Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Záhadná smrt lady Diany. Zemřela přece jenom kvůli lásce k muslimovi? Jedna z nejzákeřnějších vražd současnosti v šokujícím dokumentu

komentář 31.08.2017
Záhadná smrt lady Diany. Zemřela přece jenom kvůli  lásce k muslimovi? Jedna z nejzákeřnějších vražd současnosti v šokujícím dokumentu

Autor: Wallpapers

Popisek: Lady Di

KOMENTÁŘ Ani dvacet let po smrti nejslavnější ženy minulého století, Lady Diany, není objasněno tajemství její smrti, k níž došlo 31. srpna 1997 v Paříži. Bezprostředně po ní se začaly objevovat první konspirační teorie. Jedna z těch, kterou rozhodně není možné ignorovat, tvrdí, že za smrtí této ikony stály britské tajné služby, jejichž snahou bylo zabránit sňatku Diany s muslimským playboyem Dodim Al-Fayedem. A tato spekulace je aktuální dodnes.

Například i spolupracovník Radiožurnálu ve Velké Británii Milan Kocourek připouští, že bylo skutečně nepředstavitelné a nepřijatelné, že by si členka královské rodiny vzala za manžela muže muslimské víry. Zmínil se rovněž o tom, že Diana  měla být v okamžiku smrti s Dodim těhotná, ale koroneři to prý nakonec vyvrátili. Zatímco Milan Kocourek se ale přiklání spíše k tomu, že jde pouze o konspirace, za nimiž stojí otec Dodiho, další žurnalisté a vyšetřovatelé jsou jiného názoru. 

Jak zabít princeznu

Známý australský investigativní novinář John Morgan se autonehodě princezny Diany věnoval několik let a pečlivě  analyzoval deset tisíc (!)  vyšetřovacích protokolů. Ve svých  knihách  dospěl  k závěru, že na smrti bývalé manželky prince Charlese měla zájem samotná královská rodina a na její příkaz prý bylo vyšetřování havárie zmanipulované. Podle něj šlo o jednu z nejzákeřnějších vražd současnosti a provedla ji britská tajná služba MI6. Zjistil, že důležité důkazy byly zatajeny  nebo potlačeny a  sám přinesl ověřená fakta, jednoznačně svědčící pro vraždu. 

Zničené stopy

Doložil například, že Dianina toxikologická zpráva byla založena na vzorcích, které pocházely z těla jiné ženy. Dále prokázal, že sanitka, která vezla princeznu do nemocnice, jela velmi pomalu, přesto, že pro záchranu ženy, která bezprostředně po nehodě ještě žila a dokonce komunikovala, což potvrdila řada svědků, byla cenná každá vteřina. Místo nehody bylo bezprostředně po ní dvakrát vyčištěno, což je zakázáno. Byly zničeny některé stopy po srážce auta, v němž Diana jela společně s Dodim, s jiným vozem. Řidíč Fiatu, který se s Mercedesem srazil a byl tak korunním svědkem, brzy nato zahynul po další autonehodě.

Záhada vyřešena?

U příležitosti smrti princezny Diany odvysílala velmi zajímavý dokument i stanice Prima Love, nazvaný Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena. V ní své pochybnosti zdokumentoval zkušený australský detektiv Colin Mc Laren, který se pustil do vyšetřování smrti Diany na vlastní pěst. Postupně vyvrátil teorii, že smrt Diany zavinili paparazzi, kteří ji prý podle oficiální verze uštvali  zběsilou  jízdou v pařížském tunelu Alma. Do tunelu totiž dorazili až minutu po nehodě a byli to oni, kdo naopak okamžitě zavolali záchranku. Její řidič Mc Larenovi popřel, že by fotografové překáželi zdravotníkům, což se rovněž traduje. Navíc získal svědectví lidí, kteří viděli bezprostředně po nehodě vyjet z tunelu malé nabourané bílé auto, o němž se však policejní protokoly  nezmiňují. Stejně tak zjistil, že jediná kamera, umístěná v tunelu, nefungovala. 

Šokující dokument

Ve státním archivu pak tento detektiv našel dokument, v němž se Diana svěřuje svému právníkovi, že má být zabita při autonehodě. V této souvislosti  narazil na další šokující informace. Dianina úspěšná kampaň proti nášlapným minám vadila britským zbrojařům, potažmo vládě. Stěžovali si, že se Diana chová jako neřízená střela.

Pokračování zítra

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace