Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pomáda jí nevoněla, a zatímco Danny létal do oblak, Sandy nedala bez cvokaře ani ránu. Stala se totiž obětí podvodu, který nemá obdoby. Tajnosti slavných

11.10.2017
Pomáda jí nevoněla, a zatímco Danny létal do oblak, Sandy nedala bez cvokaře ani ránu. Stala se totiž obětí podvodu, který nemá obdoby. Tajnosti slavných

Autor: Paramount Pictures

Popisek: Olivia Newton-John

VIDEO Někdejší kasovní trhák Pomáda (Greace) sice oslaví příští rok již čtyřicáté ‘narozeniny‘, na popularitě jeho hitů se za ta léta téměř nic nezměnilo. Zato na představitelku jeho hlavní hrdinky si osud pořádně došlápl. Nadělil jí smůlu na chlapy, nemocnou dceru, nelítostnou bitvu s rakovinou, ztracenou lásku… a přitom na startu měla podmínky, které by jí mohl kdekdo závidět.

S představitelem Dannyho Johnem Travoltou se křehká australská herečka a zpěvačka Olivia Newton-John , která si zahrála jeho partnerku v dnes již legendárním filmovém muzikálu Pomáda, neviděla přes třicet let. Zatímco on si užíval, hrabal miliony a jen tak pro uspokojení své celoživotní vášně skládal pilotní zkoušky na dopravní letoun Boeing 747, ona si několikrát sáhla na samé dno. A otevřeně přiznává, že bez pomoci by se bývala prostě neobešla. Během pouhých několika měsíců jí zemřel otec, zkrachovalo podnikání, a navíc onemocněla smrtelně nebezpečnou chorobou. To ale ještě nebylo to nejhorší. Ze dne na den totiž náhle zmizel její partner, kterého nesmírně milovala a prožila s ním devět let. Prostě se ztratil, Olivia ho oplakávala a nepřestávala doufat. Když nakonec vyšla pravda najevo, zjistila, že se stala obětí obrovské lži a zrady.

Duo Pat a Olivia
(sestřih z melbournské show Time for Terry, 1965):

Dědeček dostal Nobelovku

Přestože ji celý svět považuje za australskou umělkyni, narodila se ve Velké Británii. Na svět přišla 26. září 1948 v Cambridge jako nejmladší ze tří dětí Velšana Brinleyho a Němky Irene. Matčin otec Max Born uprchl do Anglie s rodinou krátce před vypuknutím druhé světové války. Byl totiž jaderný vědec, takže se právem obával, že by ho nacisté nutili podílet se na výzkumech, zaměřených na zničení lidstva. Již tenkrát byl totiž ve svém oboru uznávaný odborník a později obdržel Nobelovu cenu za výzkumy v oblasti jaderné fyziky. Zajímavý osud měl i zpěvaččin otec Brinley, který se zúčastnil jako člen zpravodajské služby MI5 vysoce utajovaného a úspěšného projektu na prolomení německého tajného kódu Enigma. Když bylo Olivii necelých šest let, rodina se přestěhovala do australského Merlbourne, kde dostal otec místo na univerzitě.

Here, There and Everywhere (1968):

Na všechno sama

Zpívala odmalička a první skupinu založila s kamarádkami již ve čtrnácti letech. Vystupovat začínaly v kavárně Oliviina bratrance a brzy se dostaly do rádia i televize. V jednom pořadu se setkala se stejně starou Pat Carroll, s níž nazpívala několik duetů, a krátce nato vyhrála pěveckou soutěž, v níž byl hlavní cenou pobyt v Anglii. Představa cesty na druhý konec planety se jí zprvu moc nezamlouvala, matka ji ale nakonec přesvědčila. Tenkrát bylo Olivii teprve patnáct, takže první rok samoty doslova protrpěla. Pracovně se jí moc nedařilo, stýskalo se jí, chyběla jí také první láska, o tři roky starší herec Ian Turpie, kterého nechala v Austrálii. Několikrát si dokonce zamluvila letenku domů, matka ale rezervaci vždy rázně zrušila.  K lepšímu se začalo vše obracet, když za ní do Londýna dorazila Pat. Jako Duo Pat a Olivia objížděly evropské noční kluby a později dávaly rády k lepšímu, jak se jednou dostaly omylem do striptýzového baru, kde od nich obecenstvo úplně jiné výkony. Jenže Pat brzy vypršelo vízum a Olivia zase zůstala sama.

Hopelessly Devoted To You
(Pomáda):

Role naivky jí nevoněla

Opět zasáhla rázná matka, oháněla se prý hodně tvrdými argumenty. A dcera časem zjistila, že měla pravdu a že se vytrvalost opravdu vyplácí. V roce 1966 konečně nahrála první singl a brzy se mezi jejími spolupracovníky začala objevovat slavná jména, jako Bob Dylan či George Harrison. Také si našla novou lásku. Jejím partnerem se stal kytarista skupiny Cliffa Richarda, o pět let starší Bruce Welch. Dokonce se zasnoubili, ze svatby ale nakonec sešlo. V roce 1974 reprezentovala Velkou Británii v soutěži Eurovize a fanoušci jí vybrali v hlasování píseň, která se jí vůbec nelíbila. Přesto se s ní umístila na čtvrtém místě a rozhodně nezůstala v koutě, i když tenkrát ovládla soutěž právě začínající švédská kapela ABBA. Vzápětí se přestěhovala do Spojených států a usadila se na nejvyšších příčkách žebříčků country. Když v roce 1977 dostala nabídku hlavní ženské role ve filmovém muzikálu Pomáda, nejdřív o ní nechtěla ani slyšet. Na hlavní roli se necítila, nelíbilo se jí, že by měla na prahu třicítky hrát naivní středoškolačku, a navíc herecký partner John Travolta byl o šest let mladší. A tak si postavila hlavu a trvala na kamerových zkouškách. Ty ale dopadly skvěle stejně jako později celý projekt. Stal se kasovním trhákem roku 1978 a během prvního víkendu promítání dokázal vydělat tolik, že ho pak překonal až v roce 1997 Titanic.

You're The One That I Want

(Pomáda – s Johnem Travoltou):

Tanec se smrtí

Zlomovým se stal pro Olivii rok 1980, kdy natočila další úspěšný hudební film Xanadu. Vzápětí vydala své nejlepší studiové album, dvakrát platinové Physical. A konečně také našla toho pravého. V roce 196 si vzala o jedenáct let mladšího tanečníka Matta Lattanzi a o dva roky později mu porodila dceru Chloe Rose. Mat byl také její obrovskou oporou v kritickém roce 1992, když ji začala stíhat jedna krutá rána za druhou. Nejprve zkrachovala síť luxusních butiků, kterou založila s kamarádkou Pat Carroll. O pár měsíců později zemřel její otec na rakovinu a ještě v tomtéž týdnu jí lékaři oznámili, že zhoubný nádor diagnostikovali i u ní. Okamžitě zrušila naplánované turné k novému albu a podstoupila operaci prsu. Naštěstí přišla včas. „Jsem vděčná za tuto zkušenost, protože bez ní bych se nenaučila spoustu věcí. Díky rakovině jsem se naučila soucítit s těmi, kteří prožívají náročná období,“ prozradila v rozhovoru pro britský magazín Radio Times. Těžké období její manželství přestálo, a když už bylo konečně po všem, o tři roky později se s Mattem rozešli. Jakoby přestálé napětí otevřelo obrovskou prázdnotu.

Xanadu:

Marné pátrání trvalo tři roky

Exmanžela v jejím srdci brzy vystřídal o devět let mladší kameraman korejského původu Patrick McDermott. Jenže po devíti letech náhle jednoho dne zmizel. Vyjel na moře rybařit a od té chvíle ho nikdo nespatřil. Pátrání trvalo s přestávkami tři roky, nakonec pobřežní stráž případ uzavřela s tím, že pravděpodobně vypadl z lodi a utonul. V roce 2010 se ale začalo proslýchat, že smrt pouze fingoval. Po jeho stopách se vydal texaský detektiv Philip Klein, který ho údajně vypátral na mexickém pobřeží, kde žil s novou partnerkou. Prý zmizel, aby nemusel zaplatit alimenty, které dlužil exmanželce Yvette Nipar. Do hloubi duše zraněná Olivia prý dodnes nepochopila, proč kvůli dluhům zahodil devět let společného života. O pátrání byl dokonce natočen televizní dokument a vydána kniha, přesto se na Kleina vzápětí sesypala obrovská kritika a byl osočován, že je lhář. McDermottův osud dál zůstal zahalen tajemstvím a Olivia po něm přestala pátrat.

Banks Of The Ohio:

Bez cvokaře ani ránu

Další náročnou životní zkouškou byly problémy s dcerou, která začala trpět anorexií. Není divu, že to psychika přestala zvládat a křehká plavovláska musela několikrát absolvovat terapii. „Byla to velmi těžká doba. Brala jsem prášky, dokud jsem opět neviděla světlo, a pak už ne. Nechtěla jsem být na nich závislá. Proto jsem přestala,“ prozradila deníku Daily Mail. Se starostmi i obrovským zklamáním se vyrovnala i díky tomu, že potkala obchodníka s přírodními léčivy Johna Easterlinga, za nějž se v roce 2008 provdala. Na podzim roku 2012 se po více než třiceti letech znovu sešla s Jognem Travoltou, aby nahráli a nazpívali společný klip k písni I Think You Might Like It pro vánoční album, vzdávající hold Johnovu synu Jettovi, který zemřel v roce 2009. „Olivia a já jsme vždycky chtěli znovu pracovat společně, ale bylo třeba, aby to byl dobrý projekt, aby to nevyznělo nuceně,“ řekl tehdy Travolta australským novinářům. Výtěžek z prodeje alba si rozdělili rovným dílem – pro nadaci Jetta Travolty a nadaci pro boj proti rakovině, kterou má Olivia v australském Melbourne.

I Think You Might Like It:

 

 

Božoňka2

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo byli viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace