Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Smrt princezny Diany; záhady tragické nehody nejsou ani dvacet let po její smrti vyřešeny. Z vyšetřování vyplývá řada znepokojivých otázek

komentář 01.09.2017
Smrt princezny Diany; záhady tragické nehody nejsou ani dvacet let po její smrti vyřešeny.  Z vyšetřování vyplývá řada znepokojivých otázek

Autor: Wallpapers

Popisek: Lady Di

KOMENTÁŘ Záhadám kolem smrti britské princezny Diany, k níž došlo před dvaceti lety v Paříži, se dodnes věnují investigativní novináři a renomovaní detektivové. Ti po prostudování tisíců stran protokolů narazili na řadu nejasností a znepokojivých otázek. Ty nejnovější shrnuje dokument, nazvaný Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena, který tento týden odvysílala televize Prima.

Dokument popisuje pátrání, která bezprostředně po tragické nehodě zahájil na vlastní pěst renomovaný australský detektiv Colin McLaren. Také on, podobně jako novinář John Morgan, narazil na řadu nejasností. Především však po úmorném vyšetřování dokázal, že se Mercedes, v němž Diana jela se svým přítelem Dodi Al-Fayedem, se srazil ještě před tunelem Alma s bílým autem značky Fiat Uno. Díky svědkům poté dokonce zjistil, že auto řídil muž vietnamské národnosti Le Van Thanh a podařilo se mu jej kontaktovat. Jenže právě tuto zásadní skutečnost policejní protokoly ignorovaly, protože francouzští vyšetřovatelé dospěli k názoru, že Mercedes se s žádným bílým Fiatem nesrazil.

Operace Paget

McLarenova zjištění však potvrdili i mezinárodní experti v rámci Operace Paget, nicméně nakonec konstatovali, že smrt princezny Diany byla způsobena tragickou nehodou a že pro spiknutí s cílem zavraždit Dianu neexistují žádné důkazy. Za viníka nehody byl označen řidič Mercedesu Paul Henri, který údajně řídil pod vlivem alkoholu a léků. Ovšem s takovým závěrem se detektiv Colin McLaren nespokojil. Znovu kontaktoval Le Van Thanha a ten mu prozradil, že ho policie nutila, aby se k této nehodě nevyjadřoval a aby případně tvrdil, že v té době nebyl v Paříži. Když ho McLaren později kontaktoval, už odmítal odpovídat. „Otázkou je, proč byly jeho vůz  a jeho jméno z vyšetřování vymazány. Má policie něco, co chce držet pod pokličkou?“ ptá se na závěr dokumentu se znepokojením detektiv McLaren.

Další proč?

I tomu, komu se zdají všechny konspirační teorie kolem smrti princezny Diany přitažené za vlasy,  je přinejmenším divné, proč vyšetřovatelé ověřený fakt, že se Mercedes již před tunelem srazil s bílým Fiatem, zamlčují.  Navíc existuje i verze, že tento vůz řídil bývalý agent britské tajné služby James Andanson a řidiče Paula Henriho oslnil laserovým zaměřovačem. A právě tuto šokující teorii potvrdil novinářům jeden z bývalých tajných agentů. Aby toho nebylo málo, zahynul Andanson o tři roky později při autonehodě ve zcela shořelém voze. Je  tedy prokazatelné, že při nehodě se srazila dvě auta, zásadní otázkou ovšem zůstává, kdo vlastně  řídil bílý Fiat Uno. První možný řidič je mrtvý, druhý zarytě mlčí.

  

Další a další záhady

Navíc, spekulace kolem tragické autonehody princezny Diany nejsou zdaleka jediné, které se v návaznosti na její smrt objevily. V britském tisku lze najít mnoho článků na téma, kdo je vlastně otcem jejího syna, prince Harryho. Jeho podoba s Dianiným milencem Jamesem Hewittem je skutečně neuvěřitelná, ale Hewitt se v poslední době vyjádřil, že on otcem Harryho není. Přinejmenším podezřelé však je, že se nikdo z aktérů tak závažnou pohybnost nesnažil vyvrátit s pomocí testů DNA, i když je ve hře nástupnictví na trůn.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na . 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace