Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pohřbila prezidenta... Vášáryová se opět pustila do Česka. Jdeme prý opačnou cestou a máme v hlavě zmatek

29.11.2017
Pohřbila prezidenta... Vášáryová se opět pustila do Česka. Jdeme prý opačnou cestou a máme v hlavě zmatek

Autor: Facebook

Popisek: Magda Vašáryová

Není to zdaleka poprvé, co se bývalá diplomatka a u nás dříve velmi populární herečka Magda Vášáryová pustila do českých občanů. Jako velká zastánkyně Evropské unie a německé kancléřky Angely Merkelové nás pravidelně tepe za kritické postoje k EU a řešení uprchlické krize. A nyní se zase vyslovila k výsledkům říjnových parlamentních voleb i volbě prezidenta.

Jako vždy velmi sebevědomá  politička si pustila pusu na špacír v časopise Finmag, v němž se objevila také na titulní stránce. Na dramatické fotografii pózuje se sepjatýma rukama a výzvou: „Češi, proberte se.“ V rozhovoru nejprve reagovala na výsledky nedávných parlamentních voleb a přiznala, že pro ni nebyly žádným překvapením. Podle ní se stalo to, co předpovídaly průzkumy. Stran je podle ní  u nás moc a  jsou příliš malé: „Ukazuje to  zmatek a nerozhodnost v hlavách českých voličů,“ myslí si. Když se jí autor rozhovoru zeptal, jak to vlastně myslí, tak mimo jiné odpověděla, že v Česku převládá naštvanost místo racionálního uvažování. Připustila ale, že se teď populistům daří  v celé Evropě. Tím však její  peskování českých voličů zdaleka nekončí. Je přesvědčená, že mnoho z nich uvěřilo řečem, že všichni v politice kradou nebo si naivně myslí, že  velcí boháči nechtějí mít ještě více: „A proto se teď dělá apolitika“, postěžovala si. 

Babiš není Mečiar

Je ovšem zajímavé, že Vášáryová odmítá srovnání Andreje Babiše s Vladimírem Mečiarem. Mimo jiné proto, že doba, kdy na Slovensku drtivě zvítězil Mečiar, byla úplně jiná. Slovensko nebylo  v EU ani v NATO a ekonomicky na tom nebylo vůbec dobře. „Mečiar neuměl žádný jazyk, nevěděl, jak vypadá svět kolem. Navíc byl podle mě psychicky nemocný. Andrej Babiš je vzdělaný synáček vysoce postaveného člověka, žil v zahraničí, umí jazyky. S Mečiarem nemá nic společného. Maximálně to, že oba chtějí mít po svém boku mladou atraktivní blondýnku,“ nechala se slyšet.  Připustila ale určitou podobnost v tom, že úspěch mečiarismu i hnutí ANO není pouze záležitostí čtyř let. Varovala, že život v Česku ovlivní na mnohem delší dobu.

 

Za rok státní pohřeb?

Rozhovor  využila i k tomu, že opět  dala najevo svoji nevoli vůči postojům Česka k Evropské unii. Podle ní jdeme opačnou cestou. A podobně se vyjádřila i na adresu prezidenta Miloše Zemana.  Je přesvědčená, že pokud bude pokračovat ve své funkci, je to pro celou naši zemi velké riziko a naznačila dokonce možný černý scénář: „Voliči mohou z piety zvolit Miloše Zemana, vydat se s ním na Východ a k tomu mít za rok státní pohřeb.“  Myslí si rovněž, že jsou podceňovány šance Michala Horáčka, že by mohl být prezidentem zvolen on. V této souvislosti není od věci připomenout, že Horáček představil Vášáryovou jako svoji poradkyni pro zahraniční politiku. A že ona sama v roce 1999 neúspěšně kandidovala na prezidentskou funkci.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace