Záhadná smrt lady Diany. Zemřela přece jenom kvůli lásce k muslimovi? Jedna z nejzákeřnějších vražd současnosti v šokujícím dokumentu
komentář
31.08.2017
Foto: Wallpapers
Popisek: Lady Di
KOMENTÁŘ Ani dvacet let po smrti nejslavnější ženy minulého století, Lady Diany, není objasněno tajemství její smrti, k níž došlo 31. srpna 1997 v Paříži. Bezprostředně po ní se začaly objevovat první konspirační teorie. Jedna z těch, kterou rozhodně není možné ignorovat, tvrdí, že za smrtí této ikony stály britské tajné služby, jejichž snahou bylo zabránit sňatku Diany s muslimským playboyem Dodim Al-Fayedem. A tato spekulace je aktuální dodnes.
Například i spolupracovník Radiožurnálu ve Velké Británii Milan Kocourek připouští, že bylo skutečně nepředstavitelné a nepřijatelné, že by si členka královské rodiny vzala za manžela muže muslimské víry. Zmínil se rovněž o tom, že Diana měla být v okamžiku smrti s Dodim těhotná, ale koroneři to prý nakonec vyvrátili. Zatímco Milan Kocourek se ale přiklání spíše k tomu, že jde pouze o konspirace, za nimiž stojí otec Dodiho, další žurnalisté a vyšetřovatelé jsou jiného názoru.
Jak zabít princeznu
Známý australský investigativní novinář John Morgan se autonehodě princezny Diany věnoval několik let a pečlivě analyzoval deset tisíc (!) vyšetřovacích protokolů. Ve svých knihách dospěl k závěru, že na smrti bývalé manželky prince Charlese měla zájem samotná královská rodina a na její příkaz prý bylo vyšetřování havárie zmanipulované. Podle něj šlo o jednu z nejzákeřnějších vražd současnosti a provedla ji britská tajná služba MI6. Zjistil, že důležité důkazy byly zatajeny nebo potlačeny a sám přinesl ověřená fakta, jednoznačně svědčící pro vraždu.
Zničené stopy
Doložil například, že Dianina toxikologická zpráva byla založena na vzorcích, které pocházely z těla jiné ženy. Dále prokázal, že sanitka, která vezla princeznu do nemocnice, jela velmi pomalu, přesto, že pro záchranu ženy, která bezprostředně po nehodě ještě žila a dokonce komunikovala, což potvrdila řada svědků, byla cenná každá vteřina. Místo nehody bylo bezprostředně po ní dvakrát vyčištěno, což je zakázáno. Byly zničeny některé stopy po srážce auta, v němž Diana jela společně s Dodim, s jiným vozem. Řidíč Fiatu, který se s Mercedesem srazil a byl tak korunním svědkem, brzy nato zahynul po další autonehodě.
Záhada vyřešena?
U příležitosti smrti princezny Diany odvysílala velmi zajímavý dokument i stanice Prima Love, nazvaný Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena. V ní své pochybnosti zdokumentoval zkušený australský detektiv Colin Mc Laren, který se pustil do vyšetřování smrti Diany na vlastní pěst. Postupně vyvrátil teorii, že smrt Diany zavinili paparazzi, kteří ji prý podle oficiální verze uštvali zběsilou jízdou v pařížském tunelu Alma. Do tunelu totiž dorazili až minutu po nehodě a byli to oni, kdo naopak okamžitě zavolali záchranku. Její řidič Mc Larenovi popřel, že by fotografové překáželi zdravotníkům, což se rovněž traduje. Navíc získal svědectví lidí, kteří viděli bezprostředně po nehodě vyjet z tunelu malé nabourané bílé auto, o němž se však policejní protokoly nezmiňují. Stejně tak zjistil, že jediná kamera, umístěná v tunelu, nefungovala.
Šokující dokument
Ve státním archivu pak tento detektiv našel dokument, v němž se Diana svěřuje svému právníkovi, že má být zabita při autonehodě. V této souvislosti narazil na další šokující informace. Dianina úspěšná kampaň proti nášlapným minám vadila britským zbrojařům, potažmo vládě. Stěžovali si, že se Diana chová jako neřízená střela.
Pokračování zítra
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Adéla Hofmanová