Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Smrt princezny Diany; záhady tragické nehody nejsou ani dvacet let po její smrti vyřešeny. Z vyšetřování vyplývá řada znepokojivých otázek

komentář 01.09.2017
Smrt princezny Diany; záhady tragické nehody nejsou ani dvacet let po její smrti vyřešeny.  Z vyšetřování vyplývá řada znepokojivých otázek

Autor: Wallpapers

Popisek: Lady Di

KOMENTÁŘ Záhadám kolem smrti britské princezny Diany, k níž došlo před dvaceti lety v Paříži, se dodnes věnují investigativní novináři a renomovaní detektivové. Ti po prostudování tisíců stran protokolů narazili na řadu nejasností a znepokojivých otázek. Ty nejnovější shrnuje dokument, nazvaný Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena, který tento týden odvysílala televize Prima.

Dokument popisuje pátrání, která bezprostředně po tragické nehodě zahájil na vlastní pěst renomovaný australský detektiv Colin McLaren. Také on, podobně jako novinář John Morgan, narazil na řadu nejasností. Především však po úmorném vyšetřování dokázal, že se Mercedes, v němž Diana jela se svým přítelem Dodi Al-Fayedem, se srazil ještě před tunelem Alma s bílým autem značky Fiat Uno. Díky svědkům poté dokonce zjistil, že auto řídil muž vietnamské národnosti Le Van Thanh a podařilo se mu jej kontaktovat. Jenže právě tuto zásadní skutečnost policejní protokoly ignorovaly, protože francouzští vyšetřovatelé dospěli k názoru, že Mercedes se s žádným bílým Fiatem nesrazil.

Operace Paget

McLarenova zjištění však potvrdili i mezinárodní experti v rámci Operace Paget, nicméně nakonec konstatovali, že smrt princezny Diany byla způsobena tragickou nehodou a že pro spiknutí s cílem zavraždit Dianu neexistují žádné důkazy. Za viníka nehody byl označen řidič Mercedesu Paul Henri, který údajně řídil pod vlivem alkoholu a léků. Ovšem s takovým závěrem se detektiv Colin McLaren nespokojil. Znovu kontaktoval Le Van Thanha a ten mu prozradil, že ho policie nutila, aby se k této nehodě nevyjadřoval a aby případně tvrdil, že v té době nebyl v Paříži. Když ho McLaren později kontaktoval, už odmítal odpovídat. „Otázkou je, proč byly jeho vůz  a jeho jméno z vyšetřování vymazány. Má policie něco, co chce držet pod pokličkou?“ ptá se na závěr dokumentu se znepokojením detektiv McLaren.

Další proč?

I tomu, komu se zdají všechny konspirační teorie kolem smrti princezny Diany přitažené za vlasy,  je přinejmenším divné, proč vyšetřovatelé ověřený fakt, že se Mercedes již před tunelem srazil s bílým Fiatem, zamlčují.  Navíc existuje i verze, že tento vůz řídil bývalý agent britské tajné služby James Andanson a řidiče Paula Henriho oslnil laserovým zaměřovačem. A právě tuto šokující teorii potvrdil novinářům jeden z bývalých tajných agentů. Aby toho nebylo málo, zahynul Andanson o tři roky později při autonehodě ve zcela shořelém voze. Je  tedy prokazatelné, že při nehodě se srazila dvě auta, zásadní otázkou ovšem zůstává, kdo vlastně  řídil bílý Fiat Uno. První možný řidič je mrtvý, druhý zarytě mlčí.

  

Další a další záhady

Navíc, spekulace kolem tragické autonehody princezny Diany nejsou zdaleka jediné, které se v návaznosti na její smrt objevily. V britském tisku lze najít mnoho článků na téma, kdo je vlastně otcem jejího syna, prince Harryho. Jeho podoba s Dianiným milencem Jamesem Hewittem je skutečně neuvěřitelná, ale Hewitt se v poslední době vyjádřil, že on otcem Harryho není. Přinejmenším podezřelé však je, že se nikdo z aktérů tak závažnou pohybnost nesnažil vyvrátit s pomocí testů DNA, i když je ve hře nástupnictví na trůn.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na . 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace