím, že je potřeba nabourat zpátečnické myšlení těchto muslimů kulturou. Protože po přijetí západní kultury se rozpustí nekulturnost absurdního výkladu koránu a nauky islámu. Jedno naráží do druhého a tím pádem se nekulturnost sexistické netolerantní části muslimů rozmělní a stane se kulturou západní. Odhlédněme od toho, že podobné sny o integraci jsou naivní a zdůrazněme fakt, že pákistánská komunita věděla, co dělají její části plné násilníků. Přesto nedošlo k nahlášení a odsouzení.

Omluví se teď Jan Čulík za své udání?

Omluví se Jan Čulík za své udání Vladislavovi Rogozovi? Uhradí mu odškodné za utrpěné příkoří, ušlý zisk, prožitý stres? Vladislav Rogozov o problému organizovaného znásilňování bílých holčiček pákistánskými gangy psal na svém blogu Lidovek, dával rozhovor do Parlamentních listů a na to konto si vysloužil udání od Jana Čulíka. Jan Čulík napsal vedení britské nemocnice, kde byl Rogozov zaměstnaný jako anesteziolog. Nemocnice mu díky tomu „zmrazila“ pracovní poměr do doby, než dojde k prošetření udání. To trvalo přibližně půl roku, lékař byl v obložení médií a velkého stresu.

Poděkování Ivy Pekárkové

Iva Pekárková, spisovatelka a překladatelka, která žije dlouhodobě ve Velké Británii, Janu Čulíkovi poslala poděkování tohoto znění: „Dobrý den, pane Čulíku, chci poděkovat jménem všech normálních lidí za to, že se vám povedlo nahlásit Rogozova.“ Jan Čulík poděkování publikoval a přidal mimojiné výhrůžku případným kritikům: „Rasistické autory případných nenávistných článků také upozorňujeme, že v Británii existuje velmi efektivní nástroj civilní žaloby pro pomluvu. Důkazní břemeno je na autorovi pomluvy a odškodné bývá ve výši desítek milionů liber. Britské soudy si osobují jurisdikci nad celým světem, pokud byla pomluva zveřejněna na internetu. Na jazyku zveřejněné pomluvy nezáleží. Pro autora či pro podnik v ČR by odsouzení za pomluvu v Británii znamenalo doživotní bankrot. Precedenty existují.“

Je zvláštní, že Pekárkovic pojem normální člověk zahrnuje do ctností účelové lhaní, manipulaci, udávání a že za tyto ctnosti je potřeba takto ctnému člověku z hloubi duše děkovat. Normálním lidem Pekárkovic střihu je v jejich sociální bublině dobře a nenechají si zhatit své vlhké sny o úspěšném multikulturalismu realitou, kde multikulturalismus vybuchuje a stává se pro většinovou společnost krajně nebezpečný. Alias – Janu Čulíkovi i Ivě Pekárkové je vcelku jedno, že dochází k organizovanému znásilňování malých holčiček, hlavně že ta iluze ideální společnosti plné multi-kulti jede dál jako namydlená.

Kdo z koho dělá debila?

Jan Čulík káže o správné novinářské práci a poučuje o jejích principech. Pohrdá českými pisálky, kteří si pravdu, podle Čulíka, přizpůsobují. A namísto toho, aby do Rotherhamu jel a vyvrátil tvrzení Rogozova zdokumentováním stavu tamního společenství, bez jakéhokoliv ověřování faktů udal Rogozova novodobou formulkou o rasismu a xenofobii a znepříjemnil mu tak život na půl roku. A přitom doktor Vladislav Rogozov měl pravdu. Co s tím uděláte normální lidé? Zase zavřete oči? V tomto případě to není selhání jedince, ale celé komunity. V článku Telegraphu se píše, že pákistánská komunita ve zmíněných městech o všem věděla. Ale že bílé holky byly, a jsou, snadný cíl. Co takhle jim k tomu znásilňování dát hamburger. Kultury se tak pěkně promísí. K prznění holčiček zakousnout něco západní kultury.

Na závěr pak milou písničku pro normální lidi, srdcovku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace