Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Za svoji lásku k ženám tvrdě zaplatila. Ale dnes je šťastná s královnou krásy a dvěma dcerami... Tajnosti slavných

04.09.2017
Za svoji lásku k ženám tvrdě zaplatila. Ale dnes je šťastná s královnou krásy a dvěma dcerami... Tajnosti slavných

Autor: Facebook / John Wright

Popisek: Martina Navrátilová

Patří k nejlepším tenistkám všech dob a v sedmdesátých a osmdesátých letech byla dokonce světovou jedničkou. Jako vůbec první sportovní celebrita se Martina Navrátilová statečně přiznala ke své homosexuální orientaci, což v době, kdy to učinila, nebylo zdaleka tak běžné jako dnes. Za svoji odvahu však tvrdě zaplatila nejen v osobním, ale i profesionálním životě.

Svůj coming out zveřejnila již před šestatřiceti lety v interview pro Daily News. To, že ji přitahují více ženy než muži, však zjistila až po sexuálním styku se svým prvním chlapcem. Vyrovnat se s tím nebylo vůbec snadné a tvrdě za to také zaplatila. Mimo jiné přízní svých fanoušků na celém světě a především sponzorů. A zpočátku čelila i  nevoli svých rodičů. Zpráva, kterou jim sama sdělila, navíc měla  pro celou rodinu fatální následky. Po obrovském úsilí získat povolení  k vycestování se za ní totiž v sedmdesátých letech rodiče i  sestra Jana přestěhovali do Ameriky, ale zjistili, že Martina tam žije se svou přítelkyní. A tak se po roce vrátili zpět do Čech.  S její sexuální orientací se vyrovnali až  mnohem později.

 

Neúnavná bojovnice

I když  touhu  žít podle svých představ si vybojovala sama, podobně tvrdě jako svá početná vítězství na kurtu,  dodnes neúnavně pomáhá prosazovat při každé možné příležitosti  práva homosexuální komunity. Leckdy ale zamíří i kritikou do svých řad. Zatímco její sportovní kolegyně většinou neměly problém učinit comig out, o mužích to neplatí: „Žádný to neřekne veřejně, vědí, že by měli potíže jako já,“ postěžovala si. 

 

Konečně šťastná: Svatba s Julií (dokument ČT Říkejte mi Martino)

Drahé milenky

Ale ani život s ženami stejného zaměření pro ni nebyl jednoduchý. Její vůbec první životní partnerkou se stala výrazně  starší spisovatelka Rita Mae Brown. Následoval poměr s  americkou basketballovou hvězdou Nancy Liebermann. Skandálem nakonec skončil její sedmiletý vztah s  bývalou Miss Texas Judy Nelson a podnikatelkou Toni Layton. Mimochodem, obě  se kvůli Martině rozvedly a nakonec se s ní soudily o mnohamilionové částky.  Drahé rozchody stály Martinu navíc mnoho nervů a bolesti.  Obratná Judy pak ještě svůj poměr s nejslavnější světovou tenistkou zpeněžila s pomocí dvou knih. A nemlčela ani Tony Layton. Ta  Martinu u soudu obvinila,  že jí způsobila trauma, když jí po  osmi letech soužití  vyhnala na ulici a připravila ji prý o veškerý její majetek.

 

 

Konečně šťastná: Svatba s Julií (dokument ČT Říkejte mi Martino)

Konečně šťastná?

Zdá se však, že nyní je Martina konečně šťastná. Před dvěma lety si vzala svoji dlouholetou partnerku, o šestnáct let mladší Julii Lemigovou,  poslední královnu krásy Sovětského svazu a modelku. Vychovávají spolu dvě dcery. Záběry ze skromného, ale dojemného svatebního obřadu zachytil dokument BBC, nazvaný Říkejte mi Martino, který minulý týden odvysílala i Česká televize. I když žije Martina s Julií již jedenáct let, bylo patrné, že je stále velmi zamilovaná. Svoji lásku ke krásné  Rusce rozhodně nikdy neskrývala, o ruku ji dokonce   požádala přímo na turnaji US Open, když před ní za přítomnosti kamer a milionů diváků poklekla a  zeptala se jí, zda si ji vezme.  Dokument také prozradil, jak je velmi přísná na dcery Viktorii a Emmu, které s Julii vychovává. Zakazuje jim například sladkosti, ona sama dodržuje zdravý životní styl a snaží se, aby si jej osvojily i  její blízcí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace