Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Speciální taxi pro seniory brzy vyrazí do ulic dalších tří měst, rok už jezdí v Liberci a v Prachaticích

01.12.2017
Speciální taxi pro seniory brzy vyrazí do ulic dalších tří měst, rok už jezdí v Liberci a v Prachaticích

Autor: Konto Bariéry

Popisek: Taxík Maxík v akci, v Kuté Hoře

Projekt sociální taxislužby, která odveze seniory a další potřebné k lékaři, anebo třeba i na sraz bývalých spolužáků, pokračuje. Službu Taxík Maxík, kterou do života uvedlo Konto Bariéry nadace Charty 77 ve spolupráci s lékárnami Dr.Max, budou moci od příštího roku využít i občané Benešova, Mostu a Svitav. Zástupci z těchto měst převezmou klíčky od nových vozů v Brožíkově síni pražské Staroměstské radnice 4. prosince 2017.

Taxík Maxík poprvé vyjel v Prachaticích a Liberci – v roce 2016. Letos se přidala hned trojice míst: Kutná Hora, Praha 5 a Ústí nad Orlicí. A po Novém roce přibydou na seznam obsluhovaných lokalit další tři.

Platí to Dr. Max

Financování projektu zajišťuje prodej produktů vlastní značky Dr.Max; z každé prodané položky jde na speciální účet jedna koruna. Za takto shromážděné prostředky zakoupí Konto Bariéry nadace Charty 77 speciální mikrobusy, které pak poskytne městům či městským částem, respektive provozujícím organizacím. Ty mohou být různé – například v Prachaticích službu realizuje Charita Vimperk, v Ústí nad Orlicí tamní Červený kříž. „Jde o lokality a partnery doporučené sítí ambasadorů našeho projektu SenSen – Senzační Senioři“, vysvětluje ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků, „díky nim máme velmi dobrý přehled o potřebách seniorů v nejrůznějších koutech Česka.“

Paušální poplatek

Noví provozovatelé služby budou moci těžit z nasbíraných zkušeností svých předchůdců. Ty se mohou týkat například jednání s městy, právního ukotvení služby, nastavení dispečinku, provozní doby, výbavy aut, propagace či systému jízdného. Některé věci je užitečné sjednotit, jiné je lepší nastavit individuálně – například zmíněný tarif; někde je poplatek za službu paušální jako v hromadné dopravě, jinde zvolili taxu za kilometr. „Právě proto, abychom dosavadní zkušenosti sdíleli a zúročili, jsme letos poprvé zorganizovali setkání současných i budoucích provozovatelů“, říká Božena Jirků, „po dvou letech – s dostatečným odstupem a po dostatečné době fungování služby – měla taková výměna smysl. Nejde nám jen o plošné rozšiřování služby, ale také o růst její kvality.“ Devadesát procent klientely speciální taxislužby tvoří lidé mezi pětasedmdesáti a osmdesáti lety, zbytek pasažérů představují handicapovaní a děti.

Službu rozšíříme

Daniela Horáka, šéfa lékáren Dr.Max, které nákup vozidel financují, rozšiřování služby do dalších tří měst těší: „Projekt jsme startovali s představou, že se, když to řeknu s trochou nadsázky, stane prostě nekonečným. A všechno nasvědčuje tomu, že to byla správná ambice.“ Nové vozy se už tradičně partnerským organizacím předávají v adventním čase. Atmosféru letošního ceremoniálu podtrhne recitál Jaroslava Svěceného. Jeden z nejvýznamnějších českých houslistů současnosti vystoupí v Brožíkově síni bez nároku na honorář.

O Kontu Bariéry

Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Za více než dvacet let činnosti rozdělilo Konto Bariéry stovky miliónů korun, podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace